Nic nenalezeno
Chorvatsko - Rab - staré město

Navštivte s námi tradiční místo letní rekreace na Jadranu - ostrov Rab. Historie cestovního ruchu zde sahá již do období přelomu 19. a 20.století. Projděte starobylými uličkami stejnojmenného městečka, obchůdky a kavárničkami, odpočiňte si ve zdejším přístavu, kde se rekreoval i bývalý anglický král Edvard VIII. Ochutnejte místní výbornou zmrzlinu a další kulinářské speciality tohoto kraje. Na své si přijdou určitě milovníci členitého pobřeží s množstvím různých romantických zákoutí a příležitostí ke koupání v blankytně modrém Jadranu. Ostrov se pyšní i druhým největším počtem slunečního svitu ve Středomoří (je to přibližně 2600 hodin ročně). Ostrov Rab je i významným klimatickým lázeňským místem, kde i vy máte možnost se léčit přímými účinky vzduchu, mořské vody a slunce. Tato destinace je vhodná i pro rodinnou rekreaci (písečné pláže letoviska Lopar - San Marino).

Doprava na Rab může být autobusem nebo vlastní. Spojení ostrova Rab s pevninou je zajišťováno krátkým trajektem z Jablanace do Mišnjaku. Rab je velmi blízká destinace, vzdálenost z Prahy 900 km, z Českých Budějovic 750 km.

Výlety: Plitvická jezera – mikrobusem, lodní výlety: plavba kolem ostrova Rab s návštěvou ostrova Krk - letovisko Baška. Romantická plavba nejen za přírodními krásami ostrova Rabu, ale i sousedních ostrovů, v odpoledních hodinách zavítáte do bašské zátoky a prohlédnete stejnojmenné městečko, kde na každém kroku pocítíte spjatost Čechů s tímto místem. Připomenete si zde osudy zakladatele prvních bašských hotelů Emila Geistlicha a životní cestu české lékařky Zdenky Čermákové, můžete navštívit její muzeum. Dále je v nabídce lodní výlet na ostrov Lošinj, výlet s rybařením, pěší prohlídka městečka Rab.

Ubytovací kapacity na Rabu – nabízíme hotely a apartmány: přímo v městečku hotel International, Grand Hotel Imperial a hotel Padova, na Suha Puntě hotely Eva, Carolina + apartmány Suha Punta (4,5 km od městečka Rab) a hotelový komplex San Marino – hotely Sahara/Rab, Plaža/Veli Mel a Family hotel Lopar v zátoce poloostrova Loparu (15 km od městečka Rab). Další možností ubytování jsou apartmány v soukromí v oblasti Barbat (6 km od města Rabu) a na San Marinu (apartmány Mel, Salvia a pension Lavanda)

 

VÍCE SE DOZVÍTE Z NÁSLEDUJÍCÍCH ČLÁNKŮ:
Rab se představuje
Historie a kultura Rabu
Letoviska na Rabu
Zajímavosti Rabu - tipy na výlety
Rab - ostrov dvou tváří
Dobro došli

 

VYBERTE SI ZÁJEZDY PODLE TYPU DOPRAVY:
Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.