icoKal
icoKal

Edinburgh letecky 

s výlety k Rosslyn Chapel a Forth Rail Bridge

letecky
snídaně
Hotel

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy v dopoledních hodinách (přímý let), transfer do hotelu, uložení zavazadel, poznávání hlavního města Skotska začíná u Edinburského hradu (přirozená dominanta města a vojenská základna), poté doporučujeme návštěvu Scotch Whisky Experience (v ceně český audioprůvodce), během které se dozvíte vše o výrobě a původu skotské whisky, poznáte rozdíly mezi jednotlivými regiony, spatříte největší sbírku whisky na světě, a pokud ještě nepatříte mezi fanoušky tohoto skotského zlatavého pokladu, po této exkurzi se jím určitě stanete; následuje procházka po „středověké“ Royal Mile, tedy „Královské míli“ kolem katedrály sv. Jiljí a domu Johna Knoxe, na závěr dne si vychutnáme západ Slunce na vrcholku Calton Hill s neuvěřitelně krásnými pohledy na celé město (památníky na vrcholu Calton Hillu daly vzniknout přezdívce města „Athény Severu“)

2. den

po snídani se vrátíme na úpatí Royal Mile k Paláci Holyroodhouse, volný čas na prohlídku edinburské rezidence britského panovníka a jejích zahrad; nevšedním zážitkem bude oběd v jedné z restaurací na středověkém tržišti Grassmarket; odpoledne volný čas na návštěvu muzeí, galerií; odpoledne fakultativně výlet (realizovaný MHD) s průvodcem k nedaleké Rosslyn Chapel, která je právem považována za jednu z nejkrásnějších gotických kaplí ve Skotsku a známé díky bestselleru „Šifra mistra Leonarda“, večer volný čas na procházky nádherně osvětleným městem

3. den

dopoledne návštěva královské jachty Britannia (v ceně český audioprůvodce), která do roku 1997 sloužila královně a její rodině (na této lodi prožili své líbánky princ Charles a Diana) – nikde jinde nepoznáte život královské rodiny tak zblízka jako právě zde, jedinečná exkurze po nádherné lodi je zároveň exkurzí do soukromí královské rodiny (vyřazení jachty z provozu královna oplakala), polední rozjímání na Princes Street (výkladní třída gregoriánské architektury), v případě pěkného počasí piknik v zahradách u Památníku W. Scotta, odpoledne volný čas na procházky „Novým Městem“; vřele doporučujeme odpolední fakultativní výlet vlakem (s naším průvodcem) do malebné skotské vesničky North Queensferry u zálivu Firth of Forth, odkud se vám naskytnou nádherné pohledy na unikátní železniční most Forth Rail Bridge (UNESCO), možnost posezení v typické skotské hospůdce, návrat do Edinburghu v podvečerních hodinách

4. den

dopoledne volný čas na nákupy či krátkou procházkou po městě, odpoledne transfer na letiště, odlet do Prahy (s přestupem na letišti London Gatwick)

Popis ubytování

Velmi oblíbený tříhvězdičkový hotel Best Western Kings Manor se nachází v residenční čtvrti města Portobello. Do centra města Vás za 20 minut dopraví autobus městské hromadné dopravy, jehož zastávka je přímo před hotelem. Občerstvení lze zakoupit v malém krámku vedle hotelu. Po středně náročném poznávacím dni hlavního města Skotska jistě potěší relaxace v hotelovém wellness & spa (zdarma): bazén, vířivka, posilovna, sauna a horká pára. Další wellness procedury jsou za příplatek.

Příjemně zařízené dvoulůžkové pokoje jsou s příslušenstvím, TV/SAT, WiFi připojením (zdarma), telefonem, fénem a sadou pro přípravu čaje a kávy. Všechny pokoje jsou nekuřácké.

UŽIJTE SI KOMFORT MALÉ SKUPINY

Tento zájezd je určen pro skupiny 15 - 20 klientů. Menší skupinky umožní průvodci více prostoru pro osobnější přístup, podrobnější výklad a větší flexibilitu samotného programu dle přání skupiny.

Stravování: bohatá skotská snídaně formou bufetu (káva, čaj, ovocné džusy, ovoce, jogurty, sýr, džem, marmeláda, med, pečivo, sladké pečivo, haggis, smažená vejce, míchaná vajíčka, pečené fazole, anglická slanina, snídaňové klobásky, black pudding, pečená rajčata a žampiony). Přímo v hotelu se nachází pub a restaurace, kam lze zajít na výbornou večeři, či jen tak posedět u skleničky lahodné whisky.travMALÉ SKUPINY (max. 15 osob) to je osobnější přístup a více času na poznávání!

Pro tento zájezd platí zvláštní pravidla pro zavazadla.

Pro více informací klikněte zde

Poznámka

Upozornění: Cena zájezdu se může měnit v průběhu prodeje v závislosti na změnách cen letenek dané letecké společnosti. Čím je blíže k odjezdu zájezdu, tím se zvyšuje cena letenek. Při každé závazné objednávce si vyhrazujeme právo Vám upřesnit cenu zájezdu. Doporučujeme si zájezd objednat včas. V tomto termínu je plánována letecká přeprava se společností easyJet Europe.

Cena obsahuje

3 noci v hotelu ***, 3x snídaně, leteckou přepravu (tam přímý let Praha - Edinburgh, zpět Edinburgh - London Gatwick - Praha), transfer letiště-centrum města-letiště (realizovaný MHD), průvodce

Cena neobsahuje

vstupné do navštěvovaných objektů (cca 70 GBP), jízdné MHD (cca 12 GBP), komplexní cestovní pojištění, odbavené zavazadlo (2.100,- Kč) - v ceně je pouze příruční

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 10

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

Edinburgh - hlavní město Skotska - pohled na hrad a centrum města za soumraku
© Dreamstime.com
Edinburgh - hlavní město Skotska - univerzita ve starém centru města
© Dreamstime.com
Edinburgh - hlavní město Skotska - dudáky potkáte na každém místě
© Dreamstime.com
Edinburgh - hlavní město Skotska - Calton Hill
© Dreamstime.com
Edinburgh - hlavní město Skotska - Palace of Holyroodhouse - edinburské sídlo královny
© Dreamstime.com
Edinburgh - hlavní město Skotska - Královská míle - od hradu k paláci
© Dreamstime.com
Edinburgh - hlavní město Skotska - hrad jako z pohádky
© Dreamstime.com
Edinburgh - hlavní město Skotska - most Firth of Forth
© Dreamstime.com
Edinburgh - Rosslyn Chapel
© Dreamstime.com
Edinburgh - hotel Best Western Kings Manor
Edinburgh - hotel Best Western Kings Manor
Edinburgh - hotel Best Western Kings Manor
Edinburgh - hotel Best Western Kings Manor
Edinburgh - hotel Best Western Kings Manor
Edinburgh - hotel Best Western Kings Manor
Edinburgh - hotel Best Western Kings Manor
Edinburgh - hotel Best Western Kings Manor
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz