icoKal
icoKal

Uzbekistán a Kazachstán

letecky
snídaně
bez ubytování

UŽIJTE SI KOMFORT MALÉ SKUPINY

Tento zájezd je určen pro skupiny 10 - 15 klientů. Menší skupinky umožní průvodci více prostoru pro osobnější přístup, podrobnější výklad a větší flexibilitu samotného programu dle přání skupiny.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy v odpoledních hodinách přes Moskvu do Taškentu (Uzbekistán).

2. den

celodenní prohlídka hlavního města Taškentu: prohlédneme historické a duchovní centrum v komplexu Chazrati Imáma s Páteční mešitou, mauzoleem, knihovnou Moji Muborak s údajně nejstarším svazkem koránu na světě na jelení kůži ze 7. století, nahlédneme do Medresy Kulkedaš a nedalekou tržnici Chorsu (doporučujeme ochutnat v místní rychloobslužné restauraci speciality středoasijské kuchyně:  plov, šašliky, lagman, halim, naryn atd.), ubytování.

3. den

ráno přejezd vlakem do Samarkandu – nejkrásnějšího města na Hedvábné stezce (UNESCO). Prohlídku začneme u památek kolem slavného náměstí Registan, kterému vévodí Ulugbekova medresa a medresy Šerdor a Tillakori. Dále bude následovat obrovská mešita Bibu Chánum (svého času byla největší mešitou islámského světa). Nejpůsobivějším místem v Samarkandu je Šahí Zinda (ulička mauzoleí), v níž uvidíme nádhernou kachlíkovou výzdobu, jednu z nejbohatších v muslimském světě. V této nekropoli je 44 hrobek a 20 mauzoleí. Nocleh.

4. den

Samarkand – prohlídku začneme v Afrosiábu (na ploše 2,2 km2 uvidíme archeologické naleziště starověkého Samarkandu), další zastávkou bude Ulugbekova observatoř, která je jedním z archeologických nálezů 20. století. Součástí jeho třípatrové hvězdárny z 20. let 15. století byl třímetrový astroláb k určování a předpovídání přesné polohy kosmických těles. Blízko našeho ubytování budou poslední dvě zastávky: Mauzoleum Gur-Emír (zde je pohřben Timur – Tamerlán) se svými dvěma syny a vnuky. Na závěr dne navštívíme Vinařské závody Chovrenko s degustací 10 druhů vína a koňaků. Nocleh.

5. den

ráno přejezd vlakem do Buchary – metropole Chorézmu, kde prohlídku zahájíme na náměstí Ljabi-chauz návštěvou mešity Bolo-chauz a mauzolea Ismaáíla Sámáního, dále přejdeme centrem města k pevnosti Ark. Odvážlivci vystoupají na minaret Kalón (Velký minaret), 47 m vysokou stavbu, ze které je úchvatný pohled na město. Nenecháme si ujít Ulugbekovu medresu z r. 1417, která je nejstarší medresou ve střední Asii. Večerní program je možné si zpestřit návštěvou tradičních bucharských lázní (tradičním hamámem) např. Bozori Kord.

6. den

ráno odjezd z Buchary, poté přesun pouští Kyzylkum (název podle charakteristické červené barvy písku) busem k pevnosti Ayaz Kala v karakalpacké oblasti, která byla postavena za období chorezemských šáhů. Folklorní hudební večer s tancem, karakalpacká večeře (v ceně zájezdu), ubytování v jurtách. 

7. den

po snídani odjezd do Chivy (UNESCO), prohlídku zahájíme před branami Starého města (Brána a hradby Ičan Kaly), projdeme si Starou pevnost (Kunja Ark), minaret Kalta Minor (Krátký minaret) zdobený tyrkysovými kachlíčky. Nedaleko je Páteční mešita. Dále uvidíme interiéry mauzolea Pachlavona Machmuda, medresu Chána Allakuliho a palác Taš-Chauli. Povečeříme ve stylové restauraci (není v ceně zájezdu).

8. den

ráno let z Urgenče do Taškentu – dokončení prohlídky centra města, náměstí Emíra Timura s jeho jezdeckou sochou, muzeum Timura, památník Statečnost na památku ničivého zemětřesení z roku 1966, volno: pro milovníky výtvarného umění doporučujeme prohlídku Státního muzea umění Uzbekistánu s plátny ruských malířů 19. století, nocleh.

9. den

ráno let s Taškentu do Almaty; odpoledne prohlídka Almaty, bývalého hlavního města Kazachstánu: Panfilovův park, katedrála Nanebevzetí Panny Marie, park 1. prezidenta, výjezd lanovkou na horu Kok-Tobe nad Almaty, volno, nocleh.

10. den

individuální program, možnost fakultativních výletů (nejsou v ceně zájezdu):

  • celodenní letecký výlet – ráno odlet do Astany (hlavní město Kazachstánu): původně stepní městečko zažilo nebývalý stavební boom a uprostřed kazašské stepi bylo postaveno moderní Megacity. Během okružní cesty městem si prohlédneme: mešitu sultána Chazreta, Pyramidu míru a souladu – globální centrum náboženského porozumění (77 m vysoká), uvidíme zvenku prezidentský palác Ak Orda, navštívíme vyhlídkovou věž Bajterek, symbol mytologického životního prostoru a prohlídku zakončíme u Chan Šatyr – obřího průhledného stanu (150 m vysoký), který slouží jako nákupní středisko, večer odlet do Almaty.
  • autobusem k Velkému Almatinskému jezeru (lehká turistika).

11. den

z Almaty pojedme autobusem na velbloudí farmu, kde se seznámíte s provozem chovu velbloudů (krmení, dojení), ochutnáte velbloudí mléko šubat, poobědváme tradiční kazašské speciality (v ceně zájezdu oběd a večeře), odpoledne se zájemci budou moci svézt na velbloudech a zúčastníme se folklorního představení, večer odjezd zpět do Almaty.

12. den

po snídani Zelenyj bazar v Almaty a poté vysokohorské středisko Medea s rychlobruslařským areálem ve výšce 2.200 m n. m., Šymbulak – horské středisko (jízda lanovkami až do nadmořské výšky přes 3.000 metrů, krásné výhledy, nocleh, dřívější check out ve 02.00 hod.

13. den

odjezd na letiště v nočních hodinách, časně ráno odlet z Almaty přes Moskvu, přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

leteckou dopravu Praha-Moskva-Taškent a Almaty-Moskva-Praha vč. všech poplatků, místní přelety: Urgenč-Taškent, Taškent-Almaty, 12x ubytování ve 3-4* hotelech ve 2-lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením, 11x snídaně, 1x oběd, 2x večeře, autobusovou dopravu, místního průvodce, českého průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění vč. storna zájezdu: 442,-Kč/os, fakultativní výlety: letecky Astana cca 7.500,- Kč/os. (zájemcům bude přesná částka sdělena při objednávce dle aktuální ceny letenky), Velké Almatincké jezero: 990,- Kč/os. – uvedené fakultativní výlety je nutné zakoupit již při objednání zájezdu

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 15

Tento zájezd pořádá Quicktour s.r.o. (IČO: 28115244)

Uzbekistán - Samarkand - Registán
© Dreamstime.com
Uzbekistán - Samarkand - Registán
© Dreamstime.com
Kazachstán
© Dreamstime.com
Uzbekistán - Samarkand  sousoší Hedvábné stezky
© Dreamstime.com
Uzbekistán - ubytování v jurtách
© Dreamstime.com
Uzbekistán - Chiva - Kalta Minor
© Dreamstime.com
Uzbekistán - Samarkand - nekropole
Uzbekistán - Samarkand - socha Tamerlánova
Uzbekistán - Buchara - staré město
Uzbekistán - Chiva - pohled na staré město
Uzbekistán - bavlníkové pole
Uzbekistán - mauzoleum Tamerlána
Kazachstán - Almaty - stadion Medea
© Dreamstime.com
Kazachstán - Almaty
© Dreamstime.com
Kazachstán - Almaty - televizní věž
© Dreamstime.com
Kazachstán - Almaty - pravoslavný chrám
© Dreamstime.com
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz