icoKal
icoKal

To nejlepší ze Švýcarska a slavnost Unspunnen (ubytování Interlaken) 

s ubytováním přímo v centru Interlakenu

autobusem
polopenze
Hotel

Velmi oblíbený zájezd se opravdu drží hesla "To nejlepší ze Švýcarska" – nechybí zde nic, co by neměl žádný návštěvník této země vynechat: jízda lanovkou a  nejrozšířenějším švýcarským veřejným dopravním prostředkem – vlakem, návštěva čokoládovny a sýrárny, jedno z  nejkrásnějších švýcarských měst – malebný Luzern. A zejména skutečnost, že navštívíme dvě nejvyhlášenější horské oblasti na světě – Jungfrau a oblast Matterhornu. Zájezd je koncipován jako poznávací v kombinaci s lehkou až středně náročnou turistikou. U všech pěších túr máme připraveno více variant, jak pro náročnější turisty, tak odpočinkové trasy vhodné i pro seniory.

Nenechte si ujít návštěvu jedinečné švýcarské slavnosti UNSPUNNEN 2017 v malebném Interlakenu. Tato lidová slavnost se pořádá jednou za 12 let a je považována za největší a nejkrásnější folklórní událost na světě. Čeká Vás nezapomenutelná přehlídka švýcarského folklóru – krojovaní pastevci, nebojácní zápasníci, lidová hudba a pradávné tradice a zvyklosti. Případná návštěva festivalu 27.08. – 28.08. bude organizována individuálně.

Program zájezdu

1. den

odjezd večer z ČR, noční přejezd přes Německo do Švýcarska

2. den

ráno přijedeme dopoledne navštívíme jedno z nejkrásnějších měst Švýcarska - Luzern na břehu řeky Reuss, projdeme se podél jezera Vierwaldstätter See s pohledem na vrchol hory Pilatus (2.132 m n. m.). Nejslavnější památkou města je dřevěný most s kaplí Kappellbrücke. Odpoledne se přesuneme na ubytování. Volný program. Pro zájemce návštěva slavnosti UNSPUNNEN.

3. den

po snídani odjedeme do Lauterbrunnen, odtud vlakem do Wengenu a lanovkou z Wengenu na Männlichen. Poté nás čeká turistika s pozvolným klesáním přes Kleine Scheidegg (cca 2 hodiny). Dále budeme pokračovat:

a) do Grindelwaldu vlakem

b) pěšky z Kleine Scheidegg pod severní stěnou Eigeru do zastávky Alpiglen cca 2,5 hodiny

c) do Grindelwaldu pěšky cca 4 hodiny

Odjezd autobusem z Grindelwaldu do Wilderswilu.

4. den

ráno návštěva soutěsky Aareschlucht, odjezd autobusem pod vodopády Reichenbachfälle, odtud historickou lanovkou vyjedeme na místo, kde byl v souboji zavražděn Sherlock Holmes. Odpoledne navštívíme skanzen v Ballenbergu u Brienz, druhá skupina si může zvolit procházku k Brienzskému jezeru, poté odjezd do Interlakenu - možnost účasti na velké švýcarské slavnosti UNSPUNNEN, která se koná jednou za 12 let a je považována za největší folklórní setkání na světě (přehlídka švýcarských tradic: švýcarští zápasníci, krojovaní pastevci, lidová hudba a folklórní tradice)

5. den

ráno odjezd z hotelu přes Interlaken do oblasti Grimsel, krátká zastávka u přehrady a průsmyku Grimsel (pěkné výhledy na fotografování), v poledne vlakem z Täsche do Zermattu - oblast Matterhornu 4.477 m n. m., 25 vrcholů vyšších než 4.000 m n. m., z Zermattu se nabízejí následující možnosti turistiky:

a) budeme pokračovat vlakem z Zermattu na Gornergrat - 3.130 m n. m. (je možné vidět 29 čtyřtisícovek), zpět pěšky o jednu stanici níže na Riffelberg 2.585 m n. m. (cca 1,5-2 hodiny) – krásné výhledy na oblast Matterhornu nebo pro zdatné turisty sestup až do Zermattu

b) metrem na Sunnegu 2.300 m n. m., dále kabinkovými lanovkami na Blauherd (2.571 m n.m.) a event. lanovkou na Rothorn (3.222 m n. m.), pěšky z Blauherdu cestou pěti jezer do Riffelalmu (cca 3 hod), event. do Zermattu (4,5 hod)

c) lanovkami až na Klein Matterhorn 3.883 m n. m. (ledovec) - jen při krásném počasí. Individuální prohlídka překrásného horského městečka Zermattu s výhledem na Matterhorn (muzeum, hřbitov obětí velehor)

d) Matterhorn Glacier Trail – jedinečná trasa morénovým polem ve výšce 3.000 m n. m. těsně pod úpatím Matterhornu. Lanovkou na Trockener Steg a pěšky do Schwarzsee Paradise. Malé převýšení a nádherné výhledy.

Večer odjezd do ČR s nočním přejezdem.

6. den

příjezd do České republiky v poledních hodinách

Popis ubytování

Hotel přímo v centru malebného Interlakenu, kde se koná festival Unspunnen 2017!!!

Poznámka

Program se může aktuálně měnit dle pokynů průvodce v závislosti na počasí. Minimální počet účastníků pro uskutečnění zájezdu: 38.

Cena obsahuje

3 noci v hotelu, 3x polopenzi, dopravu busem, průvodce

Cena neobsahuje

vstupné a lanovky (cca 180 CHF), cestovní pojištění

Tento zájezd pořádá Quicktour s.r.o. (IČO: 28115244)

Švýcarsko - Unspunnen 2017
© http://www.unspunnenfest.ch/
Švýcarsko - Matterhorn od jezera Grünsee
© Switzerland Tourism
Švýcarsko - vodopády Reichenbachfälle
© Switzerland Tourism / Christof Sonderegger
Švýcarsko - Lucern - Kapellbrücke
© Luzern Tourismus AG
Švýcarsko - Lucern - Jezuitský kostel
© Luzern Tourismus AG
Švýcarsko - to nejlepší ze Švýcarska - švýcarská příroda
© Switzerland Tourism / Marcus Aebischer
Švýcarsko - to nejlepší ze Švýcarska - švýcarská příroda
© Switzerland Tourism / Beat Mueller
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz