icoKal
icoKal

To nejlepší ze Švýcarska 

Luzern, Zermatt, Matterhorn, Jungfrau

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
2lůžkový pokoj
9 590 Kč
9 240 Kč/osobu
Vybavení: fén, minibar, příslušenství, telefon, TV
3lůžkový pokoj
9 390 Kč
9 040 Kč/osobu
Vybavení: fén, minibar, příslušenství, telefon, TV
4lůžkový pokoj
9 390 Kč
9 040 Kč/osobu
Vybavení: fén, minibar, příslušenství, telefon, TV
autobusem
polopenze
Hotel

Velmi oblíbený zájezd se opravdu drží hesla "To nejlepší ze Švýcarska" – nechybí zde nic, co by neměl žádný návštěvník této země vynechat: jízda lanovkou a  nejrozšířenějším švýcarským veřejným dopravním prostředkem – vlakem, návštěva čokoládovny a sýrárny, jedno z  nejkrásnějších švýcarských měst – malebný Luzern. A zejména skutečnost, že navštívíme dvě nejvyhlášenější horské oblasti na světě – Jungfrau a oblast Matterhornu. Zájezd je koncipován jako poznávací v kombinaci s lehkou až středně náročnou turistikou. U všech pěších túr máme připraveno více variant, jak pro náročnější turisty, tak odpočinkové trasy vhodné i pro seniory.

Program zájezdu

1. den

odjezd večer z ČR, noční přejezd přes Německo do Švýcarska

2. den

ráno příjezd do oblasti Lucernu, do Alpnachstadu na břehu jezera Vierwaldstättersee; ráno vystoupáme nejstrmější zubačkou na světě z r. 1889 (místy je sklon až 48 %) na vrchol hory Pilatus (2.132 m n. m.) s nádhernými pohledy na Centrální a Bernské Alpy. Na vrcholu absolvujeme nenáročné turistické trasy (cca 1-2 hodinové). Zpět do údolí z vrcholu hory Pilatus se můžeme dostat trojím způsobem:

a)    lanovkami do Kriens u Lucernu a městskou dopravou do centra města,

b)    pěšky cca 2,5 hodiny do Alpnachstadu (na břehu jezera Vierwaldstättersee),

c)    zubačkou zpět do Alpnachstadu a odsud vlakem nebo lodí do centra Lucernu.

V odpoledních hodinách procházka s průvodcem romantickým Lucernem, který leží na řece Reuss. Uvidíte nejslavnější památku města – dřevěný most s kaplí Kappellbrücke (200 m dlouhý most ze 14. stol.), Spreuerbrücke (Most vetešníků), rozsáhlé hradby s devíti věžemi ze 14. století, katedrálu sv. Legera, Jezuitský kostel a radnici. Navečer přejezd na ubytování ve Wilderswilu u Interlakenu.

3. den

po snídani odjedeme do Lauterbrunnen, odtud vlakem do Wengenu a lanovkou z Wengenu na Männlichen. Poté nás čeká turistika s pozvolným klesáním přes Kleine Scheidegg (cca 2 hodiny). Dále budeme pokračovat:

a) do Grindelwaldu vlakem

b) pěšky z Kleine Scheidegg pod severní stěnou Eigeru do zastávky Alpiglen cca 2,5 hodiny

c) do Grindelwaldu pěšky cca 4 hodiny

Odjezd autobusem z Grindelwaldu do Wilderswilu.

4. den

ráno návštěva soutěsky Aareschlucht, odjezd autobusem pod vodopády Reichenbachfälle, odtud historickou lanovkou vyjedeme na místo, kde byl v souboji zavražděn Sherlock Holmes. Odpoledne navštívíme skanzen v Ballenbergu u Brienz, druhá skupina si může zvolit procházku k Brienzskému jezeru, poté odjezd do Interlakenu - exkurze v čokoládovně Schuh s ukázkou ruční výroby a ochutnávkou nejjemnější švýcarské čokolády, možnost nákupu čokoládových pralinek (vstup 15 CHF zahrnuje výklad a ukázky výroby, ochutnávku čokolády a dárek), nákupy v Interlakenu

5. den

ráno odjezd z hotelu přes Interlaken do oblasti Grimsel, krátká zastávka u přehrady a průsmyku Grimsel (pěkné výhledy na fotografování), v poledne vlakem z Täsche do Zermattu - oblast Matterhornu 4.477 m n. m., 25 vrcholů vyšších než 4.000 m n. m., z Zermattu se nabízejí následující možnosti turistiky:

a) budeme pokračovat vlakem z Zermattu na Gornergrat - 3.130 m n. m. (je možné vidět 29 čtyřtisícovek), zpět pěšky o jednu stanici níže na Riffelberg 2.585 m n. m. (cca 1,5-2 hodiny) – krásné výhledy na oblast Matterhornu nebo pro zdatné turisty sestup až do Zermattu

b) metrem na Sunnegu 2.300 m n. m., dále kabinkovými lanovkami na Blauherd (2.571 m n.m.) a event. lanovkou na Rothorn (3.222 m n. m.), pěšky z Blauherdu cestou pěti jezer do Riffelalmu (cca 3 hod), event. do Zermattu (4,5 hod)

c) lanovkami až na Klein Matterhorn 3.883 m n. m. (ledovec) - jen při krásném počasí. Individuální prohlídka překrásného horského městečka Zermattu s výhledem na Matterhorn (muzeum, hřbitov obětí velehor)

d) Matterhorn Glacier Trail – jedinečná trasa morénovým polem ve výšce 3.000 m n. m. těsně pod úpatím Matterhornu. Lanovkou na Trockener Steg a pěšky do Schwarzsee Paradise. Malé převýšení a nádherné výhledy.

Večer odjezd do ČR s nočním přejezdem.

6. den

příjezd do České republiky v poledních hodinách

Popis ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu Bären *** ve Wilderswillu. Hotel nabízí ubytování v tradičních pokojích vybavených historickým nábytkem. V každém pokoji je tak cítit osobní přístup. Všechny pokoje jsou s vlastním sociálním zařízením, fénem, televizí a telefonem.

Poznámka

Program se může aktuálně měnit dle pokynů průvodce v závislosti na počasí.

Cena obsahuje

3 noci v hotelu, 3x polopenzi, dopravu busem, služby průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění, zubačka na horu Pilatus, kapesné na vstupy, vlaky a lanovky (cca 180-220 CHF - mimo výlet na Pilatus)

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Tento zájezd pořádá Amico travel s. r. o. (IČO: 07615621)

Švýcarsko - to nejlepší ze Švýcarska - Matterhorn
© Dreamtime.com
Švýcarsko - Lucern - Kapellbrücke
© Luzern Tourismus AG
Švýcarsko - Lucern - Jezuitský kostel
© Luzern Tourismus AG
Švýcarsko - to nejlepší ze Švýcarska - švýcarská příroda
© Switzerland Tourism / Marcus Aebischer
Švýcarsko - vodopády Reichenbachfälle
© Switzerland Tourism / Christof Sonderegger
Švýcarsko - to nejlepší ze Švýcarska - švýcarská příroda
© Switzerland Tourism / Beat Mueller
Švýcarsko - to nejlepší ze Švýcarska - švýcarská příroda
© Switzerland Tourism / Marcus Gyger
Švýcarsko - hotel Bären, Wilderswill
Švýcarsko - hotel Bären, Wilderswill
Švýcarsko - hotel Bären, Wilderswill
Švýcarsko - hotel Bären, Wilderswill
Švýcarsko - hotel Bären, Wilderswill
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...

 

České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz