icoKal
icoKal

Jarní lyžování v Davosu - Pavillon Maxon

4 noci s polopení, 4denní skipas

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
dvoulůžkový pokoj
14 250 Kč/osobu
čtyrlůžkový pokoj
12 750 Kč/osobu
autobusem
polopenze
Hotel

Davos – je švýcarská Mekka klasického lyžování a hokeje (Davos je každoročním pořadatelem Světového poháru v běhu na lyžích i slavného hokejového Spenglerova poháru). Je to absolutní legenda a dodnes špička švýcarského, evropského i světového zimního sportu, vysoká nadmořská výška pro lyžování až do 2.844 m n. m. je zárukou dokonalých sněhových podmínek a prašanu až do jarních měsíců. Davos a okolí nabízí přes 300 km sjezdovek a volných terénů ve skiareálech Pischa, Jakobshorn, Rinerhorn, Parsenn / Gotschna, Schatzalp/Strela a Madrisa. 

Perfektní síť technicky dokonalých lanovek a švýcarsky přesných vlaků obsluhuje rozlehlý areál. Nároční lyžaři ocení 12 km dlouhý sjezd z nejvyššího vrcholu Weissfluhgipfel do Küblisu (návrat možný skibusem do Klosters) překonávající výškový rozdíl přes 2.000 m, až závratě může způsobit extrémní černá sjezdovka Weissfluhgipfel. Značený volný terén ze stanice Gotschnaboden do Klosters Dorf či Chüecalanda z vrcholu Rätschenjoch v oblasti Madrisa si oblíbí nejen vyznavači snowboardingu, ale i odvážní lyžaři.

Nachází se zde bohatá nabídka pro jízdu ve volném terénu (63 km značených sjezdů volným terénem) a 4 špičkové snowparky jako lákadla, které  vábí do konzervativního střediska i snowboardisty a „freestyle“ lyžaře - snowboardový ráj na Jakobshornu nabízející široký výběr „kickers“, „jumps“, „rails“ a také „monsterpipe“ Bolen, jež opravdu nezklame ani ty nejodvážnější sportovce.

Davos a okolí dále nabízí: sáňkařské dráhy včetně nočního sáňkování na Rinerhornu, sáňkování na speciálně upravených terénech, např. 8,5  km dlouhý sjezd z vrcholu Saaseralp v oblasti Madrisa, adrenalinové „airboards“ (nafukovací sáňky, které po sněhu víceméně plachtí), noční lyžování na Parsennu, iglú vesničku, indoor golf, lezeckou stěnu, curling, pochody na sněžnicích, paragliding, tenis, squash, exkurzi do místního pivovaru (2. nejvýše položeného pivovaru v Evropě) či sýrárny.

Rodiny s dětmi ocení park Madrisa Land vybavený speciálně pro ty nejmenší sněhovým kolotočem, posuvnými sněhovými pásy, restaurací s dětským koutkem a nafukovacím hradem.

Pro běžkaře: 151 km špičkových běžeckých stop a obrovské přírodní kluziště s 20.000 hektary

Davos je nejvýše položené město Evropy, jako místo setkání světové ekonomické a politické elity při každoročním lednovém Světovém ekonomickém fóru. Rozlehlý Davos s městskou atmosférou v kontrastu s poklidnou a idylickou horskou vesnice Klosters je oblíbený také britskou královskou rodinou! Obě střediska jsou spojená místním vlakem (v ceně skipasu), jakož i na lyžích oblastí Parsenn/Gotschna.

Přepravní zařízení (lanovky a vleky) v Davosu a Klosters:

  • kabinových lanovek: 5
  • kabinkových lanovek: 2
  • sedačkových lanovek: 8
  • lyžařských vleků: 14

Celkový počet lanovek a vleků v Davosu či Klosters je 30 o celkové délce 33.8 km s přepravní kapacitou 33.647 osob za hodinu.

Program zájezdu:

1. den: odjezd busem z ČR v ranních hodinách s denním přejezdem, odpoledne ubytování, první služba večeře

Další dny: individuální lyžování (9:00-16:00 hod.), večer možnost návštěvy plaveckého bazénu ve městě (otevřeno: denně 10:00-22:00; v neděli 10:00-20:00; vstupné  5-7 CHF, wellnes vč.plaveckého.bazénu 26-28 CHF).

Poslední den: lyžování do 16:00, potom odjezd do ČR s návratem v časných ranních hodinách následujícího dne

Popis ubytování

Ubytování: Pavilon Maxon je ideální pro rodiny a skupiny. Nachází se v Glarus, v části města Davos, asi 5 km od centra Davosu. Přímo naproti je Rinerhorn lanovka. V Davos Glarus je železniční nádraží a autobusová zastávka. Spojení s Davos Platz (centrum Davosu) je proto pohodlné a velmi rychlé a je v ceně skipasu, takto se dostanete ke všem lyžařským areálům v Davosu a okolí.

K dispozici jsou 4 dvoulůžkové pokoje a 10 čtyřlůžkových pokojů s umyvadlem (v pokojích jsou palandy), sociální zařízení je na chodbě. V ceně nejsou zahrnuty ručníky. V nabídce nejsou jednolůžkové pokoje.

Stravování: polopenze - snídaně formou bufetu a večeře s domácí kuchyní (2-chodové menu) bude pro vás přichystána v RinerLodge (vedlejší budově)

Výhodou kapacity je večerní zábava ve společenské místnosti s šipkami, pinballem, stolním fotbalem a TV.

Díky výhodnému balíčku získáte ubytování, polopenzi a skipas na celý Davos.
 

Cena obsahuje

autobusovou dopravu, 4x ubytování vč. povlečení, 4x polopenzi, 4x skipas (11.03. - 14.03.), služby průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění, ručníky

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

Lyžování ve Švýcarsku - Davos
Davos - Pavilon Maxon
Pavilon Maxon zvenku
Davos - Pavilon Maxon
Davos - Pavilon Maxon - interiér
Davos - Pavilon Maxon
Davos - Pavilon Maxon - interiér
Davos - lyžařská mapa
Davos - lyžařská mapa
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz