icoKal
icoKal

Švýcarsko - Ženeva, CERN, Bern, Luzern

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
osoba
5 990 Kč/osobu
autobusem
snídaně
Hostel

TOTO JE POUZE VZOROVÝ ZÁJEZD - NEREZERVUJTE!

V případě zájmu o konkrétní zájezd nebo konkrétní termín nás prosím kontaktujte na některém z následujících emailů:

Popřípadě na některém z telefonních čísel:

  • - 386 350 220 (České Budějovice)
  • - 224 827 100 (Praha)

Zájezdy do Švýcarska je možné rozšířit i o další atraktivní místa:

Wintertur - Technorama: prohlídka vědeckého centra, kde si na více než 500 exponátech prohloubíte znalosti o přírodních jevech, pochopíte, jak funguje fyzika, příroda i život. Ročně toto muzeum navštíví bezmála 250 tisíc návštěvníků, čímž se řadí mezi nejznámější vědecká centra na světě.

Lehká turistika v kantonu Wallis: oblast nejdelšího údolní ledovce pevninské části Evropy Aletsch 26 km, 84 km2, oblast Saas Fee – nejvýše položené metro v Evropě (Mittelallalin 3.500 m), Zermatt: z Gornergratu (3.089 m) do Zermattu (1.620 m) (cca 4,5 hodiny), Randa u Täsche – nejdelší visutý můstek světa, otevřen v r. 2017, měří 497 m, 4 - hodinový pěší okruh atd.

Nostalgickými vlaky po Švýcarsku: Rhétská a Berninská dráha, kombinace dopravy vlakem a autobusem (program Vám připravíme na míru).

Program zájezdu

1. den

odjezd z ČR ve večerních hodinách. Noční přejezd přes Německo do Švýcarska

2. den

ráno navštívíme expozici Microcosmos v Evropské organizaci pro jaderný výzkum, známou též pod zkratkou CERN Dopoledne absolvujeme 3-hodinovou prohlídku s odborným výkladem k provozu urychlovače LHC. V poledne se seznámíme s Ženevou s možností atraktivní vyhlídky z věže katedrály. Odjezd do Lausanne – Olympijské muzeum. K budově muzea budeme stoupat po schodech,na jejichž stupíncích najdete místa konání olympiád spolu se jmény sportovců, kteří zapálili olympijský oheň. Kromě toho tady najdete několik zajímavých sousoší a soch – například sochu Emila Zátopka. V budově se seznámíte s historií sportu až do současnosti. Třetí část „Olympijský duch“ je velice zábavná, protože je velmi interaktivní. Můžete si tady vyzkoušet olympijské dovednosti (např. biatlon) a další hry na postřeh nebo rovnováhu. Odjezd na ubytování.

3. den

a) po snídani odjedeme do městečka Broc, kde se nachází čokoládovna Maison Cailler. Během prohlídky budeme mít možnost čokoládu ochutnat i nakoupit. V nedalekém městečku Gruyéres – se seznámíme s výrobou sýra. Přejezd do hlavního města Bern (UNESCO – jedinečné středověké centrum stěsnané obloukem řeky Aare). Uvidíme terasové budovy, hodinovou věž atd.

b) přehrada Grande Dixence - během tří hodin zhlédneme tento klenot techniky. Jedná se o třetí nejvyšší přehradu na světě, hráz s výškou 285 metrů je dokonce nejvyšší betonovou hrází světa. Jezero má rozlohu 4 km2, objem 400 milionů m3 a maximální hloubku 284 metrů. Přehrada se stavěla 11 let (1953–1964). Prohlídka se skládá ze dvou částí, z podzemních tunelů a z výjezdu lanovkou k přehradě (za příznivého počasí), v případě časové rezervy možnost prohlídky měst Sion nebo Martigny. Odjezd na ubytování.

4. den

a) Zermatt - procházka významným letoviskem, ve kterém zdoláme Gornergradskou soutěsku (cca 3 hodiny) v překrásné přirodě s výhledy na majestátný Matterhorn 4.048 m (možnost návštěvy alpinistického muzea). Montreux - zastávka v lázeňském měste a místě slavného jazzového festivalu, na jehož břehu uvidíme sochu Freddiho Mercuryho (dílo české sochařky Ireny Sedlecké). Hudebník často město navštěvoval a podle některých legend je jeho tělo rozptýleno právě v Ženevském jezeře. V případě časové rezervy pěší procházka cca 3 km podél jezera od hradu Chillon do Montreux.

b) Luzern a okolí, svezeme se světově unikátní – nejstrmější zubačkou na světě (stoupání až 48%) od jezera Vierwaldstättersee na horu Pilatus (2.180 m n. m.), krátká lehká turistika, prohlídka Luzernu se starobylým kapličkovým mostem, historickým centrem, Lvím památníkem atd.

Odpoledne odjezd s příjezdem do ČR v nočních hodinách, ev. ranních hodinách následujícího dne.

Poznámka

Rezervaci na prohlídku CERNu je nutné uskutečnit minimálně 6 měsíců před akcí!

Cena obsahuje

autobusovou dopravu, 2x ubytování ve vícelůžkových pokojích, 2x snídani, služby průvodce

Cena neobsahuje

cestovní pojištění, vstupné do navštěvovaných objektů a lanovky (cca 80 CHF), večeře (za příplatek 800,- Kč)

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 40

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

Švýcarsko - Matterhorn
© Dreamstime.com
Švýcarsko - zubačka na Pilatus
© Dreamstime.com
Švýcarsko - Matterhorn
© Dreamstime.com
Švýcarsko - Ženeva
© Dreamstime.com
Švýcarsko - sýr Gruyéres
© Dreamstime.com
Švýcarsko - Gruyéres
© Dreamstime.com
Švýcarsko - Bern
© Dreamstime.com
Švýcarsko - Bern
© Dreamstime.com
Švýcarsko - přehrada Grande Dixence
© Dreamstime.com
Švýcarsko - Luzern - Kapličkový most
© Dreamstime.com
Švýcarsko - Luzern - socha umírajícího lva
© Dreamstime.com
Švýcarsko - Montreux - socha Freddie Mercuryho
© Dreamstime.com
Švýcarsko - hrad Chillon
© Dreamstime.com
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz