icoKal
icoKal

Oblast Wallis, Matterhorn a Ženevské jezero

turistika, jazz i alpská květena

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj
12 990 Kč
11 990 Kč/osobu
autobusem
polopenze
Hotel

Na tomto zájezdu na Vás čekají krásné horské túry, fantastické výhledy, propracovaná síť lanovek, zubaček a vlaků i něžná alpská květena. Zavítáte do francouzského Chamonix, mekky horolezců a vyznavačů extrémního lyžování, svezete se panoramatickým vyhlídkovým vlakem Mont Blanc Express a mnoho dalšího.

Program zájezdu

1. den

odjezd z ČR ve večerních hodinách, noční přejezd přes SRN do Švýcarska

2. den

ráno příjezd do Montreux u Ženevského jezera, vlakem na vrchol hory Rochers de Naye (2.042 m n. m.), kde se necháme okouzlit výhledy na francouzské Alpy a Ženevské jezero. Následuje prohlídka botanické zahrady La Rambertia. Možnost lehké turistiky při sestupu z vrcholu do mezizastávek železnice (cca 1-2 hodiny). Z Montreux se projdeme po pobřežní promenádě k hradu Chillon (4 km) nebo si vyslechneme jazzové koncerty na promenádě. V případě nepříznivého počasí prohlídka Olympijského muzea v Lausanne a Muzea Charlieho Chaplina ve Vevey, poté prohlídka města Montreux: třímetrová socha Freddieho Mercuryho od české sochařky Ireny Sedlecké (stojí na místě, kde byl údajně rozptýlen zpěvákův popel) a lázeňská Montreux promenáda a jazzový festival.

3. den

ráno vystoupáme lanovkou na horu La Bernause (2.048 m n. m.), kde se občerstvíme v otáčivé restauraci Kuklos, z níž se nám naskytne úchvatný panoramatický pohled od Eigeru přes Matterhorn až k Mont Blancu. Poté sejdeme k jezírku Lac d´Ai (1.852 m n. m.), od kterého budeme pokračovat do sedla pod skalní věží Tour d´Ai, sestoupíme k jezeru Lac de Mayen a zpět do Leysin na ubytování. Pro zájemce celodenní návštěva jazzového festivalu v Montreux.

4. den

návštěva francouzského Chamonix, mekky horolezců a vyznavačů extrémního lyžování. Z Martigny do Le Chatelard pojedeme panoramatickým vyhlídkovým vlakem Mont Blanc Express a dále busem do Chamonix, cestou si vychutnáme pohledy na rozsáhlé ledovce a masiv nejvyšší hory Evropy Mont Blanc (4.807 m n. m.). Potom můžete buď vyjet lanovkou na Aiguille du Midi (3.842 m n. m.), odkud se naskýtá nejlepší výhled na Mt. Blanc, nebo můžeme pokračovat přes Planpraz (1.999 m n. m.) lanovkou na Brévent (2.525 m n. m.), který se nachází na protilehlém úbočí Mont Blancu a Aiguille du Midi (doporučujeme). Eventuálně je zde možnost lehké turistiky z Bréventu na Planpraz a poté zpět lanovkou. Přejezd na ubytování do hotelu Rothorn ve Visperterminen, večeře

5. den

po snídani cesta vlakem z Täsche do Zermattu – oblast Matterhornu 4.478 m n. m., 25 vrcholů vyšších než 4.000 m n. m., z Zermattu se nabízejí následující možnosti turistiky:

a) zubačkou na Gornergrat  (3.089 m n. m.), odtud pěšky na Riffelsee – cestou Marka Twaina z Riffelbergu (2.582 m n. m.) na Riffelalp (2.211 m n. m.) a dále můžete pokračovat pěšky poměrně náročným klesáním až do Zermattu – ve spodní části cesty se nachází soutěska a naučná botanická stezka Ricola Kräutergarten (www.ricola.ch). Trasu si lze zkrátit vlakem do Zermattu z Riffelalpu nebo Riffelbergu

b) metrem na Sunnegu 2.300 m n. m., dále lanovkou na Blauherd (2.571 m n. m.); naučná botanická stezka Blauherd (2.571 m n. m.) – Tufteren (2.215 m n. m.) – Sunnega (2.288 m n. m.); pro náročné turisty možnost výšlapu až na Rothorn (3.200 m n. m.)

c) lanovkami až na Klein Matterhorn 3.883 m n. m. (ledovec) – jen při krásném počasí. Lze kombinovat s trasou d). Individuální prohlídka překrásného horského městečka Zermattu s výhledem na Matterhorn (muzeum alpinismu)

d) Matterhorn Glacier Trail – jedinečná trasa morénovým polem ve výšce 3.000 m n. m. těsně pod úpatím Matterhornu. Lanovkou na Trockener Steg a pěšky do Schwarzsee Paradise. Malé převýšení a nádherné výhledy.

6. den

přejezd do Sass Fee – do nadmořské výšky 3.000 m n. m., lanovkou pojedeme na Felskinn, odkud se vydáme podzemní dráhou Metro Alpin – nejvýše položeným metrem na světě do ledovcového areálu Mittelallalin (3.500 m n. m.). Zde se nám naskytne nezapomenutelný zážitek v podobě výhledu z nejvýše položené otáčivé restaurace na světě na úchvatné panorama horských velikánů sahajících od Allalinu a Weisshornu až po masiv Jungfrau. Najdeme zde také největší umělou ledovcovou jeskyni na světě – Ice Pavillion (5.500 m2). Sjezd metrem do Feldskinu (3.000 m n. m., ledovcová túra k chatě Britaniahütte (3.030 m n. m.), potom k horní stanici lanovky Plattjen (2.570 m n.m.) a dolů do Saas Fee, návrat na ubytování.  

7. den

ráno přijedeme do oblasti nejdelšího alpského ledovce Aletsch, jehož délka činí více než 23 km. Z vesničky Mörel se necháme vyvézt lanovkou na Riederalp (1.925 m n. m.), kde se nachází nejvýše položené golfové hřiště ve Švýcarsku. Zde započneme naši túru (cca 5-6 hodin): půjdeme přes Riederfurku (2.060 m n. m.), kde se nachází romantická historická Villa Cassel, a dále na Hohfluh (2.227 m n. m.).

a) dále budeme pokračovat na Moosfluh (2.333 m n. m.), odkud je vidět ledovec Aletsch, cesta dolů je lanovkou do Betten

b) dále pěšky přes jezero Bettmersee na Bettmeralp (1.950 m n. m.) a dolů lanovkou do Betten.

Navečer odjezd do ČR.

8. den

příjezd do ČR v nočních nebo ranních hodinách

Cena obsahuje

5 noci v hotelu, 5x polopenzi, dopravu busem, služby průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění, vstupy, jízdné na lanovky a vlaky (230 CHF a 50 EUR)

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

Švýcarsko - Aletschský ledovec
© Switzerland Tourism / Roland Gerth
Švýcarsko - Matterhorn
© Switzerland Tourism / Stephan Schacher
Švýcarsko - Wallis, Matterhorn a Ženevské jezero
© Switzerland Tourism / Marcus Gyger
Švýcarsko - Wallis, Matterhorn a Ženevské jezero
© Switzerland Tourism / Marcus Gyger
Švýcarsko - lanovka na Aiquille du Midi
© Dreamstime.com
Švýcarsko - jazzový festival v Montreux
© Dreamstime.com
Švýcarsko - Montreux - socha Freddiho Mercury od Ireny Sedlecké
© Dreamstime.com
Švýcarsko - Montreux - socha B.B.Kinga
© Dreamstime.com
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz