icoKal
icoKal

Oblast Wallis, Matterhorn a Ženevské jezero 

se zaměřením na turistiku, poznání i alpskou květenu

autobusem
polopenze
Hotel

Na tomto zájezdu na Vás čekají krásné horské túry, fantastické výhledy, propracovaná síť lanovek, zubaček a vlaků i něžná alpská květena. Zavítáte do francouzského Chamonix, mekky horolezců a vyznavačů extrémního lyžování, svezete se panoramatickým vyhlídkovým vlakem Mont Blanc Express, navštívíte tradiční sýrárnu v Gruyére a mnoho dalšího.

Program zájezdu

1. den

odjezd z ČR ve večerních hodinách, noční přejezd přes SRN do Švýcarska

2. den

ráno přijedeme do oblasti nejdelšího alpského ledovce Aletsch, jehož délka činí více než 23 km. Z vesničky Mörel se necháme vyvézt lanovkou na Riederalp (1.925 m n. m.), kde se nachází nejvýše položené golfové hřiště ve Švýcarsku. Zde započneme naši túru (cca 5-6 hodin): půjdeme přes Riederfurku (2.060 m n. m.), kde se nachází romantická historická Villa Cassel, cestou spatříme jezero Grünsee a poté sestoupáme hlubokým lesem do výšky 1.605 m n. m. Přejdeme přes 124 m dlouhý lanový most, který překlenuje údolí říčky Massy, a přes Gletschertor, odkud se nám naskytne fascinující pohled na Aletschský ledovec, dojdeme na Belalp (2.120 m n. m.). Poté nás lanovka sveze do městečka Blatten, odkud se vydáme autobusem do Täsche. Méně zdatní turisté si mohou vybrat lehčí turistiku v oblasti Riederalp. Ubytování v Täschi, večeře

3. den

po snídani odjedeme vlakem z Täsche do Zermattu (1.604 m n. m.), kde si budete moci vybrat z několika variant lehké polodenní nebo celodenní turistiky pod majestátným Matterhornem (4.478 m n. m.):

a) zubačkou na Gornergrat (3.089 m n. m.), odtud pěšky na Riffelsee - cestou Marka Twaina z Riffelbergu (2.582 m n. m.) na Riffelalp (2.211 m n. m.) a dále můžete pokračovat pěšky až do Zermattu (ve spodní části cesty se nachází soutěska a naučná botanická stezka Ricola Kräutergarten - www.ricola.ch). Trasu si lze zkrátit vlakem z Riffelalpu nebo Riffelbergu

b) metrem na Sunnegu, odtud lanovkou na Blauherd: naučná botanická stezka Blauherd (2.571 m n. m.) – Tufteren (2.215 m n. m.) – Sunnega (2.288 m n. m.)

Návrat na ubytování

4. den

tento den nás čeká návštěva francouzského Chamonix, mekky horolezců a vyznavačů extrémního lyžování. Z  Martigny do Le Chatelard pojedeme panoramatickým vyhlídkovým vlakem Mont Blanc Express a dále busem do Chamonix, cestou si vychutnáme pohledy na rozsáhlé ledovce a masiv nejvyšší hory Evropy Mont Blanc (4.807 m n. m.). Potom můžete buď vyjet lanovkou na Aiguille du Midi (3.842 m n. m.), odkud se naskýtá nejlepší výhled na Mt. Blanc, nebo můžeme pokračovat přes Planpraz (1.999 m n. m.) lanovkou na Brévent (2.525 m n. m.), který se nachází na protilehlém úbočí Mont Blancu a Aiguille du Midi (doporučujeme). Eventuálně je zde možnost lehké turistiky z Bréventu na Planpraz a poté zpět lanovkou. Pro příznivce alpské květeny zajistíme návštěvu v přírodní rezervaci Aiguilles Rouges cca 10 km severně od Chamonix v průsmyku Col des Montets (www.rnaiguillesrouges.org). Přejezd na ubytování do Leysin.

5. den

ráno lanovkou na horu La Bernause (2.048 m n. m.), kde se občerstvíme v otáčivé restauraci Kuklos, z níž se nám naskytne úchvatný panoramatický pohled od Eigeru přes Matterhorn až k Mont Blancu. Poté sejdeme k jezírku Lac d´Ai (1.852 m n.m.), od kterého budeme pokračovat do sedla pod skalní věží Tour d´Ai, sestoupíme k jezeru Lac de Mayen a zpět do Leysin na ubytování. Zájemci mohou navštívit botanickou zahradu Gentiana (www. gentiana-online.ch), která se rozkládá nad Leysinem.

6. den

po snídani odjezd do Montreaux u Ženevského jezera, vlakem na vrchol hory Rochers de Naye (2.042 m n. m.), kde se necháme okouzlit výhledy na francouzské Alpy a Ženevské jezero. Následuje prohlídka botanické zahrady La Rambertia a zoologické zahrady svišťů „Sviští ráj“, kde žije 14 druhů svišťů ze všech částí světa. Z Montreaux pak půjdeme po pobřežní promenádě k hradu Chillon (4 km). Poté se zastavíme pod romantickým hradem Gruyére, kde zavítáme do stejnojmenné sýrárny. Zde nahlédneme pod pokličku výrobě tradičního sýra Gruyére a v místní restauraci můžeme ochutnat vynikající sýrové speciality. Večer odjezd do ČR.

7. den

příjezd do ČR v ranních hodinách

Popis ubytování

Ubytování: 2x v 3* hotelu Elite v Täschi a 2x  v 3* hotelu Central Residence & Spa v Leysin (v tomto hotelu je k dispozici relaxační centrum s bazénem, vířivkou, saunou a párou). Dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a možností 1 přistýlky.

Cena obsahuje

4 noci v hotelu, 4x polopenzi, dopravu busem, průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění, vstupy, jízdné na lanovky a vlaky (180 CHF a 50 EUR)

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Tento zájezd pořádá Quicktour s.r.o. (IČO: 28115244)

Švýcarsko - Aletschský ledovec
© Switzerland Tourism / Roland Gerth
Švýcarsko - Matterhorn
© Switzerland Tourism / Stephan Schacher
Švýcarsko - Wallis, Matterhorn a Ženevské jezero
© Switzerland Tourism / Marcus Gyger
Švýcarsko - Wallis, Matterhorn a Ženevské jezero
© Switzerland Tourism / Marcus Gyger
Švýcarsko - lanovka na Aiquille du Midi
© Dreamstime.com
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz