icoKal
icoKal

Světová výstava EXPO DUBAI - ČESKÝ DEN 21. března 2022 

Národní den „Czech Spring“ se v areálu dubajské EXPO odehraje 21.3. 2022 a Českou republiku bude líčit jako zemi pramenů, zřídlo nápadů a jarní zahradu.

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj 2+0
28 990 Kč/osobu
Vybavení: příslušenství
letecky
snídaně
Hotel

Přímý let z Prahy, celodenní prohlídka Dubaje – Burj Al Arab, Burj Khalifa, palmový ostrov, historická část se zálivem Creek, Mall of Emirates se sjezdovkou Ski Dubai, zpívající fontána…. 2 CELÉ DNY NA VÝSTAVĚ EXPO, prohlídka českého pavilonu SPRING s českým zástupcem pavilonu. Dva volné dny na koupání, nákupy a výlety. Ubytování v novém hotelu HYATT PLACE DUBAI JUMEIRAH **** se snídaněmi – hotel je situován v nejlepší čtvrti Jumeirah v dosahu pláží a hlavních Dubajských atraktivit

Program zájezdu

1. den

setkání na letišti v Praze v 09:00, odbavení a přímý let ve 12:00 hod. do Spojených arabských emirátů, příletové odbavení na letišti (včetně případného testování zdarma), přivítání česky mluvícím místním delegátem, transfer do hotelu v Dubaji, nocleh

2. den

po skvělé snídani se vydáme asi půlhodinovou jízdou na výstaviště EXPO DUBAI - zajisté doposud největší, nejmodernější, nejluxusnější Světové výstavy (vstupné je již zajištěno v ceně zájezdu). Ve futuristickém pavilonu České republiky budeme díky našemu partnerství s pavilonem přivítáni zástupcem pavilonu a při prohlídce získáme spoustu zajímavých informací o pavilonu CZECH SPRING, který si klade náročný cíl vyrábět v tomto pouštním prostředí unikátním systémem S. A. W. E. R. životodárnou vodu. Zajisté se dozvíme řadu praktických, odborných, ale i zábavných zákulisních příhod o přípravě projektu i samotné stavbě pavilonu. V průběhu celého dne budeme mít možnost navštívit celou řadu pavilonů dalších států (na Expu se představí téměř 200 států se svými pavilony). V podvečer transfer zpět do Dubaje a volný večer na nákupy, individuální večeři a další poznávání nebo využijeme střešního bazénu našeho hotelu pro lenošení s nádherným výhledem na nikdy nespící město.

Český národní den 21. března 2022:  V tento den bude naše česká expozice na výsluní. Tento termín vybrala Kancelář generálního komisaře nejen proto, že jde o první jarní den, ale také proto, že těsně před ním je Den radosti a těsně po něm Den vody, která je pro Českou republiku a pavilon stěžejním tématem. Národní den zakončí unikátní multimediální show s názvem iMucha, kterou na motivy života a díla světoznámého malíře Alfonse Muchy připravil hudebník Michal Dvořák.

3. den

po snídani znovu vyrazíme na výstaviště EXPO  (vstup je opět v ceně zájezdu). V podvečer transfer zpět do Dubaje a volný večer na nákupy, individuální večeři a další poznávání nebo využijeme střešního bazénu našeho hotelu pro lenošení s nádherným výhledem na nikdy nespící město.

4. den

po dobré snídani formou buffetu započne naše poznávání Dubaje - kosmopolitního města arabských tradic, zlata a neuvěřitelných projektů. Projedeme centrem města po tepně Sheik Zayed Road do nové čtvrti Marina. Cestou do čtvrti nejlepších pláží Jumeirah si budeme moci vyfotit ikonický hotel Atlantis, který leží na uměle vytvořených ostrovech ve tvaru palmy. Dopoledne se zastavíme na trhu Medinat Souk s typickou vůní kadidla a nabídkou tradičních výrobků. Trh je umístěn v areálu nejznámějších hotelů Medinat a Burj al Arab, odkud je lze také nejlépe vyfotit v zahradě, kterou protínají uměle vytvořené vodní kanály. Přes parné poledne se schováme v obřím nákupním centru Mall of Emirates, kde můžeme obdivovat také krytý lyžařský svah SKI DUBAI a můžeme pohodlně individuálně poobědvat (výběr z kuchyní celého světa). Odpoledne se přesuneme do historické části Dubaje, kde navštívíme museum, které nám představí nedlouhou historii města, které od malé rybářské vesničky vykvetlo do jedné z nejkrásnějších světových metropolí. Poté se projdeme trhem s látkami a tradičním dopravním prostředkem - dřevěnými lodičkami ABRA TAXI přeplujeme záliv zvaný „Creek“ ze čtvrti Bur do části Deira, kde se projdeme trhem s kořením (neopakovatelné barvy a vůně koření) do největšího trhu ze zlatem na světě - „Gold Soukh“. V průběhu dne nás čeká ještě návštěva Dubai Mall, jehož součástí je nejvyšší stavba světa, ikonický Burj Khalifa. Zájemci mohou fakultativně vyjet v rámci programu AT THE TOP do 124. patra a odtud spatřit celou Dubaj z letecké perspektivy. Naše dnešní putování zakončíme jedinečnou podívanou největší zpívající fontány DUBAI FOUNTAIN a necháme se překvapit na jakou světovou klasickou nebo moderní hudbu bude dnešní program připraven. Večer se vrátíme do našeho hotelu a budeme mít volný večer na toulání dubajskými uličkami (Dubaj patří mezi nejbezpečnější města na světě), individuální večeři apod. Fakultativně lze zajistit mimořádný zážitek - plavbu na tradiční dřevěné lodi Dhow s večeří, při které se na klidné vodě zálivu bude zrcadlit historická čtvrť Bur a moderní obchodní čtvrť zvaná Downtown na opačném břehu (večeře bude formou dobrého bufetu).

5. den

po snídani volný den k nákupům, koupání na pláži Jemairah, dalšímu poznávání Dubaje… Fakultativně lze zajistit celodenní výlet do Abú Dhabí - hlavního města nejvýznamnějšího emirátu (a také hlavního města celých Spojených arabských emirátů). V Abú Dhabí navštívíme Heritage museum, kde budeme seznámeni s životem původních obyvatel, ale také moderní části města, které soupeří s Dubají v přepychovosti, luxusu i nejlepších životních podmínkách na světě. Fotografii si uděláme také u bývalého sídla místních šejků, dnes ultraluxusního hotelu Emirates Palace hotel i Paláce Národů. Snad nejúchvatnější však bude návštěva Velké mešity šejka Zayeda. V podvečer se vrátíme zpět do Dubaje do našeho hotelu a můžeme využít večera k nákupům, procházkám či lenošení u bazénu.

6. den

po snídani volný den, který lze věnovat nákupům, lenošení u hotelového bazénu s fantastickým výhledem, možnost koupání na známé pláži Jumeirah (vstup na pláž zdarma, transfer na pláž od hotelu není v ceně zájezdu, hotel již nenabízí shuttle bus zdarma). Možnost dalších fakultativních výletů, nebo budou prozkoumávat další mimořádné stavby a turistické atrakce Dubaje (například nový Dubai Frame).

7. den

po snídani ještě dopolední lenošení a kolem poledne transfer na letiště a odlet v 15:35 do Prahy, přílet do Prahy v 19:20 hod.

Cena obsahuje

leteckou přepravu Praha - SAE - Praha včetně odbaveného zavazadla 20 kg a příručního zavazadla, 6 noci ubytování v Dubaji v hotelu HYATT PLACE DUBAI JUMEIRAH se snídaněmi, celodenní prohlídku Dubaje s českým průvodcem, transfery z letiště do hotelu a zpět, 2x transfer na výstaviště EXPO a zpět, 2x celodenní vstupenku na EXPO včetně prohlídky českého pavilonu Czech Spring s průvodcem, služby českého delegáta, občerstvení na palubě letadla, pojištění CK proti úpadku ve smyslu zákona 159/99 Sb.

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění 1.281,- Kč/os./pobyt včetně pojištění storna zájezdu a připjištění na Covid, pobytové taxy (10,- AED/osoba/noc), příplatek za jednolůžkový pokoj: 5.560,- Kč, vstupné do navštěvovaných objektů, fakultativní výlet do Abu Dhabi + 1.990,- Kč, fakultativní projížďka lodí Dhow po zálivu Creek s večeří + 1.690,- Kč, výjezd do 124. patra Burj Khalifa (program AT THE TOP) + 990,- Kč čas mimo špičku), (+1.690,- Kč čas ve špičce 16:00-18:30 hod.). Příplatek za večeře v hotelu Hyatt + 600,-Kč/os./den.

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 30

Tento zájezd pořádá BON TON, s.r.o. (IČO: 25390589)

EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
© Depositphotos.com
EXPO DUBAJ 2021 - Český pavilon
EXPO DUBAJ 2021 - Český pavilon
EXPO DUBAJ 2021 - areál EXPO
EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
EXPO DUBAJ 2021 - areál EXPO
EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
EXPO DUBAJ 2021 - areál EXPO
EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
EXPO DUBAJ 2021 - Dubaj
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...

 

České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz