icoKal
icoKal

Sant Elm

Sant Elm je malá osada, která si uchovala kouzlo původní rybářské vesnice s autentickými bary a restauracemi. Písečná pláž, zátoky Conils a Basset, ostrůvek Es Pantaleu a ostrov Sa Dragonera vytváří dohromady neskutečně atraktivní přírodní prostředí. Za osadou směrem do vnitrozemí se zvedají majestátní kopce ozdobené starými strážními věžemi a klášterem la Trapa. Ideální výchozí bod na výlety do okolí. Milovníci nočního života musí ale dojet do 7 km vzdáleného Puerta Andratx, kde si v přístavu dává schůzky místní smetánka. Vzdálenost od letiště 39 km.

Fakultativní výlety:

Nezapomenutelné cestování po nejhezčích přírodních místech Mallorky. První zastávka bude v evropském městě kůže Inca, kde navštívíte typickou dílnu. Snad nejhezčí horská cesta vás zavede do Sa Calobry – rajského místa, ve kterém ústí do moře dva horské potoky. Užijete si koupání i procházky. Na pohodlné lodi se poplavíte podél nejpůsobivějšího pobřeží ostrova do malebného přístavu Port Soller. Po krátké pauze v přístavu nastoupíte na vlak, který si uchoval svůj tradiční charakter ze začátku 20. století a vydáte se na 50-ti minutovou jízdu do Palmy, po cestě budete míjet plantáže s pomerančovníky a s mandloněmi. Řadou tunelů se dostanete do hlavního města, kde na vás bude čekat autobus, který vás odveze do hotelu.

Palma a Valldemossa:

Dopoledne návštěva hlavního města ostrova, procházka historickým centrem s goti ckou katedrálou ze 13. stol., s renesančními městskými hradbami, parkem Parc del Mar, palácem Almudeina a s gotickou čtvrtí. Po prohlídce odjezd autobusem do jedné z nejpůvabnějších vesnic ostrova, do Valldemossy, se známou kartouzou, kde r. 1838 strávili zimu Frederik Chopin a George Sandová. Užijete si procházku po úzkých kamenných uličkách ozdobených keramickými květináči se stále kvetoucími květinami a lemovaných kavárnami a cukrárnami.

Formentor a trh v Alcudii:

Výlet začíná návštěvou tradičního trhu ve starobylém městečku Alcudia. Vychutnáte si atmosféru prodeje domácích zvířat, typických řemeslných výrobků, vonícího čerstvého ovoce a zeleniny. Dále následuje výlet na nejfotografovanější místo Mallorky – poloostrov Formentor. Zde se také nachází slavný hotel, ve kterém v čase svého pobytu na ostrově byla ubytována monacká královská rodina, W. churchil, belgická královská rodina, a jiní. Z výhlídkové plošiny situované v nadmořské výšce 200 metrů si můžete vychutnat výhled na skalnaté útesy omývané ocelově modrým mořem. Volno ke koupání a opalování na přírodní pláži s křišťálovou vodou a bílým pískem, obklopené středozemním lesem.

Dragonera - výlet lodí:

Půldenní výlet s lehkým občerstvením na palubě a s volným časem k procházce po ostrově Dragonera, který byl v roce 1995 vyhlášen přírodním parkem a ke koupání a šnorchlování v kouzelné zátoce Egos s průzračnou tyrkysovou vodou. Loď vyplouvá z Paguery, plaví se západním směrem a kotví v přírodním přístavu na ostrově, jehož rozloha je 3.200 m × 1.500 m. Pak pokračuje k zátoce Egos a po občestvení návrat zpět.

Nebyly nalezeny žádné výsledky.

 

České Budějovice
+420 606 600 907
rezervace@quicktour.cz