icoKal
icoKal

Krásy Andalusie 

Granada, Cordoba, Sevilla a Gibraltar

autobusem
polopenze
Hotel

Program zájezdu

1. den

Odjezd ráno. Noční přejezd Francií.

2. den

Kolem poledne příjezd do jižního Španělska na pobřeží Costa Blanca. Ubytování, volno u moře. Večeře. Nocleh.

3. den

Po snídani návštěva největších evropských palmových hájů v Elche, které jsou zařazeny na seznam světového dědictví UNESCO. Nachází se zde na 300 tisíc palem datlových. Součástí palmového háje je městský park Parque Municipal a zahrada El Huerto del Cura. Přejezd do Granady. Cestou zastávka v Guadixu, městečku s památkově chráněnými bizarními jeskynními domy. Procházka jeskynním městem je opravdu nevšedním zážitkem. Ubytování v Granadě, večeře. Nocleh.

4. den

Snídaně. Prohlídka perly Andalusie Granady, města tisíckrát opěvovaného básníky a spisovateli. Návštěva Alhambry, jedinečného komplexu maurských staveb, který se rozkládá na vyvýšenině nad městem. Jedinečně dochovaný komplex maurských staveb na světě. Nejstarší částí je pevnost Alcazaba, postavená na základech maurské pevnosti. Palacios Reales Nazarines s jedinečnými památkami – Patio de los Arrayanes a Patio de los Leones. Příjemné chvíle určitě strávíte v pohádkových zahradách Generalife. Pokračování prohlídky památek: katedrála, královská kaple, Albaicín. Fakultativně představení flamenga. Večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně. Celodenní prohlídka Cordoby – historické centrum tvoří bývalá židovská čtvrť a zde se také nachází nejvýznačnější místní památka – Mezquita. Původem mešita z 8. století, v průběhu staletí byla zdokonalena a zkrášlena. V 13. století byla zde vybudována křesťanská kaple a posléze celá přestavěna v křesťanskou katedrálu. Za katedrálou je spleť uliček bývalého židovského města La Judería. Poblíž také naleznete hrad katolických králů Alcázar de los Reyes Cristianos. Ubytování v oblasti Sevilly. Večeře. Nocleh.

6. den

Snídaně. Celodenní prohlídka Sevilly ležící na březích řeky Guadalquivir. Centrem je bývalá židovská čtvrť Santa Cruz, kde v okolí náměstí Plaza Virgen de los Reyes nalezneme nevýznačnější památky. Z daleka viditelnou dominantou je věž El Giralda, která se vypíná nad rozsáhlým komplexem katedrály. Palácový komplex Alcazár, staré paláce a historické budovy, Torre del Oro nebo jedna z nejstarších býčích arén ve Španělsku Maestranza. Přejezd na ubytování na Costa del Sol. Večeře. Nocleh.

7. den

Snídaně. Celodenní volno u moře. Večeře. Nocleh

8. den

Snídaně. Dopoledne návštěva britského Gibraltaru, pevnosti ovládající vjezd do Středozemního moře. Odpoledne průjezd pohořím Sierra de Ronda do městečka Ronda. Návrat na ubytování. Večeře. Nocleh.

9. den

Snídaně. Dopoledne půldenní výlet do Mijas, vesničky „pueblos blancos“ s krásným výhledem na moře a hory nebo individuální volno u moře. Odpoledne prohlídka Málagy – katedrála, vrch Gibralfaro s opevněním a výhledem na město. Večeře. Nocleh.

10. den

Snídaně. Cesta při pobřeží do severní Andalusie. Zastávka v městečku Nerja, které má arabský původ, vyhlídka Balkon Evropy. Koupání nebo návštěva bílé vesničky Frigiliana, která patří mezi nejkrásnější bílé vesničky v oblasti Andalusie. V nejvyšší části naleznete maursko-mudejarskou čtvrť, typickou pro oblast Andalusie. Zastávka u mohutného akvaduktu Aguila z 18. století. Večeře. Nocleh v oblasti Mojácaru.

11. den

Snídaně. Průjezd krajem Murcia. Návštěva poutního místa Caravaca de la Cruz. Na kopci obklopeném středověkými hradbami naleznete hrad a katedrálu s údajným zázračným dvojramenným křížem uloženým v hradní svatyni. Prohlídka centra Alicante, oblast přístavu a majestátní hrad Castillo de Santa Bárbara. Tato pevnost byla vybudována Kartaginci a nachází se zde také bohatá sbírka soch z 20. století, které jsou rozmístěny na hradbách pevnosti. Ubytování v oblasti Benidormu. Večeře. Nocleh.
 

12. den

Snídaně. Celodenní volno v Benidormu. Odpoledne odjezd. Noční přejezd do ČR.

13. den

Příjezd do ČR v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

10 nocí v *** hotelu, 10x polopenzi, dopravu luxusním autokarem, služby průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění, vstupné do navštěvovaných objektů (cca 100 EUR)

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Tento zájezd pořádá INEX - cestovní kancelář s.r.o. (IČO: 26392763)

Španělsko - Krásy Andalusie - Córdoba
© Dreamstime
Španělsko - Krásy Andalusie - Córdoba
© Dreamstime
Španělsko - Krásy Andalusie - Sevilla
© Dreamstime
Španělsko - Krásy Andalusie - Granada (Allhambra)
© Dreamstime
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz