icoKal
icoKal

Turistika v oblasti Dachsteinu 

Hallstatt a Tauplitz

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj
7 490 Kč/osobu
Vybavení: příslušenství
autobusem
polopenze
Hotel

Během pobytu možnost navštívit lázně Grimming Therme v Bad Mitterdorf.

Program zájezdu

1. den

odjezd ráno z Prahy přes ČB do Rakouska, oblast Tauplitz ve Štýrsku – Tauplitzalm – jedinečná náhorní plošina ve výšce 1.650 m. Lehká turistika kolem Šesti jezer, event. výstup na Lawinenstein 1.996 m, ubytování, večeře.

2. den

Tauplitzalm – výstup na horu Traweng 1.984 m n. m. s okruhem na vrcholu - cca 3-4 hodiny, po sestupu ke Grazerhütte cca 30 minut k jezeru Steirersee (Štýrské jezero) – krásný výhled na jezero, další eventualitou je i možnost obejít toto jezero. Doporučujeme posezení ve zdejších restauracích s výhledem na jezero (možnost ochutnat zdejší specialitu uzeného pstruha); delší variantou celodenní horské túry je výstup po trase Tauplitzalm - jezero Steirersee na horu Grosses Tragl 2.179 m n.m., nádherné výhledy (cca 5 hodin), večeře.

3. den

po snídani busem:

a) z Obertraunu lanovkami na Krippenstein – 2.108 m, Určitě se zastavíme nejprve na tzv. Spirále světového dědictví s nádherným výhledem, dále budeme pokračovat zážitkovou turistickou stezkou na „Jeslový kámen“ - senzační vyhlídka v Alpách ve tvaru ruky s pěti prsty, která ční na Krippensteinu nad více než 400 m hlubokou propastí. Turistika pod masivem Dachsteinu, trasa cca 3 hodiny vede z vrcholu Krippensteinu pozvolným klesáním kolem jezírka až k poslední stanici lanovky Obertraun,  cca 15 minut chůze od lanovky je ke krásné restauraci Gjaidalm (posezení na terase), po návratu večeře

b) v případě špatného počasí: návštěva Hallstattu (UNESCO), prohlídka solných dolů, města a kostnice, odpoledne z Obertraunu lanovkou na stanici Schönbergeralm k prohlídce Velké ledová jeskyně a Mamutí jeskyně.

4. den

po snídani odjezd do oblasti Dachsteinu: atrakce číslo 1 ve Štýrsku – lanovkou Hunerkogel až do výšky 2.694 m (lanovka překoná za pět minut výškový rozdíl 1.000 m, v lanovce je i podlahové skleněné okno, možná je i „cabrio“ jízda na „terase“ lanovky. Dále navštívíme jednu z nejatraktivnějších vyhlídkových plošin v Alpách – vyhlídka „Sky Walk“ s prosklenou podlahou cca 300 m nad propastí nad stěnou Dachsteinu. V roce 2015 byl otevřen víc jak 100 metrů dlouhý visutý most a další vyhlídková prosklená platforma „Schody do prázdna“. – Zážitkem je prohlídka Ledového paláce - Eispalast (např. Křišťálové katedrály“ atd.). V případě pěkného počasí doporučujeme lehké putování po ledovcích po vytyčené trase na Dachsteinskou vyhlídku, na jejímž úpatí leží chata Seethallerhütte – turistika pod majestátnými vrcholy Torstein, Mitterspitze a Dachstein 2.995 m, dolů zpět opět lanovkou, večeře.

5. den

po snídani busem do Bad Aussee a dále vysokohorskou silnicí pod nádhernou tabulovou horu Loser, parkoviště a chata Loserhütte ve výšce 1.497 m., krátký výstup k jezírku Augtsee a dále ke skalnímu oknu Loserfenster (krásné výhledy), pro zdatné turisty výstup až na vrchol hory Loser 1.838 m. Odpoledne odjezd autobusem podél jezera Grundlsee do Gössl, odsud pěšky naučnou stezkou podél potoka Toplitz Bach cca 30 minut ke Toplitzsee, lodí po jezeře a dále ke Kammer See (pramen řeky Traun a vodopád), odjezd do ČR, příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Cena obsahuje

4 noci v hotelu Berghof *** v Tauplitzalm ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 4x polopenzi, dopravu busem vč. mýta na Tauplitzalm, služby průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění, pobytovou taxu, vstupné do navštěvovaných objektů a lanovky (cca 90 EUR)

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Tento zájezd pořádá Amico travel s. r. o. (IČO: 07615621)

Hallstatt
© S.Hořínek
lanovka Südwandbahn na Hunerkogel 2.700 m
© Dreamstime.com
lanovka na Hunerkogel z jižní strany Dachsteinu
© Quicktour archiv
Hallstatt
© S.Hořínek
Hallstatt
© S.Hořínek
Lanovka na Krippenstein
© Quicktour archiv
Krippenstein - vyhlídka 5 prstů
© Quicktour archiv
Mapa - oblast Dachsteinu
Mapa oblasti Dachstein
Čtyřsedačka z Tauplitz do Tauplitzalm
© QUICKTOUR archiv
Tauplitzalm
© QUICKTOUR archiv
Tauplitzalm
© QUICKTOUR archiv
Tauplitzalm
© Dreamstime.com
Tauplitzalm
© QUICKTOUR archiv
Tauplitzalm z cesty na Traweng
© QUICKTOUR archiv
z cesty na Traweng
z cesty na Traweng
© QUICKTOUR archiv
Pohled z hory Traweng na Tauplitzalm, v pozadí pohoří Grimming
© QUICKTOUR archiv
Celkový pohled na Tauplitzalm
Pohled na Steirersee
© dietauplitz.com
Tauplitzalm - šest jezer
© dietauplitz.com
Vrchol hory Gr. Tragl
© dietauplitz.com
Hotel Berghof na Tauplitzalm
hotel Berghof
hotel Berghof
hotel Berghof
hotel Berghof
hotel Berghof
hotel Berghof
hotel Berghof
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...

 

České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz