icoKal
icoKal

Turistika v oblasti Dachsteinu 

Hallstatt a Tauplitz

autobusem
polopenze
Hotel

Během pobytu možnost navštívit lázně Grimming Therme v Bad Mitterdorf.

Program zájezdu

1. den

odjezd ráno z Prahy přes ČB do Rakouska, oblast Tauplitz ve Štýrsku – Tauplitzalm – jedinečná náhorní plošina ve výšce 1.650 m. Lehká turistika kolem Šesti jezer, event. výstup na Lawinenstein 1.996 m, ubytování, večeře.

2. den

Tauplitzalm – výstup na horu Traweng 1.981 m n. m. (cca 3 hodiny) – Štýrské jezero – krásný výhled na jezero, delší variantou je výstup na Gr. Tragl 2.179 m n.m., (cca 5 hodin), večeře.

3. den

po snídani busem:

  • a) z Obertraunu lanovkami na Krippenstein – 2.108 m, „Jeslový kámen“ - senzační vyhlídka v Alpách ve tvaru ruky, která ční na Krippensteinu nad více než 400 m hlubokou propastí, zážitková turistická stezka atd. Turistika pod masivem Dachsteinu, po návratu večeře
  • b) v případě špatného počasí: návštěva Hallstattu (UNESCO), prohlídka solných dolů, města a kostnice, odpoledne z Obertraunu lanovkou na stanici Schönbergeralm k prohlídce Velké ledová jeskyně a Mamutí jeskyně.

4. den

po snídani odjezd do oblasti Dachsteinu: atrakce číslo 1 ve Štýrsku – lanovkou Hunerkogel až do výšky 2.694 m (lanovka překoná za pět minut výškový rozdíl 1.000 m, v lanovce je i podlahové skleněné okno, možná je i „cabrio“ jízda na „terase“ lanovky. Dále navštívíme jednu z nejatraktivnějších vyhlídkových plošin v Alpách – vyhlídka „Sky Walk“ s prosklenou podlahou cca 300 m nad propastí nad stěnou Dachsteinu. V roce 2015 byl otevřen víc jak 100 metrů dlouhý visutý most a další vyhlídková prosklená platforma „Schody do prázdna“. – Zážitkem je prohlídka Ledového paláce - Eispalast (např. Křišťálové katedrály“ atd.). V případě pěkného počasí doporučujeme lehké putování po ledovcích po vytyčené trase na Dachsteinskou vyhlídku, na jejímž úpatí leží chata Seethallerhütte – turistika pod majestátnými vrcholy Torstein, Mitterspitze a Dachstein 2.995 m, dolů zpět opět lanovkou, večeře.

5. den

po snídani busem do Bad Aussee podél jezera Grundlsee do Gössl, odsud pěšky naučnou stezkou podél potoka Toplitz Bach cca 30 minut ke Toplitzsee, lodí po jezeře a dále ke Kammer See (pramen řeky Traun a vodopád), odjezd do ČR, příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Cena obsahuje

4 noci v *** hotelu Berghof v Tauplitzalm ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 4x polopenze, dopravu busem vč. mýta na Tauplitzalm, služby, průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění, pobytovou taxu, vstupné do navštěvovaných objektů a lanovky (cca 90 EUR)

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

Rakousko - Dachstein Glacier
© Dreamstime.com
Rakousko - Dachstein Glacier
© Dreamstime.com
Rakousko - Tauplitzalm
© Dreamstime.com
Rakousko - Krippenstein
© Dreamstime.com
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz