icoKal
icoKal

Rakousko: Linz

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
osoba
990 Kč/osobu
autobusem
bez stravy
bez ubytování

TOTO JE POUZE VZOROVÝ ZÁJEZD - NEREZERVUJTE!

V případě zájmu o konkrétní zájezd nebo konkrétní termín nás prosím kontaktujte na některém z následujících emailů:

Popřípadě na některém z telefonních čísel:

  • - 386 350 220 (České Budějovice)
  • - 224 827 100 (Praha)

Program zájezdu

1. den

Program: odjezd z ČR v časných ranních hodinách, po příjezdu do Linze návštěva Muzea budoucnosti Ars Electronica Center Linz, které nám hravou formou nabídne virtuální výlet do světa moderních technologií a výzkumu, budeme mít možnost vyzkoušet si různé interaktivní pokusy z biotechnologie, neurologie nebo robotiky, vyfotografujeme si svoji vlastní sítnici a pohladíme si antistresového robota.

Odpolední program:

a) Pokračování prohlídky Lince, historický střed města s náměstím a Mariánským kostelem, největším v Rakousku. Možnost navštívit cukrárnu, kde se prodává pravé linecké cukroví včetně mřížkového lineckého koláče. Vydáme se unikátní úzkorozchodnou dráhou (s největším sklonem na světě) z centra až na vrch Pöstlinberg s poutní bazilikou a jeskynní pohádkovou dráhou Grottenbahn. Za návštěvu stojí zdejší botanická zahrada s 10.000 různých druhů rostlin z celého světa. Unikátní je sbírka kaktusů s více než 1 100 druhy rostlin. V půli Pöstlinbergu je také ZOO s přibližně 600 exotických a domácích zvířat.

b) Odpoledne věnujeme Koněspřežné dráze České Budějovice - Linec, která byla první dráhou svého druhu na evropském kontinentu – její první část byla uvedena do provozu v r. 1827 (sloužila především nákladní dopravě soli z hornorakouské Solné komory do Čech); prohlédneme si přepřahací stanici v Kerschbaumu – dnes muzeum koněspřežné dráhy, jehož největší atrakcí je jízda luxusním osobním kočárem Hannibal (sloužil pro přepravu 8 cestujících).

c) Odpolední návštěva a prohlídka nedalekého koncentračního tábora Mauthausen, který během 2. sv. války patřil k nejhorším nacistickým vyhlazovacím táborům (tzv. tábor 3. stupně pro nepolepšitelné vězně). Mezi několika sty tisíci obětí tohoto tábor patřil mj. i Karel Hašler – český herec a písničkář (autor písně „Ta naše písnička česká“).

Poznámka

Upozornění: Do muzea Ars Electronica Center je nutná rezervace se zálohou 300,- Kč min. 6 měsíců před plánovanou návštěvou.

Cena obsahuje

autobusovou dopravu,vstupné do Ars Electronica Center, služby průvodce

Cena neobsahuje

cestovní pojištění, vstupné do dalších objektů (cca 10 EUR)

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 40

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

Ars Electronica
© Ars Electronica / Robert Bauernhansl
Ars Electronica
© Ars Electronica / Robert Bauernhansl
Rakousko - koncentrační tábor Mauthausen
© Dreamstime.com
Rakousko - koncentrační tábor Mauthausen
© Dreamstime.com
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz