icoKal
icoKal

Okruh Rakouskem 

k jezerům, vodopádům a do malebných vesniček

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj
3 990 Kč/osobu
autobusem
polopenze
Hotel

Program zájezdu

1. den

odjezd v časných ranních hodinách. Dopoledne zastávka v městečku Mondsee. Procházka nebo projížďka vláčkem do centra města. Prohlídka baziliky sv. Michaela a přístaviště u jezera Mondsee. Poté přejedeme do oblasti Salzburku a německého Berchtesgadenu, kde navštívíme známé „Hitlerovo Orlí hnízdo" (1.834 m n. m.) umístěné v horské oblasti s překrásnými pohledy na okolní Alpy. Zastavíme se u nedalekého jezera Königsee, kde si prohlédneme ulici plnou suvenýrů s možností nákupu a přístaviště u jezera. Dále zavítáme do známého rakouského turistického městečka Loferu. Po procházce tímto malebným městem následuje odjezd do Maishofenu na ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

2. den

po snídani krátce navštívíme místní mlékárnu Pinzgau, kde budete moci ochutnat místní sýry. Možnost nákupu. Dále průjezd známým údolím Kapruner Tal, kde se nachází mohutné vodní dílo tří přehrad až ve výšce 2040 m n. m. Na místo se dostaneme tunely, horskou krajinou, místními busy a největším otevřeným výtahem světa pro 185 osob, jedoucím po svahu. Shlédneme zajímavé, technické vymoženosti a úchvatné přírodní scenérie. Pokračovat v programu budeme k soutěsce Sigmund - Thun Klamm, kterou vytvářela cca 14000 let říčka vytékající z Klammského jezera. Jedná se o 320 metrů dlouhou cestu po dřevěných schodech podél stěny soutěsky nad dravou říčkou. Poté odjezd do romantického údolí Vysokých Taurů, na jehož konci jsou mohutné Krimmelské vodopády. Podél této kaskády vodopádů řeky Ache (3,5 km) se můžete vydat pešky nebo minibusem. Před návratem na ubytování navštívíme městečko Zell am See a jeho přilehlé jezero. Ubytování, večeře, nocleh.

3. den

po snídani odjezd do západní části Dachsteinského masivu přes krásné rakouské vesničky romantickou přírodou k horskému jezeru Gossausee pod ledovcem Dachstein. Procházka podél jezera (1 hod.) nebo výjezd lanovkou na okolní vrcholky Zwieselalm (1.587 m n. m.). Dále návštěva světoznámého městečka Hallstatt, ležícího nad stejnojmenným ledovcovým jezerem. Po prohlídce tohoto rakouského klenotu se vydáme zpět do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách

Cena obsahuje

2 noci v hotelu nebo depandanci, 2x polopenzi, dopravu busem, služby průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění, vstupy do navštěvovaných objektů a lanovky (cca 70 EUR)

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 35

Tento zájezd pořádá Josef Sklenář - CK OSVĚTA (IČO: 10261940)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz