icoKal
icoKal

Medvědí soutěska 

soutěsky, kaňony a vodopády

autobusem
snídaně
Gasthof

Program zájezdu

1. den

odjezd v časných ranních hodinách z Prahy přes České Budějovice, první naší zastávkou budou vodopády Myrafalle – nenáročná hodinová procházka soustavou vodopádových kaskád. Poté nás čeká kamenná soutěska Steinwaldklamm, kterou lze absolvovat dvěma způsoby:

  • a) nenáročný způsob – průchod soutěskou k jeskyni Turecká díra
  • b) kratší ale fyzicky náročnější trasa po soustavě žebříků k jeskyni Turecká díra. Návrat stejnou trasou k horské chatě a parkoviště autobusu.

Následně budeme pokračovat do jeskyně Seegrotte, kde se můžete těšit na plavbu lodičkami v podzemních zatopených sádrovcových lomech. Na závěr dne návštěva poutního místa Guttenstein s úžasnými pohledy na první alpské vrcholy. Přejezd na ubytování.

2. den

po snídani odjezd k železniční dráze Feistritztalbahn, jízda historickou parní dráhou z Birkfeldu do Weizu (1,5 hodiny jízdy); poté Medvědí soutěska, kde nás čeká pěší turistika v jedné z nejdivočejší soutěsek Rakouska (zpřístupněna o délce 1.300 metrů). K jejímu celkovému zdolání musíte překonat 164 žebříků (2.900 šprušlí) a lávky přes 24 vodopádů. Trasa vede z městečka Mixnitz (492 m n. m.) kolem horské hospůdky Zum Guten Hirten (1.209 m n. m.) až k jezeru Teichamsee (čas chůze jsou necelé 4 hodiny a převýšení cca 700 m). Návrat na ubytování.

3. den

po snídani odjezd ke kaňonu Palfau: 3-hodinová procházka unikátní soustavou dravých vodopádů nad řekou Salzou. Odpoledne se přesuneme do údolí Mendling, kde vám ukáží, jak se v minulosti zpracovávalo dřevo a jak se dopravovalo po řece. Odjezd do ČR. Návrat v pozdních večerních hodinách.

Popis ubytování

Ubytování je ve velice pěkném 3* gasthofu Turmwirt v městečku Mürzhofen, který nabízí komfortní dvou  a třílůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, TV/SAT, telefonem, internetovou přípojkou (zdarma) a fénem. Počet jednolůžkových pokojů (za příplatek) je omezen.

Cena obsahuje

2 noci v gasthofu, 2x snídani, dopravu busem, služby průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění, večeři, vstupné do navštěvovaných objektů (cca 40 EUR)

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Tento zájezd pořádá Quicktour s.r.o. (IČO: 28115244)

Rakousko - Mědvědí soutěsky
© Dreamstime.com
Rakousko - jeskyně Segrotte
© Dreamstime.com
Rakousko - Mědvědí soutěsky
© Dreamstime.com
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz