icoKal
icoKal

Lungau

Lungau je rozsáhlá vysokohorská oblast v jihovýchodní části Salcburska ve Vysokých Taurách, pouhých 350 km od našich hranic, ideálně dostupná z dálnice Salzburg - Villach. Vysoké Taury jsou severní částí Alp a mají výborné sněhové podmínky - současně patří k nejslunnějším místům Rakouska. Nádherná příroda je plná horských jezer, potoků a říček s vodopády. Zimní region Lungau nabízí 190 km sjezdovek pro lyžování a snowboarding, 240 km denně upravovaných běžeckých stop. Nechybí ani dráhy pro sáňkování a pěší turistiku. Pro odpočinek výborně poslouží vodní areál Bade-Insel (Tamsweg) a relaxační wellness centrum Samsunn (Mariapfarr) se saunami, vířivkou, másažemi, apod.

Tento region se vyznačuje levnějším ubytováním, ze kterého se dá dojíždět do vyhlášeného a prestižního regionu Obertauern (skipas Lungo na vyžádání).

Požitkářský region Lungau v nadmořské výšce 1.000 m láká rovněž ke zdolání kulinářských vrcholů. Pověstný je především vysoce kvalitní a oceňovanou odrůdou brambor, jíž se v místním nářečí říká Lungauský Eachtling.

"Lungau Ski Pass" zahrnuje celou oblast Lungau včetně lyžařských středisek Grosseck - Speiereck, Katschberg a Fanningberg vč. přepravy mezi jednotlivými středisky výborně organizovanými skibusy. Střediska leží v nadmořské výšce kolem 1.100 m n. m., lyžování je až do výšky 2.400 m n. m.

49,5 km modrých sjezdovek 190 km sjezdovek
108 km červených sjezdovek
32,5 km černých sjezdovek

 

42 lanovek / vleků 3 kabinové lanovky
10 sedačkových lanovek
29 vleků

 

240 km běžeckých tratí
2 snowparky
skibus, sáňkařské dráhy, měřený sjezd, noční lyžování

 

Rakousko - Lungau - mapa resortu
Rakousko - Lungau
© SalzburgerLand Tourismus GmbH
Rakousko - Lungau
© Bergbahnen Lungau GesmbH
Rakousko - Lungau
© Salzburger Lungau
Rakousko - Lungau
© Großeck-Speiereck
Rakousko - Lungau
© Salzburger Lungau
Rakousko - Lungau
© Bergbahnen Fanningberg
Rakousko - Lungau
© Ferienregion Salzburger Lungau
Rakousko - Lungau
© Salzburger Lungau - Heiko Mandl
Rakousko - Lungau
© Franz Pritz
Rakousko - Lungau
© Ferienregion Salzburger Lungau

Podrobněji

Nebyly nalezeny žádné výsledky.

 

České Budějovice
+420 606 600 907
rezervace@quicktour.cz