icoKal
icoKal

Vídeň a Mariazell v adventu 

3-denní zájezd

autobusem
snídaně
Hotel

Vychutnejte a užijte si Vídeň – „Dámu nad Dunajem“. Tři dny jsou tak akorát, abyste bez zbytečného stresu (typického pro jednodenní návštěvu) podlehli jejímu nenapodobitelnému šarmu. V adventním čase se celá zahalí do kouzelného vánočního kostýmu a nejkrásnější svátky v roce tak pro Vás začnou o pár dní dříve.

Tento adventní zájezd Vás zavede za architektonickými skvosty a nejslavnějšími vánočními trhy. Vychutnejte si vídeňskou gastronomii, vánoční pohodu i nákupy. Z nepřeberného množství moučníků nelze vynechat originální Sachrův dort podávaný v krásném prostředí hotelu Sacher nedaleko historického centra města. Odtud už je to jen pár kroků k nejvýznamnějším památkám, jako je bývalá císařská rezidence Hofburg ukrývající cennou klenotnici stejně, vyhlášená Opera řadící se mezi pět neslavnějších operních scén světa, vídeňská galerie Albertina nebo katedrála sv. Štěpána (nejvýznamnější gotická stavba v Rakousku) jejíž barevná střecha z tašek přitáhne pohled každého návštěvníka. Opomenout nelze ani vídeňskou radnici, slavné divadlo Burgtheater či unikátní muzejní čtvrť. Pozornost samozřejmě poutají i adventní trhy jako například ten u katedrály sv. Štěpána. Zde si vychutnáte nejen nákupy, ale i jahodový punč, podávaný v tradičním hrníčku ve tvaru botičky nebo vynikající gulášovku a česnečku servírovanou v bochníku křupavého chleba. U radnice si pochutnáte svařených vínech různých chutí, ovoci v čokoládě, pečené bramboře nebo rakouské vánoční specialitě Kletzenbrot. Odměnou po celém dni inspirujících zážitků a adventní pohody jsou i nádherně osvětlené a vyzdobené vídeňské bulváry.

Program zájezdu

1. den

odjezd v časných ranních hodinách z Prahy, přes České Budějovice (zájezd nejede po D1), dopoledne příjezd do Vídně, první zastávkou nevšední obytný dům „Hundertwasser Haus“, jehož prostřednictvím se architekt Hundertwasser rozhodl bojovat proti strohé a bezduché moderní architektuře, poté návštěva „kratochvilného zámečku“ Schönbrunn, který si za své letní sídlo zvolila císařovna Marie Terezie, prohlídka zámku a zámeckých parků, návštěva vánočních trhů na nádvoří zámku; ubytování v hotelu, odpoledne si dopřejte relaxaci v jedinečných lázní Therme Wien, kde v centru města (přitom obklopeni přírodou) naberete sílu na další poznávání císařské Vídně (vnitřní i venkovní bazény s různě teplou vodou, bazény se slanou vodou, vířivky, masážní trysky, za příplatek solný svět a sauny), večerní návštěva typického vídeňského lokálu Heuriger a posezení u Vídeňského vína (nejvíce „in“ jsou Veltlínské zelené a Zweigeltrebe)

2. den

snídaně, pěší procházka centrem Vídně začíná na Naschmarktu (nejznámější vídeňský „Mlsný trh“ se 120 stánky, hospůdkami a kavárnami je tradičním místem setkání všech Vídeňánů), přes Karlovo náměstí, kolem slavné vídeňské Opery a galerie Albertina, přes nákupní třídu Kärntner Strasse k nejvýznamnější gotické stavbě – dómu Sv. Štěpána, volný čas na prohlídku malebných vánočních trhů a na oběd, ať už v podobě vynikající gulášovky v křupavém chlebu či na „největší vídeňský řízek v Rakousku“ ve vyhlášené restaurace Figlmüller; zastávka u jediného dochované vídeňského bytu W. A. Mozarta, ve kterém složil operu Figarova svatba, odpoledne TimeTravel (unikátní 50 minutová procházka dějinami Vídně vč. 4D projekce - prohlídka v ČJ formou audioprůvodců, dále budeme pokračovat přes ulici „Na Příkopech“, kolem Minoritního kostela přes Hofburg k Burgtheater k radnici, volný čas na největších vánočních trzích ve Vídni. Večerní výlet do osvětleného Prátru s obřím Ferrisovým kolem z roku 1896.

3. den

snídaně, odjezd z Vídně na horskou železnici Semmering (UNESCO), která je považována za první skutečnou horskou železnici světa s normálním rozchodem. Na celém 45 km úseku je 15 tunelů, 16 viaduktů a 130 mostů. Část železnice si propojedeme vlakem: z Gloggnitz (439 m n.m.) do Semmeringu (789 m n.m.), cesta trvá 41 minut. Odtud přejezd do Mariazell, které je nejdůležitějším poutním místem národů střední a východní Evropy. Městečko je zasazeno do malebné alpské krajiny a jeho nejznámější památkou je nádherná bazilika, která patří mezi nejvýznamnější mariánské stavby v Evropě. Kdo bude chtít, může vyjet lanovkou na Bürgeralpe, přímo z centra Mariazell a zažije panoramatické pohledy na okolní pohoří. Dle časových možností můžete navštívit i místní likérku a ochutnat její produkty. Po prohlídce odjezd do ČR. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Popis ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu Arcotel Kaiserwasser ***superior. Hotel je pouhých 100 metrů od stanice metra (10 minut do centra města). Moderně zařízené pokoje s vlastním sociálním zařízením, TV, DVD, WiFi zdarma. Za příplatek je možné využít hotelovou saunu.

Stravování: snídaně podávaná formou bufetu.

Poznámka

Změna sledu zájezdu vyhrazena! Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 18

Cena obsahuje

2x ubytování se snídaní v hotelu ***, dopravu busem, průvodce, pojištění CK proti úpadku

Cena neobsahuje

vstupné (cca 60 €), MHD (cca 15 €), vstupné do lázní Therme Wien (cca 19 € / 3 hod, příplatek za sauny 8 €), cestovní pojištění

Tento zájezd pořádá Quicktour s.r.o. (IČO: 28115244)

Advent - Vídeň - Schönbrunn
© Österreich Werbung, Fotograf: Popp Hackner
Advent - Vídeň - Christkindlmarkt
© kreitner & partner
Advent - Vídeň - Christkindlmarkt - Hertzbaum
© kreitner & partner
Advent - Vídeň - Christkindlmarkt - Rathaus
© Österreich Werbung, Fotograf: Viennaslide
Advent - Vídeň - Opera
© Österreich Werbung, Fotograf: Bartl
Advent - Vídeň - pravý Sacher Torte
© Dreamstime.com
Advent - Vídeň - Burgtheater
© Dreamstime.com
Advent - Vídeň - romantická projížďka v kočáře
© Dreamstime.com
Advent - Vídeň - pohled ze střechy Sv. Štěpána
© Dreamstime.com
Advent - Vídeň - adventní trhy u Belvederu
© Dreamstime.com
Advent - Vídeň - Hundertwasserhaus
© Dreamstime.com
Advent - Vídeň - Therme Wien
© Therme Wien
Advent - Vídeň - Therme Wien
© Therme Wien
Hotel Star Inn Wien Schönbrunn
Hotel Star Inn Wien Schönbrunn - standardní pokoj
Hotel Star Inn Wien Schönbrunn - koupelna
Hotel Star Inn Wien Schönbrunn - recepce
Hotel Star Inn Wien Schönbrunn - snídaně
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz