icoKal
icoKal

Advent ve Vídni a Dolním Rakousku

autobusem
snídaně
Hotel

Poznejte s námi to nejlepší z Dolního Rakouska a nejkrásnější památky Vídně. Navštivte proslulý zámek Grafeneggn augustiniánský klášter Stift Klosterneuburg, císařský zámek Schloss Hof, vídeňský Hofburg, výstavy v Albertině nebo v Kunstforu a především velkolepé vánoční trhy před vídeňskou radnicí. To vše je zárukou nezapomenutelného adventního víkendu.

Ve Vídni si vychutnejte vídeňskou gastronomii, vánoční pohodu i nákupy. Z nepřeberného množství moučníků nelze vynechat originální Sachrův dort podávaný v krásném prostředí hotelu Sacher nedaleko historického centra města. Odtud už je to jen pár kroků k nejvýznamnějším památkám, jako je bývalá císařská rezidence Hofburg ukrývající cennou klenotnici stejně, vyhlášená Opera řadící se mezi pět neslavnějších operních scén světa, vídeňská galerie Albertina nebo katedrála sv. Štěpána (nejvýznamnější gotická stavba v Rakousku) jejíž barevná střecha z tašek přitáhne pohled každého návštěvníka. Opomenout nelze ani vídeňskou radnici, slavné divadlo Burgtheater či unikátní muzejní čtvrť. Pozornost samozřejmě poutají i adventní trhy jako například ten u katedrály sv. Štěpána. Zde si vychutnáte nejen nákupy, ale i jahodový punč, podávaný v tradičním hrníčku ve tvaru botičky nebo vynikající gulášovku a česnečku servírovanou v bochníku křupavého chleba. U radnice si pochutnáte svařených vínech různých chutí, ovoci v čokoládě, pečené bramboře nebo rakouské vánoční specialitě Kletzenbrot. Odměnou po celém dni inspirujících zážitků a adventní pohody jsou i nádherně osvětlené a vyzdobené vídeňské bulváry.

Program zájezdu

1. den

odjezd z ČR v ranních hodinách (z Prahy cca v 5.45 h, z ČB cca v 8.00 h), příjezd na zámek Grafenegg u Vídně, "rakouská Hluboká", kde se již od roku 1976 každoročně pořádá slavnost "Grafeneggský advent", návštěva vánočních trhů. Pak přejedeme ke klášteru Stift Klosterneuburg: prohlédneme si sakrální interiéry s průvodcem (světoznámý zlatý Verdunský oltář, kostel, křížová cesta). Odpoledne se přesuneme ke klenotu barokní architektury, císařskému zámku Schloss Hof, kde návštívíme vánoční trhy v areálu zámku a zahrad, ochutnáme místní punč a jako vzpomínku si pak můžeme odnést adventní hrneček. Odjezd do hotelu, ubytování.

2. den

po snídani pojedeme do Vídně: dopoledne prohlídka centra města s průvodcem: Opera, Kärntner Strasse, Stephansdom, Hofburg, odpoledne individuální volno: možnost návštěvy vánočních trhů u vídeňské radnice, případně výstavy v Albertině nebo v Kunstforu. Odjezd z Vídně cca v 18:00, návrat do ČR ve večerních hodinách (do ČB cca ve 21:00 h, do Prahy cca ve 23:00 h).

Poznámka

Změna časového sledu zájezdu je vyhrazena.

Cena obsahuje

1 noc ubytování se snídaní v 3* hotelu, dopravu busem, služby průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění, vstupy (klášter Stift Klosterneuburg cca 9 €, vánoční trhy na Schloss Hof cca 6 €), večeři

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

Advent - Vídeň - Christkindlmarkt - Rathaus
© Österreich Werbung, Fotograf: Viennaslide
Advent ve Vídni a Dolním Rakousku - Schloss Hof
Advent - Vídeň - Christkindlmarkt - Hertzbaum
© kreitner & partner
Advent - Vídeň
© Österreich Werbung, Fotograf: Diejun
Advent - Vídeň - Christkindlmarkt - Ježíškův express
© kreitner & partner
Advent - Vídeň - Schönbrunn
© Österreich Werbung, Fotograf: Popp Hackner
Advent - Vídeň - pohled ze střechy Sv. Štěpána
© Dreamstime.com
Advent - Vídeň - romantická projížďka kočárem
© Dreamstime.com
Advent - Vídeň - Bundestheater
© Dreamstime.com
Advent - Vídeň - pravý Sacher Torte
© Dreamstime.com
Advent - Vídeň - Christkindlmarkt
© kreitner & partner
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz