Před odjezdem oprašte svou angličtinu

Pokud Vás trápí, jak se na své dovolené domluvíte, můžete klidně všechny starosti hodit za hlavu. Delegáti a průvodci naší cestovní kanceláře cizí jazyky ovládají a budou Vám k dispozici po celou dobu Vašeho pobytu. Pokud jste ale nezávislí a rádi spoléháte spíše na sebe, přišel patrně čas oprášit si své jazykové znalosti. 

Ve Velké Británii Vám samozřejmě poslouží angličtina. Pokud ovládáte španělštinu nebo němčinu, máte šanci, že na frekventovaných místech se domluvíte. Ale je obecně známo, že k francouzštině mají obyvatelé Britských ostrovů rozporuplný vztah.

Nabídka jazykových kurzů angličtiny je nepřeberná; k výběru kurzu doporučujeme server Jazykovky.cz, kde naleznete kromě výborných jazykovek také recenze jazykových škol přímo od studentů. Některé jazykové školy nabízejí intenzivní a konverzační jazykové kurzy, které vám umožní si v krátkém čase oprášit znalosti jazyka. Eurovíkend v Londýně či Edinburghu si pak více užijete, přečtete si nápisy, zvládnete objednat si pivo či whisky a vaše zážitky nebude ochuzovat jazyková bariéra. Kombinace intenzivního kurzu a konverzace s rodilým mluvčím je pro rychlou přípravu ideální.

Pokud si chcete více peněz v rozpočtu nechat na cestu samotnou, můžete zapátrat po kurzu ve slevě. Například na serveru Slevykurzů.cz prodávají jazykové školy poslední volná místa ve svých kurzech, a na taková místa dávají větší slevu. A pokud jste se k nabídce kurzů dostali až po začátku výuky, ničemu to nevadí. Do kurzů se dá přiskočit za běhu. 

Pokud můžete vaší jazykové přípravě věnovat více, je tu možnost studovat individuálně. V letních měsících je volných mnoho lektorů, kteří se Vám budou po dohodě ochotně věnovat a pomohou Vám promrskat základní obraty, frázová slovíčka či nejčastější konverzační témata, se kterými se můžete při pobytu na Britských ostrovech setkat. Pokud se Vám poštěstí zařídit si lekce u rodilého mluvčího, máte prakticky vyhráno. Připraví Vás na zvláštnosti Anglie: upozorní na místní speciality, výslovnost, zvyklosti. S takovou praktickou průpravou si užijete dovolenou na 250%.

Pokud ale nemáte žádné základy angličtiny, tak nepočítejte s tím, že měsíc před odjezdem něco zachráníte. Na rozumné zvládnutí jazyka na základní úrovni počítejte půl roku intenzivní výuky (3x týdně a více) nebo 1 rok méně intenzivního kurzu. Záleží samozřejmě i na výukové metodě, vaší píli a schopnosti se učit. Ne každému jde jazyk úplně snadno a někomu může speciální výuková metoda pomoci k rychlejšímu postupu. Pokud ale hodláte do studia jazyka investovat minimálně rok, tak doporučujeme zvolit kurz, který vás připraví na mezinárodní jazykové zkoušky. Na těchto kurzech si dávají jazykovky hodně záležet a učí je ti nejlepší lektoři.

Často ale stačí k úspěchu jen velmi málo - zopakovat základy, promrskat slovíčka a trochu pokonverzovat s lektorem. To už je solidní základ pro to, abyste se z Anglie či Skotska vraceli spokojení, se spoustou fotek a zážitků s místními. Tedy: zopakujte si angličtinu, dejte se do řeči s místními a budete odjíždět o poznání bohatší :-).

Velká Británie - jazykové kurzy
© Dreamstime.com
Velká Británie - jazykové kurzy
© Dreamstime.com
Velká Británie - jazykové kurzy
© Dreamstime.com
Velká Británie - jazykové kurzy
© Dreamstime.com
Velká Británie - jazykové kurzy
© Dreamstime.com
Velká Británie - jazykové kurzy
© Dreamstime.com
Velká Británie - jazykové kurzy
© Dreamstime.com

 

České Budějovice
+420 606 600 907
rezervace@quicktour.cz