icoKal
icoKal

Svatokřížské hory, Orlí Hrady

a další tajemná místa

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj
3 490 Kč/osobu
Vybavení: příslušenství
autobusem
polopenze
Hotel

Program zájezdu

1. den

Odjezd z Prahy po půlnoci, první naší zastávkou bude Lancut – jeden z nejkrásnějších renesančních zámků Polska (majitelem byl rod Potockých). Zámek byl v roce 2017 opět otevřen veřejnosti. Naše téměř 2 hodinová procházka interiéry bude obohacena i o prohlídku zdejších stájí. Kolbuszowa - prohlídka skanzenu lidové východní kultury Rzesowaků a Lasowiaků, kde si prohlédneme způsob bydlení a života ve zdejší oblasti. Baranow Sandomierski - krátká procházka nádherným zámeckým parkem a nádvořím zdejšího renesančního zámku. Sandomierz - město se „středověkou duší“, mj. uvidíme goticko- renesanční radnici, kupecké domy a královský hrad. Ubytování, večeře.

2. den

Opatow - procházka městem a prohlídka jeho podzemních částí. Odměnou bude nakonec sladká specialita v podobě cukrářského výrobku - Opatowske krowki (manufakturní výroba). Ostrowiec Swietokrzyski - podzemní i nadzemních štoly Krzemionky Opatowskie – archeologická památková rezervace: soubor neolitických pazourkových dolů. Doly jsou od roku 2019 zapsány na listinu UNESCO. Svatokřížské Hory (národní park) - my navštívíme část tzv. Sv. Kříž - významné poutní místo. Možnost výstupu na věž baziliky s dalekými výhledy, návštěva unikátní hrobky J. Wisniowieckiego (vojevůdce z 1. poloviny 17. století, jemuž se přezdívalo Kladivo na kozáky či Železná pěst). Výjezd na poutní místo pomocí vláčků, sestup pěší nebo individuálně opět vláčkem. Ubytování na hotelu, večeře. Po večeři a po setmění odjezd na Krzystopor, jeden z největších hradů Evropy, jenž je opředen legendami, z nichž nás možná bude mrazit po zádech. Unikátní prohlídka areálu v záři nádherných světelných efektů.

3. den

po snídaní odjezd na Olsztyn, jeden z 25 skalních hradů a obraných bašt, který s unikátní obrannou linií chránil tuto část Polska před napadením z českých zemí. Budeme pokračovat k nově rekonstruovanému královskému hradu Bobolice, kde si prohlédneme i jeho interiéry. Další zastávkou bude jedna z největších zřícenin Evropy - Ogrodzieniec. Součástí prohlídky hradního areálu bude i prohlídka rekonstruované slovanské osady. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Cena obsahuje

2 noci v hotelích ***, 2x polopenzi, dopravu busem, služby průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění, vstupné do navštěvovaných objektů (cca 50 PLN)

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

Polsko - Krzyztopór
© Dreamstime.com
Polsko - Krzyztopór
© Dreamstime.com
Polsko - Krzyztopór
© Dreamstime.com
Polsko - renesanční zámek Baranów Sandomierski
© Dreamstime.com
Polsko - hrad Ogrodzieniec
© Dreamstime.com

Seznam článků k tomuto zájezdu

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz