icoKal
icoKal

Turistické Norsko

autobusem
bez stravy
Chata

Vydejte se s námi do Norska – země trollů, vodopádů, vysokých hor a ledovců. Během našeho putování navštívíme nejkrásnější části této země, od nádherných přístavních měst ukrytých v hlubokých fjordech přes průzračná jezera a jiskřivé vodopády po rozeklané hřebeny a vysoké vyhlídky v horách. Jedná se o poznávací zájezd doplněný o lehkou a středně náročnou turistiku, ve většině případů budou připraveny různě náročné trasy pro zkušené horaly i pohodáře.

Program zájezdu

1. den

v ranních hodinách odjedeme z Českých Budějovic a Prahy, přejedeme ČR a Německo. Noc strávíme v pohodlí trajektu z německého Rostocku do švédského Trelleborgu.

2. den

budeme pokračovat na sever rovinatou krajinou Švédska kolem zálivu Kattegat. Navštívíme město Göteborg založené v roce 1603 švédským králem Karlem IX., projdeme si jeho historické centrum i přístavní čtvrť s moderní budovou opery. Zastavíme se na švédsko-norském hraničním mostě Svinesund přes fjord Iddefjorden. Večer nás čeká prohlídka dřevěného sloupového kostela Heddal Stavkyrkje postaveného ve 12. století, který je součástí UNESCO. V jeho blízkosti se ubytujeme.

3. den

čeká nás návštěva horského střediska Geilo v těsné blízkosti nejrozlehlejší evropské náhorní plošiny Hardangervidda. Na programu bude lehká turistika s krásnými výhledy po okolních lyžařských areálech, v případě příznivého počasí koupání v okolních jezerech. Zájemci se mohou vypravit nejvýše položenou norskou železnicí do stanice Finse, odkud absolvují půldenní výlet (5h, ±400m) k ledovci Hardangerjøkulen s rozlohou 73 km2 a dosahující nadmořské výšky až 1800 m.

4. den

dopoledne se kolem jezer a fjordů vydáme až na rozervané pobřeží Severního moře, kde se projdeme po skalách svažujících se až ke hladině (3h, ±50m). Odpoledne se přesuneme do světoznámého UNESCO města Bergen, kde si prohlédneme pevnost Bergenhus Festning, projdeme přístav a městskou část Bryggen s hanzovními domy, lanovkou se necháme vyvézt na vyhlídky nad město

5. den

severskou krajinou se přesuneme k horské oblasti Jotunheimen, ve které se nachází 29 nejvyšších hor Norska včetně jeho nejvyššího vrcholu Galdhøpiggen. Její součástí je také národní park, který byl založen v roce 1980. Cestou nás čeká plavba z Gudvangenu po fjordu Sognefjord, který je se svou délkou 205 km nejdelším norským fjordem, do Flåmu.

6. den

navštívíme jedno z nejslavnějších míst v Norsku – bájné jezero Gjende, přes které absolvujeme vyhlídkovou plavbu do přístavu Memurubu. Z jezera se prudce zvedá hřeben Bessegen, který nabízí mnoho panoramatických turistických tras, včetně možnosti přechodu (7h, ±1100m) přes jeho nejvyšší vrchol Veslfjellet (1743 m).

7. den

prohlédneme si dřevěný kostel v Lomu ze 12. století, projedeme malebným horským údolím Videseter s mnoha vodopády a výhledy na okolní zasněžené vrcholy. Absolvujeme krátký výšlap (2h, ±150m) k tyrkysově zabarvenému ledovcovému splazu Briksdalsbreen, který je součástí největšího evropského pevninského ledovce Jostedalsbreen. Ubytujeme se přímo u jezera Opstrynvatnet

8. den

za příznivého počasí navštívíme světoznámou vyhlídku Dalsnibba, která z výšky 1.476 m poskytuje úchvatné výhledy do Geirangerfjordu. Prohlédneme si městečko Geiranger a z panoramatické Cesty Orlů zahlédneme Vodopády 7 sester. Ubytujeme se poblíž moře v Eidsdalu.

9. den

uvidíme slavný vodopád Stigfossen vysoký 180 m a projedeme jednu z nejkrásnějších cest světa – Cestu Trollů. Zastavíme pod nejvyšší skalní stěnou kontinentu Trollveggen, která se tyčí do výšky 1.700 m. Poté se přesuneme do Lillehammeru, kde navštívíme olympijský areál se skokanskými můstky a ubytujeme se.

10. den

dopoledne si prohlédneme skanzen v Lillehammeru s jeho poštou, kostelem a vlakovým nádražím z 19. století včetně parního vlaku. Poté nás čeká přesun do Osla, kde navštívíme věhlasný Vigelandův park s kamennými sochami, projdeme se po střeše Opery, vystoupíme na hradby pevnosti Akershus a večer strávíme v moderní přístavní čtvrti s mnoha restauracemi nabízejícími norské speciality.

11. den

první půlku dne věnujeme prohlídkám muzeí na poloostrově Bygdoy. Obdivovat budeme například zachovalé lodě ve Vikingském muzeu, mnoho času lze strávit podrobným prozkoumáním škuneru Fram využívaného Roaldem Amundsenem pro polární výpravy nebo návštěvou muzea Kon-Tiki s vorem cestovatele a spisovatele Thora Heyerdahla. Potom již zamíříme zpět do švédského přístavu Trelleborg, odkud nás čeká noční plavba trajektem do Rostocku.

12. den

Ráno se vylodíme v Německu, do Prahy a Českých Budějovic se vrátíme v pozdních odpoledních hodinách.

Poznámka

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Cena obsahuje

9x ubytování ve čtyřlůžkových chatkách, dopravu autobusem, trajekty včetně ubytování ve čtyřlůžkových kajutách, průvodce.

Cena neobsahuje

cestovní pojištění, stravování, vstupné do navštěvovaných objektů a jízdné lanovkami a loděmi (minimální kapesné 800 - 1200 NOK), možnost příplatku za lůžko ve 2-lůžkové kajutě.

Tento zájezd pořádá Quicktour s.r.o. (IČO: 28115244)

Norsko - vodopády Stigfossen
© Dreamstime
Norsko - Bergen
© Dreamstime
Norsko
© Dreamstime
Norsko - Oslo - Vigelandpark
© Dreamstime
Norsko
© Dreamstime
Norsko - Oslo - opera
© Dreamstime
Norsko
© Dreamstime
Norsko
© Dreamstime
Norsko - fjord Geiranger
© Dreamstime
Norsko - pohled z Dalsniby
© Dreamstime
Norsko
© Dreamstime
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz