icoKal
icoKal

Drážďany a Staročeský advent na severu Čech 

Drážďany, hrad Grabštejn, Zubrnice, Zákupy

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj
2 890 Kč/osobu
Vybavení: příslušenství
autobusem
polopenze
Hotel

Barokní skvost Zwinger, Semperova opera, kostel Frauenkirche - to jsou historické památky Drážďan, nádherného starobylého města Saska s nezapomenutelnou vánoční atmosférou. Ochutnáte drážďanskou štolu i tradiční svařák. Uvidíte čtrnáctimetrovou vánoční pyramidu, která je zapsaná v Guinessově knize rekordů.

Program zájezdu

1. den

odjezd z Českých Budějovic ve 5.30 Praha 7.45, příjezd do Drážďan v dopoledních hodinách. Saské Drážďany se chlubí jedním z nejproslulejších adventních trhů v Německu. A protože se sem před Vánoci obchodníci poprvé sjeli už v roce 1434, lze drážďanské trhy označit za nejstarší adventní trhy v Německu. Hlavní drážďanský trh provoněný svařeným vínem a praženými mandlemi se nazývá Striezelmarkt. Striezel je štola, tradiční vánoční pochoutka, která se v té nejlepší podobě vyrábí právě v Drážďanech. Festival štol – je chutná podívaná! Při každoročním festivalu štol na začátku prosince zde pečou čtyři tuny vážící štolu, která je pak nesena (nebo vezena na speciálním vánočním povoze) ulicemi svátečně vyzdobeného centra města až na náměstí Altmarkt. Tam je pak tato dobrota se vší slávou naporcována a každý návštěvník trhů má možnost ji ochutnat. Přejezd na ubytování v Resortu Malevil v Jablonném v Podještědí, večeře, možnost využít bowlingové dráhy nebo wellness centra (sauny a venkovní vířivka).

2. den

po snídani odjezd na hrad Grabštejn - prohlídka severočeského hradu, který o adventních víkendech tradičně ožívá vánoční atmosférou dobových prohlídek. Zákupy - návštěva zámku, kam se rád vracel i císař František Josef I. či korunní princ Rudolf. Naše prohlídka bude opět situovaná do adventní atmosféry. Zubrnice - jako protipolem předchozích vánoc na šlechtických sídlech bude naše zastavení ve skanzenu v Zubrnicích, kde si slavnostní dny konce roku připomeneme v lidovém prostředí. Návrat do Prahy v cca 20:00 a do Českých Budějovic kolem 22.30.

Cena obsahuje

dopravu busem, 1 noc v hotelu ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím, 1x polopenzi, služby průvodce

Cena neobsahuje

cestovní pojištění, pronájem bowlingové dráhy (280,- Kč/hodina - platba na místě), služby wellness centra (platba na místě, nahlášení je nutné na začátku zájezdu průvodci; sauna bylinná nebo finská cca 490,- Kč/90 min, venkovní vířivka 600,- Kč/90 min), vstupné do navštěvovaných objektů, doporučené kapesné na vstupy cca 400 Kč a 25 €

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Tento zájezd pořádá CK Karel Úlovec - Přeštice - tour (IČO: 14735458)

Německo - Drážďany
© Dreamstime.com
Německo - Drážďany
© Dreamstime.com
Německo - Drážďany
© Dreamstime.com
Německo - Drážďany
© Dreamstime.com
Německo - Drážďany
© Dreamstime.com
Česká republika - skanzen Zubrnice
© Dreamstime.com
  • vířivka
  • wellness
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...

 

České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz