icoKal
icoKal

Balkánská cesta

Makedonie, Albánie, Černá Hora, Bosna a Hercegovina a Chorvatsko

autobusem
polopenze
Hotel

Program zájezdu

1. den

odpoledne odjezd z ČR přes hraniční přechod Halámky do Rakouska, noční přejezd Maďarska a Srbska

2. den

v dopoledních hodinách příjezd do hlavního města Makedonie Skopje na řece Vardar. Podnikneme výlet lanovou dráhou na vrchol Vodno s výhledem na okolní hory. Vrchol zdobí 66 metrů vysoký monumentální Kříž tisíciletí – největší toho druhu na světě. Přejezd do centra města: prohlídka historického jádra, dům M. Terezy a pevnost Kale ze 6. století, turecký kamenný most z 15. století atd. Zdejší lázně Daud Paša byly kdysi největší na celém Balkáně. Přejezd na ubytování v Skopje.

3. den

odjezd do kaňonu Matka - projížďka lodičkami po kaňonu, přejezd do oblasti Ohridu - prohlídka stejnojmenného města proslulého architekturou (UNESCO). Ohrid se stal v 9. a 10. století nejvýznamnějším centrem slovanské kultury a vzdělanosti, která se odtud dál šířila po východní Evropě. Ohrid je přezdíván také „balkánským Jeruzalémem“. Je známý třeba i Ohridskými perlami tvořenými ze šupin zdejších pstruhů. V Ohridu uvidíme Samuilovu pevnost, amfiteátr, byzantské církevní stavby a bazar. Přejezd na ubytování.

4. den

výlet lodí po jezeře Ohrid do Sv. Naumu. Sv. Naum byl žákem sv. Cyrila a Metoděje. Zde si prohlédneme stejnojmenný klášter s bohatě zdobenými freskami a neobyčejným ikonostasem. Podnikneme krátký výlet lodičkami na Crni Drim ke zdejším unikátním vývěrům. Návrat autobusem a možnost odpolední relaxace u jezera.

5. den

Tirana - prohlídka hlavního města Albánie, kde uvidíme památník národního hrdiny Skanderbega, Ethem Begovu mešitu, parlament a tzv. pyramidu – bývalé mauzoleum diktátora Envera Hodži (dnes kongresové centrum). Vyjedeme visutou lanovkou na horu Dajti (1.600 m), odkud jsou krásné výhledy na město a okolí. Ubytování v oblasti Durrëse.

6. den

pobyt u moře. Večerní výlet do Durrëse – nejstaršího a druhé největšího města Albánie. Procházka a posezení u sklenky proslulé brandy Skanderbeg.

7. den

po cestě návštěva Krujë, rodiště Skanderbega a muzea albánských dějin. Bude následovat přejezd do Černé Hory, zastávka v městě UNESCO Boka Kotorská, zatopené ústí řeky je největší přírodní záliv na jihu Jaderského moře. Ubytujeme se na území Bosny a Hercegoviny.

8. den

ráno se projdeme k vodopádům řeky Kravice, které při vyšším stavu připomínají zmenšené Plitvice. Zastavíme se v údolí Neretvy v městečku Počitelj (hrad a mešita), odpoledne strávíme prohlídkou nádherného Mostaru (UNESCO), jehož symbolem je Stari most, původně z 16. století. Za jugoslávské války byl most zcela zničen a až v letech 2001 - 2004 došlo k jeho obnově . Na levém břehu na most navazuje obchodní ulička kujundžiluk s krámky řemeslníků. Ze zpřístupněného minaretu mešity paši Koski Mehmeda se naskýtá nádherný výhled na celé město. Po chorvatské dálnici se přesuneme až na sever Chorvatska do lázní Tuhelj, ubytování.

9. den

celodenní pobyt v termálních lázních v Tuheljské Toplice - www.terme-tuhelj.hr, večer odjezd s nočním přejezdem směr ČR.

10. den

v ranních hodinách návrat do Prahy.

Cena obsahuje

7 nocí v hotelu ve 2-lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 7x polopenze (snídaně a večeře), doprava busem, služby průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění, vstupné do navštěvovaných objektů a lázní, plavby lodí (cca 110 EUR)

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

Bosna a Hercegovina  - Mostar
© Dreamstime.com
Makedonie - Skopje - Most umění
© Dreamstime.com
Makedonie - Ohrid
© Dreamstime.com
Albánie - Tirana
© Dreamstime.com
Balkánská cesta
© Dreamstime.com
Bosna a Hercegovina - vodopády Kravice
© Dreamstime.com
Černá Hora - Boka Kotorská
© Dreamstime.com
Bosna a Hercegovina  - Mostar
© Dreamstime.com
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz