Madeira - tipy průvodce

Při návštěvě Madeiry si nenechte ujít celodenní lodní výlet na ostrov Porto Santo, který začíná ve funchalském přístavu několikrát do týdne v osm hodin ráno. Porto Santo je totiž úplně jiný ostrov, než mnohem větší, a 43 km vzdálená Madeira. Největší atrakcí ostrova je 9 km dlouhá zlatá pláž Praia Dourada, žluté až bílé barvy, ale především původem písku, který vznikl z rozdrolených schránek korálů. Ostrov je totiž také vulkanického původu. Písek má léčivé účinky a na ostrově fungují i léčebná zařízení.

Navštívíte-li ostrov pouze na jeden den, určitě uděláte dobře, když se hned po vylodění zúčastníte cca 3 hodinové okružní jízdy po ostrově. Velice poutavě se od místního průvodce současně ve 4 jazycích dozvíte vše potřebné, například o místním golfovém hřišti, letišti, kam jsou odkláněny lety z Madeiry, když z povětrnostních důvodů není možné přistát.

Kuriozitou ostrova je místní malá zoologická zahrada. Úplně nakonec se dostanete do jediné větší osady na ostrově – Vily Baleiry, zvané také Porto Santo. Zde je nejdůležitější památkou Kolumbův dům (Casa Colombo), kde se údajně zastavil Kryštof Kolumbus v roce 1480, když navštívil Madeiru jako jednatel italského obchodníka s cukrem.

Autor článku: Mgr. Kamil Krupka, cestovní kancelář QUICKTOUR

Madeira - Porto Santo - centrum městečka
Madeira - Porto Santo

 

České Budějovice
+420 606 600 907
rezervace@quicktour.cz