icoKal
icoKal

Bratislava, Györ a Vídeň v adventu 

autobusem
snídaně
Hotel

Vánoce se blíží. Zanechte nákupního shonu a navštivte s námi tři významná evropská města. V adventním čase vládne všude sváteční nálada, slavnostně nazdobené stánky lákají různými dobrotami a nabízí drobné dárky. Užijte si pohodu příjemných procházek s pohárkem svařeného vína a s ochutnávkou místních specialit. Navštívíme metropoli na Dunaji Bratislavu, kde na nás shlíží impozantní hrad se čtyřmi věžemi, Györ - město s tisíciletou historií a krásným barokním centrem a stále lákající Vídeň, a to vše v neopakovatelné předvánoční atmosféře. 

Program zájezdu

1. den

odjezd z ČR v ranních hodinách. První prohlídku začneme v Bratislavě – pěší procházka centrem s prohlídkou Starého Města, nádvoří Staré radnice a Františkánského náměstí, návštěva vánočních trhů, následně krátké volno na oběd. Poté pokračujeme do Maďarska, do starobylého Györu. Po ubytování následuje prohlídka města na soutoku tří řek. Nocleh.

2. den

po snídani se budeme plně věnovat Györu. Na náměstí Bécsi-Kaputér si prohlédneme jeden z nejstarších domů ve městě, tzv. Tabákový dům a sochu zakladatele maďarského romantismu, kterým byl Károly Kistalády. Další významnou budovou je zdejší lapidárium, jehož součástí je i historická knihovna s téměř 67 tisíci svazky z doby před r. 1850. Jednou z dominant města je také biskupský hrad a palác s krásným jménem Püskpökvár. Zde je otevřená expozice o životě a díle biskupa Viliama Apora, pro Maďary známého mučedníka z doby 2. světové války. Hned naproti biskupskému hradu se nachází bazilika svatého Štěpána ze 14. století. Prohlídku skončíme na hlavním náměstí města, Széchenyi. Zde je zajímavý tzv. Iron Stock House, benediktínský komplex svatého Ignáce z Loyoly nebo muzeum lékařství v historické lékárně. Po prohlídce města mohou zájemci navštívit termální areál Rába Quelle, kde termální voda o teplotě 67 °C tryská z hloubky 2.000 metrů. Jsou zde kromě jiného termální, léčebné i zážitkové bazény, skluzavky, saunová zahrada, parní lázně, aromaterapie, kanál s divokou vodou, podvodní masážní trubky, vodopád s jeskyní, vodní bar a mnoho dalších atrakcí. Ostatní se mohou vypravit na vánoční trh a ochutnat místní specialitu – závin z listového těsta s různými náplněmi nebo tradiční klobásy, koření a pálenku. Mezi stánky stojí podium, kde probíhá doprovodný program. Nocleh.
 

3. den

po snídani odjedeme do Vídně. Prohlédneme si dóm sv. Štěpána – symbol Vídně a Rakouska, náměstí míčovny u Hofburgu, Náměstí hrdinů s jezdeckými sochami arcivévody Karla, Evžena Savojského, hlavní nádvoří Hofburgu se sochou císaře Františka, uvidíme morový sloup (sousoší sv. Trojice – nejkrásnější barokní sousoší Vídně (ve středu je klečící císař Leopold, prosící za odvrácení moru, v rozích jsou znaky zemí koruny uherské, české a arcivévodství rakouského). V blízkosti můžeme navštívit kostel sv. Petra nebo galerii Albertina, kde se konají stálé výstavy. Nezapomeneme obdivovat vánoční trhy, kde můžeme ochutnat svařené víno, punč a další dobroty nebo nakoupit vánoční dárky. Rovněž můžeme nahlédnout nebo si dát kávu v kavárně Central – stylová starovídeňská kavárna, proslulá pobytem literátů (Š. Zweig, F. Werfel, P. Altenberger) nebo můžeme posedět nad Sachr dortem. V podvečer odjedeme do Prahy, kam je plánovaný příjezd mezi 22.00 – 23.00 hodinou.

Popis ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu Ibis Györ 3* v blízkosti pěší zóny, v historickém centru Györu. Pokoje jsou s příslušenstvím, klimatizací, LCD-TV, fénem, radiem, telefonem. Lázeňský, termální a zábavní park Rába Quelle je vzdálen cca 900 m od hotelu.

Tento zájezd pořádá Bena Tour s. r. o. (IČO: 25709992)

Advent - Slovensko - Bratislava
© Dreamstime.com
Advent - Rakousko - Vídeň
© Dreamstime.com
Advent - Slovensko - Bratislava
© Dreamstime.com
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz