icoKal
icoKal

Pobaltí - země jantaru

novinka pro rok 2019

autobusem
polopenze
Hotel

Program zájezdu

1. den

odjezd z ČR ve večerních hodinách

2. den

ráno příjezd do města Bělověž, které leží na hranicích Polska a Běloruska, kde navštívíme muzeum zaměřené na zdejší národní park, jeho nejzajímavější celky a na jeho ochranu; návštěva zubří obory v Bělověžském pralese (UNESCO); malým odlehčením našeho putování bude zastávka v domě Baby Jagy v obci Hajnówka; poté přesun do hlavního města Podleského vojvodství – Bialystok, kde nás čeká procházka nádherným zámeckým parkem Paláce Branických, odjezd na ubytování, večeře

3. den

po snídani prohlídka ostrovního hradu Trakai, jenž je právem označován jako „král Pobaltských hradů“. Přejezd do litevské vesničky Rumšiškés, kde prozkoumáme skanzen (největší etnografické muzeum Litvy), který nás přenese do života na vesnici v 18. a 19. století. Poté se zastavíme u největšího klášterního komplexu v Litvě – klášter Pažaislis, který se nachází na poloostrově největšího litevského umělého jezera Kaunas. Odjezd na ubytování. Večeře. Po večeři možnost prohlídky města Kaunas – druhého největšího města Litvy.

4. den

snídaně, tradiční zastávka na Hoře křížů: křesťanské poutní místo, symbol odporu Litevců vůči okupačnímu sovětskému režimu a památka na povstání polského lidu v letech 1831 a 1863 (roku 1993 toto místo navštívil papež Jan Pavel II. a přivezl s sebou dar – dřevěnou sochu Krista). Přejezd do Lotyšska na prohlídku barokního zámku Rundále – prohlídka parku i zámecké rezidence rodu Bironú. Podvečerní čas s zpříjemníme procházkou po vřesovištích národního parku Kemeri. Odjezd na ubytování.

5. den

snídaně a poté celodenní prohlídka hlavního města Lotyšska – Riga, jehož historické centrum je zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Mezi hlavní zajímavosti patří: Dóm na katedrálním náměstí, Rižský zámek, Dům Černohlavců, Kostel sv. Petra (nejvyšší středověká budova Rigy), Prašná věž a soubor domů známý pod názvem „Tři bratři“. Chybět nebude ani podvečerní jízda lodí po řece Daugavě. Návrat na ubytování.

6. den

snídaně, návštěva největšího lotyšského národního parku Gaujas v údolí řeky Gauja. Prohlédneme si hrad Turaida z 13. století a svezeme se lanovkou propojující města Sigulda a Krimulda (1.200 m, 43 m nad údolí řeky Gauja); odjezd zpět do Litvy, ubytování, nocleh

7. den

po snídani prohlídka litevského hlavního města Vilnius: Staré město (UNESCO), Královský zámek, Prezidentský palác, katedrála. Odpoledne odjezd do ČR.

8. den

příjezd do ČR v ranních hodinách

Cena obsahuje

5 nocí v hotelech, 5x polopenze, dopravu busem, služby průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění, vstupné do navštěvovaných objektů (cca 40 PLN a 80 EUR)

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

Litva - ostrovní hrad Trakai
© Dreamstime.com
Litva - Hora Křížů
© Dreamstime.com
Polsko - Bělověžský prales
© Dreamstime.com
Polsko - Bialystok - Palác Branických
© Dreamstime.com
Polsko - Bialystok - Palác Branických
© Dreamstime.com
Litva - skanzen Rumšiškés
© Dreamstime.com
Litva - skanzen Rumšiškés
© Dreamstime.com
Litva - klášter Pažaislis
© Dreamstime.com
Lotyšsko - národní park Kemeri
© Dreamstime.com
Lotyšsko - národní park Kemeri
© Dreamstime.com
Lotyšsko - Riga
© Dreamstime.com
Litva - Vilnius
© Dreamstime.com
Litva - Vilnius
© Dreamstime.com
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz