icoKal
icoKal

Rakousko - Slovensko (Dolní Rakousko a Bratislava) 

nový program v naší nabídce

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
2-lůžkový pokoj bez přistýlky
6 490 Kč/osobu
Vybavení: příslušenství

Ubytování, o které jste měli zájem, je v tuto chvíli obsazené. Rádi Vám nabídneme ubytování podobného rázu, či náhradní termín ve Vámi vybraném ubytování. Kontaktujte nás prosím níže uvedeným formulářem, naši pracovnící se s Vámi spojí. Prosíme, uveďte detailní informace k vašemu pobytu, urychlíte tím vyřízení Vaši poptávky. Děkujeme.

*) Takto označené položky jsou povinné.

Odesláním poptávkového formuláře souhlasíte se zařazením Vašeho e-mailu do naší klientské databáze.

autobusem
polopenze
Hotel

Program zájezdu

1. den

odjezd Prahy přes Písek (ev. Tábor) a České Budějovice do Rakouska. V Dolním Rakousku navštívíme Carnuntum (archeopark a místo římského legionářského tábora, zámek Eckartsau (prohlídka zámku a zahrady). Na luxusní sídlo nechal zámek přebudovat diplomat a
politik František Ferdinand hrabě Kinský (1678-1741), který působil ve funkci nejvyššího kancléře Českého království. Ubytování v Bratislavě a večeře.

2. den

Modra (muzeum keramiky), Driny (krápníková jeskyně známá z pohádky Perimbaba), Smolenice – prohlídka výrobny včeloviny a medoviny Včelco s r.o. V kouzelné atmosféře degustační místnosti s výhledem na Smolenický zámek nám budou představeny různé druhy medovin a včeloviny, medový destilát Medovec, ale i medové pivo Medobeer. S Včelovinou Speciál firma v roce 2013 v Kyjevě na světovém kongresu včelařů Apimonia získala zlatou medaili. Možnost nákupu zdejších produktů. Svatý Jur (procházka ve vinohradnické městské památkové rezervaci).

3. den

prohlídka Bratislavy s místní průvodkyní (Bratislavský hrad, dále Dům u dobrého pastiera, Korunovační dóm sv. Martina, při cestě na hlavní náměstí paláce Pálffyho, Kaglevichův, Esterházyho, Ballesův a Apponyho, také uvidíte starou a novou radnici, budovy University Istropolitana, Michalskou věž a hlavní náměstí. Odpoledne si prohlédneme Děvín (romantická zřícenina hradu nad soutokem Moravy a Dunaje). Možnost plavby lodí z Bratislavy do Děvína, zpět autobusem. Pro zájemce zajistíme rezervaci návštěvy Národního salonu vín v Bratislavě.

4. den

přejezd do Rakouska do Hainburgu (zřícenina hradu s obnovenou kaplí), kde údajně došlo ke svatbě Přemysla Otakara II. s Markétou Bábenberskou (vyženil tím Rakousko, Štýrsko a Korutany). Pohled z hradu stojí za to, uvidíme Vídeňskou pánev, keltské sídliště na kopci naproti, louky pod Děvínem, kde došlo k bitvě o Velkou Moravu, tok Dunaje a málo známý pohled na Bratislavu. S místním průvodcem prohlídka Marcheggu (na náměstí je socha Přemysla Otakara II., ten zde chtěl vybudovat jedno z center Českého království), zastavíme se u památníku bitvy na Moravském poli, která byla svedena 26. srpna 1278 (na den sv. Rufa) v odpoledních hodinách na pravém břehu řeky Moravy mezi vesnicemi Dürnkrut (Suché Kruty) a Jedenspeigen.
Příjezd večer do Českých Budějovic a dále autobusem do Písku (Tábora) a do Prahy do 23 hodin.

 

Cena obsahuje

3x hotelové ubytování ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením se snídaní (hotel Nivy v centru Bratislavy) , 1x večeře, průvodcovské služby, doprava autobusem

Cena neobsahuje

příplatek za jednolůžkový pokoj 1.990,-Kč
- druhá a třetí večeře formou bufetu celkem 1.300,-Kč
- vstupy do památkových objektů, plavba lodí aj. (cca 70 -100 EUR)

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Tento zájezd pořádá Amico travel, s.r.o. (IČO: 07615621)

Bratislavský hrad
Carnuntum - archeologický park
Driny - krápníkové jeskyně
zámek Eckartsau
Hainburg
Marchegg
socha krále Přemysla Otakara II.
Bratislava
Bratislava
Bratislava
Modranská keramika
tradiční brynzové halušky
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...

 

České Budějovice
+420 606 600 907
rezervace@quicktour.cz