icoKal
icoKal

Apartmánový dům v Albánii - Durrës  

NOVINKA: doprava vlastní nebo letecká, uvedená cena je již za celý apartmán

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
apartmán 2-4 osoby
13 500 Kč/apartmán
Vybavení: balkon, kuchyňský kout, lednička, příslušenství, TV, WiFi zdarma
bez dopravy
Apartmán
u moře

Popis ubytování

Albánie je středomořský stát na Balkánském poloostrově. Sousedí s Černou Horou, Kosovem, Makedonií a Řeckem. Západní část Albánie leží na pobřeží Jaderského moře, zatímco její jihozápadní část leží na pobřeží Jónského moře. Od Itálie, kterou od Albánie odděluje Otrantský průliv, je vzdálena 72 kilometrů.
 

Ubytování: Apartmán pro 2 - 4 osoby: se nachází u moře v Durrës, Plazh 13, Hotel Bleart, 6. patro s přímým výhledem na moře z první řady. Je klimatizován a má k dispozici balkon. Skládá se z kuchyně, obývacího pokoje a ložnice s manželskou postelí. Obývací pokoj disponuje rozkládacím gaučem pro dvě děti do 12 let nebo pro jednoho dospělého. Součástí vybavení je také TV a WiFi. Kuchyně je plně zařízená (sporák, mikrovlnná trouba, varná konvice, velká lednice s mrazákem). Koupelna se sprchovým koutem, WC. Parkování u domu bezplatné (pokud je místo, jinak v přilehlých uličkách). Krásné široké písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. Centrum města Durrës je vzdáleno 7 km.

Stravování: vlastní, možnost využití hotelového stravování za poplatek
Restaurace, bary, obchody do 100 m od budovy, kde se apartmán nachází. Možnost využití hotelového bazénu za poplatek.

Doprava vlastní nebo letecká:
Letecky: lety z Prahy a Vídně na webu: www.skyscener.com, ceny od 4.000 Kč/os. podle sezony, transport z letiště za poplatek – taxi cca 30 EUR.

Doporučená trasa autem: přes Vídeň, Maďarsko, Srbsko, Kosovo, Albanie cca. 15 hod. jízdy, 80% cesty je po dálnicích.


Tipy na výlety: centrum Durrës (česky Drač) - 2. největší město Albánie a největší albánský přístav. Na hlavním náměstí se nachází Velká mešita a radnice s temně červenou fasádou. Dále uvidíme Byzantské fórum a pevnosti, římské lázně a pozůstatky opevnění postavené ve 4. století před naším letopočtem. Nemineme Benátskou věž, postavenou v době nadvlády Benátčanů, která svému účelu sloužila i v době okupace. Architektonickým skvostem je římský amfiteátr s kapacitou 15 tisíc diváků, kde mohlo bojovat až 12 párů gladiátorů najednou. Pro milovníky historie se nabízí Archeologické muzeum se zajímavou archeologickou sbírkou Albánie. Zajímavá je i exkurze do továrny na brandy (albánský koňak).

Další místa k návštěvě:
Tirana – hlavní město Albánie s památníkem národního hrdiny Skanderbega, Ethem Beyovu mešitu, parlament, a tzv. pyramidu bývalé mauzoleum diktátora Envera Hodži (dnes kongresové centrum). Magnetem je nedaleká hora Dajti (1.600 m), kam se dostanete pohodlně lanovkou.
Ohridské jezero – z makedonské strany, Ohrid (UNESCO), klášter sv. Naum.
Při delší pobytu navštivte například  Krujë, rodiště Skanderbega a muzeum albánských dějin, Berat (UNESCO), Butrint (UNESCO) atd.


Na základě předchozí domluvy jsou možné kratší i delší pobyty.

 

 

 

Cena obsahuje

7x ubytování, cena za celý apartmán

Cena neobsahuje

vlastní zajištění letenky

Tento zájezd pořádá Lenka Krupková (IČO: 70518092)

Apartmánový dům
kuchyňský kout
obývací prostor
koupelna
výhled z apartmánu
ložnice
mapa Albánie
vlajka
Tirana - lanovkou na horu Dajti
Durrës - přístavní město
Tirana - hlavní náměstí socha Skanderberga albánského sjednotitele
Durrës
západ slunce
Krujë - památník Skanderbega
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...

 

České Budějovice
+420 606 600 907
rezervace@quicktour.cz