icoKal
icoKal

Kyrgyzstán a Uzbekistán

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj
59 990 Kč
56 990 Kč/osobu
letecky
snídaně
Hotel

UŽIJTE SI KOMFORT MALÉ SKUPINY

Tento zájezd je určen pro skupiny 10 - 15 klientů. Menší skupinky umožní průvodci více prostoru pro osobnější přístup, podrobnější výklad a větší flexibilitu samotného programu dle přání skupiny.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy v odpoledních hodinách přes Moskvu do Kyrgyzstánu – Oš.

2. den

přílet ráno do Oše, transfer na hotel; ubytování; prohlídka města Oš: Sulejmanova hora – velkolepý skalní útes s pěti vrcholy, který je zapsaný do UNESCO, hora patří po několik století k nejvýznamnějším poutním místům kyrgyzských muslimů. Dále navštívíme Báburův dům (zakladatel dynastie Mughalů a vnuk Timurův), třípatrovou jurtu a uvidíme i Leninovu sochu, nocleh.

3. den

dvoudenní výlet do národního parku Alaj, vysokohorské přírodní scenérie, zastávka v Čijirčiku (degustace kobylího mléka kumysu), oběd v Žošolu (v ceně zájezdu), seznámíme se s tradiční výrobou koberců z ovčí vlny, večeře; folklorní koncert (v ceně zájezdu), nocleh v pensionu/jurtě.

4. den

tento den uvidíme skalní útvary Aju - Tapan (Medvědí tlapa), v poledne oběd - piknik v přírodě (v ceně zájezdu), za příplatek možnost jízdy na koni, návrat do Oše, nocleh.

5. den

ráno přejezd z Oše na hranici Uzbekistánu – Ferganská kotlina proslulá pěstováním bavlníku a ovoce, Margilon – tradiční centrum výroby hedvábí (prohlídka továrny Yodgorlik), Rišton – Rištonské muzeum keramiky (ruční výroba keramiky s tradiční ištorskou glazurou).

6. den

Kokand Palác chána Chudojara a Páteční mešita, přejezd minibusy do hlavního uzbeckého města Taškent, prohlídka centra města v blízkosti našeho hotelu, Timurovo náměstí s jezdeckou sochou, památník Statečnost na památku ničivého zemětřesení z roku 1966.

7. den

ráno přejezd vlakem do Samarkandu – nejkrásnějšího města na Hedvábné stezce (UNESCO). Prohlídku začneme u památek kolem slavného náměstí Registan, kterému vévodí Ulugbekova medresa a medresy Šerdor a Tillakori. Dále bude následovat obrovská mešita Bibu Chánum (svého času byla největší v islámském světě). Nejpůsobivějším místem v Samarkandu je Šahí Zinda (ulička mauzoleí), v níž uvidíme nádhernou kachlíkovou výzdobu, jednu z nejbohatších v muslimském světě. V této nekropoli je 44 hrobek a 20 mauzoleí. Nocleh.

8. den

Samarkand – prohlídku začneme v Afrosiábu (na ploše 2,2 km2 uvidíme archeologické naleziště starověkého Samarkandu), další zastávkou bude Ulugbekova observatoř, která je jedním z archeologických nálezů 20. století. Součástí jeho třípatrové hvězdárny z 20. let 15. století byl třímetrový astroláb k určování a předpovídání přesné polohy kosmických těles. Blízko našeho ubytování budou poslední dvě zastávky: Mauzoleum Gur-Emír (zde je pohřben Timur – Tamerlán) se svými dvěma syny a vnuky. Na závěr dne navštívíme Vinařské závody Chovrenko s degustací 10 druhů vína a koňaků. Nocleh.

9. den

ráno přejezd vlakem do Buchary – metropole Chorézmu, kde prohlídku zahájíme na náměstí Ljabi-chauz návštěvou mešity Bolo-chauz a mauzolea Ismaáíla Sámáního, dále přejdeme centrem města k pevnosti Ark. Odvážlivci vystoupají na minaret Kalón (Velký minaret), 47 m vysokou stavbu s úchvatným pohledem na město. Nenecháme si ujít Ulugbekovu medresu z r. 1417, která je nejstarší ve střední Asii. Večerní program je možné si zpestřit návštěvou tradičních bucharských lázní (tradičním hamámem) např. Bozori Kord. Nocleh.

10. den

Ráno odjezd z Buchary, poté přesun pouští Kyzylkum (název podle charakteristické červené barvy písku) busem k pevnosti Ayaz Kala v karakalpacké oblasti, která byla postavena za období chorezemských šáhů. Folklorní hudební večer s tancem, karakalpacká večeře (v ceně zájezdu), ubytování v jurtách.

11. den

přejezd do Chivy (UNESCO), prohlídku zahájíme před branami Starého města (Brána a hradby Ičan Kaly), prohlédneme si Starou pevnost (Kunja Ark), budeme pokračovat kolem minaretu Kalta Minor (Krátký minaret) zdobený tyrkysovými kachlíčky. Nedaleko je Páteční mešita. Po obědě uvidíme interiéry mauzolea Pachlavona Machmuda, medresu Chána Allakuliho a nakonec palác Taš-Chauli. Povečeříme ve stylové restauraci (v ceně zájezdu).

12. den

ráno odlet z Urgenče do Taškentu – při prohlídce si prohlédneme historické a duchovní centrum v komplexu Chazrati Imáma s Páteční mešitou, mauzoleem, knihovnou Moji Muborak s údajně nejstarším svazkem koránu na světě na jelení kůži ze 7. století. Prohlédneme si Medresu Kulkedaš a nedalekou tržnici Chorsu (doporučujeme poobědvat v rychloobslužné restauraci tržnice, kde se podávají čerstvé místní speciality jako plov, šašliky, lagman, halim, naryn, atd.) Ubytování a nocleh.

13. den

odjezd na letiště v nočních hodinách, časně ráno odlet z Taškentu přes Moskvu, přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

Cena obsahuje

leteckou dopravu Praha-Moskva-Oš a Taškent-Moskva-Praha vč. poplatků, místní přelet: Urgenč-Taškent, 10-11x ubytování ve 3-4* hotelech v 2lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením (včetně dřívějšího ubytování 2. den), 1-2x ubytování v jurtě (vícelůžko), 9x snídaně, 3x oběd, 3x večeře, autobusovou/minibusovou dopravu, místního průvodce, českého průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění vč. storna zájezdu

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 8

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

Uzbekistán - Chiva - minaret Kalta Minor
© Dreamstime.com
Uzbekistán - ubytování v jurtách
© Dreamstime.com
Kyrgyzstán - Bishkek ošská tržnice
© Dreamstime.com
Kyrgyzstán - Bishkek - Ošský bazar
© Dreamstime.com
Uzbekistán - Samarkand - Registán
© Dreamstime.com
Uzbekistán - Samarkand - Šahí Zinda s uličkou mauzolejí
© Dreamstime.com
Uzbekistán - Chiva
© Dreamstime.com
Uzbekistán - Samarkand  sousoší Hedvábné stezky
© Dreamstime.com
Uzbekistán - Taškent - detail památníku zemětřesení z 26.4.1966
Uzbekistán - Taškent - památník zemětřesení
Uzbekistán - vzory  rištonské keramiky
Uzbekistán - rištonská keramika
Uzbekistán - Samarkand - české tramvaje
Uzbekistán - Taškent - pivo Pulsar z čes-uzbeckého pivovaru
Uzbekistán - Taškent - pravoslavný chrám Svatouspenský
Uzbekistán - silniční provoz v Taškentu
Uzbekistán - Samarkand  - socha Tamerlána
Uzbekistán - Taškent - tržnice
Uzbekistán - Taškent - česko-uzbecký pivovar Pulsar
Uzbekistán - Margilon - manufaktura na výrobu hedvábí
Uzbekistán - palác emíra v Kokandu
Uzbekistán - Chiva - medresa
Uzbekistán - Buchara manufaktura na výrobu koberců
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz