icoKal
icoKal

Kazachstán a Kyrgyzstán

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj
49 990 Kč/osobu
letecky
snídaně
Hotel

UŽIJTE SI KOMFORT MALÉ SKUPINY

Tento zájezd je určen pro skupiny 10 - 15 klientů. Menší skupinky umožní průvodci více prostoru pro osobnější přístup, podrobnější výklad a větší flexibilitu samotného programu dle přání skupiny.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy v 9:35 přes Istanbul (příled do Istanbulu ve 13:15, odlet v 18:40) do Nur Sultánu (dříve Astana) – hlavního města Kazachstánu

2. den

přílet do Nur Sultánu (dříve Astana) – hlavního města Kazachstánu v 02:25, dřívější ubytování, odpoledne prohlídka centra města: navštívíme vyhlídkovou věž Bajterek (symbol mytologického životního prostoru), prohlídku zakončíme u Chan Šatyr – obřího průhledného stanu (150 m vysoký), který slouží jako nákupní středisko, volno, nocleh.

3. den

celodenní prohlídka města Nur Sultán: EXPO 2017 (pavilon Kazachstánu); během okružní cesty městem dále uvidíte: Operu, Centrální koncertní sál, muzeum Kazachstánu, mešitu sultána Chazreta, Pyramidu míru a souladu – globální centrum náboženského porozumění (77 m vysoká stavba), zvenku uvidíme i prezidentský palác Ak Orda, večer odjezd vlakem z Nur Sultánu do Almaty

4. den

ráno příjezd do Almaty, ubytování, odpoledne prohlídka Almaty (bývalého hlavního města Kazachstánu): Panfilovův park, katedrála Nanebevzetí Panny Marie, park 1. prezidenta, lanovkou na horu Kok-Tobe nad Almaty, volno, nocleh

5. den

po snídani vysokohorské středisko Medea s rychlobruslařským areálem ve výšce 2.200 m n. m., Šymbulak – horské středisko (jízda lanovkami až do nadmořské výšky přes 3.000 metrů), krásné výhledy, nocleh.

6. den

časně ráno odjezd do kaňonu Charyn, který je „mladším bratrem“ Velkého kaňonu v Americe, táhne se podle stejnojmenné řeky v délce 154 km a obklopují ho až 300 m vysoké skály, odpoledne odjezd do Kyrgyzstánu, krátká zastávka v údolí Karkara blízko monumentu San Taš, přejezd do Karakolu, ubytování, večeře v ceně zájezdu.

7. den

Karakol – ráno pojedeme do vesnice Tepke s koňským rančem, oběd v ceně zájezdu, přehlídka cvičených orlů, návrat do Karakolu: prohlídka muzea ruského vědce Převalského, nocleh.

8. den

Karakol – dopoledne skalní útvary Sedm býků (patří k nejčastěji fotografovaným přírodním krásám Kyrgyzstánu), odpoledne prohlídka dřevěného pravoslavného kostela a dunganské mešity, večeře v dunganské rodině (v ceně zájezdu), nocleh.

9. den

Karakol – po snídani návštěva místního regionálního muzea, odjezd do soutěsky Gregorjevka, poobědváme formou pikniku u pastevců ovcí v místních jurtách nebo pod širým nebem (v ceně zájezdu). Možnost jízdy na koni nebo chytání pstruhů. Cholpon Ata – středisko na pobřeží druhého největšího vysokohorského jezera na světě (po Titicaca v Bolívii) – jezera Issyk-Kul (1607 m n. m.), fakultativně projížďka lodí po jezeře, nocleh.

10. den

jezero Issyk Kul, ráno možnost koupání v jezeře (v areálu hotelu), blízko jezera zhlédneme petroglyfy – nápisy staré 2.000 let, cestou do Biškeku uvidíme minaret Burana (unikátní náhrobní kameny balbaly z 6. – 10. stol.). – věž stojí uprostřed rozlehlé planiny, na místě zaniklého karachanidského města Balasagun, fakultativně - rytířský souboj na koních KOK BORU, příjezd do Biškeku (hlavní město Kyrgyzstánu) a prohlídka města: v centru na náměstí Ala - Too uvidíme jezdeckou sochu hrdinného Manase, kyrgyzského hrdiny, u památníku Nezávislosti se zastavíme u pravidelného střídání stráží, ubytování, nocleh.

11. den

Biškek – ráno možnost nákupů na největším kyrgyzském bazaru Osh, kde se nabízí možnost koupě středoasijského zboží, místní ochutnávky a neopakovatelná atmosféra. Dále budeme pokračovat v prohlídce Biškeku: navštívíme čtvrť Interhelpo (tuto čtvrť založili Čechoslováci ve 30. letech 20. století). V Dubovém parku uvidíme sochu kyrgyzské hrdinky 19. století Kurmanžan Datky. Navštívíme Památník vítězství, věnovaný obětem 2. světové války, volno; krásná je každodenní večerní hudební show fontány na náměstí Ala-Too ve 20:00, nocleh.

12. den

Biškek - ráno odjezd na letiště, odlet z Biškeku v 06:35 přes Istanbul (přílet 09:35, odlet 12:10) do Prahy (plánový přílet 13:45)

Cena obsahuje

leteckou dopravu Praha-Istanbul-Nur Sultán a Biškek-Istanbul-Praha vč. všech poplatků, 9x ubytování ve 4* hotelech v 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 9x snídaně, 2x oběd, 2x večeře, autobusovou dopravu, noční přejezd vlakem z Astany do Almaty ve dvoulůžkových kupé, vstupy do národních parků, ekologické poplatky, místní průvodce, český průvodce.

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění vč. storna zájezdu, kapesné a další vstupy cca 70 USD

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 12

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

Kyrgyzstán - Minaret Burana
© Dreamstime.com
Kazachstán - Nur Sultan - věž Bajterek
© Dreamstime.com
Kazachstán - Nur Sultan - Chan Šatyr
© Dreamstime.com
Kazachstán - Nur Sultan - Chan Šatyr
© Dreamstime.com
Kazachstán - Nur Sultan - Pyramida míru a souladu
© Dreamstime.com
Kazachstán - Nur Sultan - Chan Šatyr
© Dreamstime.com
Kazachstán - Nur Sultan - EXPO 2017 - Pavilon Kazachstánu
© Dreamstime.com
Kazachstán - Nur Sultan - věž Bajterek
© Dreamstime.com
Kyrgyzstán
© Dreamstime.com
Kyrgyzstán
© Dreamstime.com
Kyrgyzstán
© Dreamstime.com
Kazachstán
© Dreamstime.com
Kyrgyzstán
© Dreamstime.com
Kazachstán
© Dreamstime.com
Kazachstán
© Dreamstime.com
Kazachstán
© Dreamstime.com
Kazachstán
© Dreamstime.com
Kazachstán
© Dreamstime.com
Kazachstán - Almaty - televizní věž
© Dreamstime.com
Kazachstán - Almaty - Pantofilův park
© Dreamstime.com
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz