icoKal
icoKal

Kazachstán a Kyrgyzstán

letecky
snídaně
Hotel

UŽIJTE SI KOMFORT MALÉ SKUPINY

Tento zájezd je určen pro skupiny 10 - 15 klientů. Menší skupinky umožní průvodci více prostoru pro osobnější přístup, podrobnější výklad a větší flexibilitu samotného programu dle přání skupiny.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy v 1:00 přes Moskvu do Almaty (Kazachstán), přílet v odpoledních hodinách, volno, nocleh.

2. den

dopoledne prohlídka Almaty (bývalého hlavního města Kazachstánu): Panfilovův park, katedrála Nanebevzetí Panny Marie, park 1. prezidenta, lanovkou na horu Kok-Tobe nad Almaty, volno, nocleh.

3. den

po snídani vysokohorské středisko Medea s rychlobruslařským areálem ve výšce 2.200 m n. m., Šymbulak – horské středisko (jízda lanovkami až do nadmořské výšky přes 3.000 metrů, krásné výhledy, nocleh.

4. den

individuální program, možnost fakultativních výletů (nejsou v ceně zájezdu):

  • celodenní letecký výlet – ráno odlet do Astany (hlavní město Kazachstánu): původně stepní městečko zažilo nebývalý stavební boom a uprostřed kazašské stepi bylo postaveno moderní Megacity. Během okružní cesty městem si prohlédneme: mešitu sultána Chazreta, Pyramidu míru a souladu – globální centrum náboženského porozumění (77 m vysoká), uvidíme zvenku prezidentský palác Ak Orda, navštívíme vyhlídkovou věž Bajterek, symbol mytologického životního prostoru a prohlídku zakončíme u Chan Šatyr – obřího průhledného stanu (150 m vysoký), který slouží jako nákupní středisko, večer odlet do Almaty.
  • autobusem k Velkému Almatinskému jezeru (lehká turistika).

5. den

časně ráno odjezd do kaňonu Charyn, který je „mladším bratrem“ Velkého kaňonu v Americe, táhne se podle stejnojmenné řeky v délce 154 km a obklopují ho až 300 m vysoké skály, odpoledne odjezd na kyrgyzstánskou hranici v hraničním přechodu Kegen, kde nás bude čekat kyrgyzstánský autokar s místním řidičem, krátká zastávka v údolí Karkara blízko monumentu San Taš, přejezd do Karakolu, ubytování, večeře v ceně zájezdu.

6. den

Karakol – ráno návštěva nedělního dobytčího trhu, dále budeme pokračovat do vesnice Tepke s koňským rančem, oběd v ceně zájezdu, přehlídka cvičených orlů, návrat do Karakolu: prohlídka muzea ruského vědce Převalského, nocleh.

7. den

Karakol – dopoledne skalní útvary Sedm býků (patří k nejčastěji fotografovaným přírodním krásám Kyrgyzstánu), odpoledne prohlídka dřevěného pravoslavného kostela a dunganské mešity, večeře v dunganské rodině (v ceně zájezdu), nocleh.

8. den

Karakol – po snídani návštěva místního regionálního muzea, odjezd do soutěsky Gregorjevka, poobědváme formou pikniku u pastevců ovcí v místních jurtách nebo pod širým nebem (v ceně zájezdu). Možnost jízdy na koni nebo chytání pstruhů. Cholpon Ata – středisko na pobřeží druhého největšího vysokohorského jezera na světě (po Titicaca v Bolívii) – jezera Issyk-Kul (1607 m n. m.), fakultativně projížďka lodí po jezeře, nocleh.

9. den

jezero Issyk Kul, ráno možnost koupání v jezeře (v areálu hotelu), blízko jezera zhlédneme petroglyfy – nápisy staré 2.000 let, cestou do Biškeku uvidíme minaret Burana (unikátní náhrobní kameny balbaly z 6. – 10. stol.). – věž stojí uprostřed rozlehlé planiny, na místě zaniklého karachanidského města Balasagun, fakultativně - rytířský souboj na koních KOK BORU, příjezd do Biškeku, ubytování, nocleh.

10. den

Biškek – hlavní město Kyrgyzstánu, prohlídka města: v centru na náměstí Ala - Too uvidíme jezdeckou sochou hrdinného Manase, kyrgyzského hrdiny, u památníku Nezávislosti se zastavíme u pravidelného střídání stráží. V Dubovém parku uvidíme sochu kyrgyzské hrdinky 19. století  Kurmanžan Datky. Navštívíme Památník vítězství, věnovaný obětem 2. světové války, volno; krásná je každodenní večerní hudební show fontány na náměstí Ala-Too ve 20:00, nocleh.

11. den

Biškek – dopoledne navštívíme čtvrť Interhelpo (založili Čechoslováci v 30. letech 20. století), bude mít možnost nákupů na největším kyrgyzském bazaru Osh, kde se nabízí možnost koupě středoasijského zboží, místní ochutnávky, všude je přítomna neopakovatelná atmosféra, odpoledne odlet z Biškeku přes Moskvu, přílet do Prahy ve večerních hodinách.

Cena obsahuje

leteckou dopravu Praha-Moskva-Almaty a Biškek-Moskva-Praha vč. všech poplatků, 10x ubytování ve 4* hotelech v 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 10x snídaně, 2x oběd, 2x večeře, autobusovou dopravu, vstupy do národních parků, ekologické poplatky, místní průvodce, český průvodce.

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění vč. storna zájezdu, fakultativní výlety: letecky Astana cca 7.500,- Kč/os. (zájemcům bude přesná částka sdělena při objednávce dle aktuální ceny letenky), Velké Almatincké jezero: 990,- Kč/os. – uvedené fakultativní výlety je nutné zakoupit již při objednání zájezdu

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 12

Tento zájezd pořádá Quicktour s.r.o. (IČO: 28115244)

Kyrgyzstán
© Dreamstime.com
Kyrgyzstán
© Dreamstime.com
Kyrgyzstán
© Dreamstime.com
Kyrgyzstán
© Dreamstime.com
Kazachstán
© Dreamstime.com
Kyrgyzstán
© Dreamstime.com
Kazachstán
© Dreamstime.com
Kazachstán
© Dreamstime.com
Kazachstán
© Dreamstime.com
Kazachstán
© Dreamstime.com
Kazachstán
© Dreamstime.com
Kazachstán - Almaty - televizní věž
© Dreamstime.com
Kazachstán - Almaty - Pantofilův park
© Dreamstime.com
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz