icoKal
icoKal

Krásy Zakavkazska

za přírodou a památkami s krásnými trekovými túrami

letecky
speciál (10x snídaně, 11x oběd, 10x večeře)
Hotel

Vydejte se s námi do Gruzie, která se může chlubit nejen výjimečným historickým dědictvím, ale i překrásnou přírodou. Je to země zatím jen málo dotčená turistickým ruchem, země orlů a vysokých hor, země pastevců, kamenných věží, opevněných vesnic a prastarých klášterů. Vedle hlavního města Tbilisi poznáte hlavně přírodu a tři oblasti, v nichž se uskuteční středně náročné trekingové túry. Seznámíte se s místní gastronomií a ochutnáte vynikající gruzínská vína. Za necelé dva týdny si určitě i vy zamilujete tuto nádhernou zemi. To vše za doprovodu místního zkušeného průvodce a znalce hor.

Program zájezdu

1. den

odlet z Prahy v podvečerních hodinách přes Varšavu a s přeletem do Tbilisi

2. den

přílet do Tbilisi v ranních hodinách, transfer do Telavi, hlavního města vinařské oblasti Kachetie. Alaverdi – katedrála z 11. století, ochutnávka vín ve vinných sklepech, kde se víno vyrábí tradiční gruzínskou metodou ve velkých amforách skrytých pod zemí. Transfer terénními auty do Tušetie, kam je možné se dostat pouze od konce května do poloviny října (tato oblast si zachovává svoji autentičnost, pyšní se okouzlující přírodou, má jedinečnou architekturu, specifické tradice a lahodné místní pivo). Zdoláme Abano, nejvýše položené sedlo v Gruzii (2.900 m n. m.), vesnice Dartlo a Omalo ležící ve výšce 2.000 m n. m.

3. den

tříhodinová procházka ke zřícenině pevnosti Diklo, vystoupíme na skalní masiv, kde žijí jedna z nejvzácnějších zvířat na zemi (kozorožci a divoké kozy), autem zpět do Omalo (obranné věže)

4. den

Dartlo (jedinečná lidová architektura), transfer do Tbilisi (večeře v typické gruzínské restauraci s kulturním programem)

5. den

Mtskheta a klášter Jvari (UNESCO), ležící na soutoku horských řek Aragvi a Mtkvari (Kura). Zde bylo křesťanství vyhlášené za oficiální gruzínské náboženství v roce 337 n. l. Uplistsikhe – jeskynní město z 1. tisíciletí př. n. l., jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť Gruzie. Oběd v Gori – rodiště diktátora J. V. Stalina (rodný dům, muzeum a neprůstřelný vagon)

6. den

přesun do regionu Svanétie, jedné z nejmalebnějších částí Gruzie. Zastávka u hráze elektrárny na řece Enguri. Mestie – moderní muzeum svanetské historie

7. den

vydáme se na cestu k jezeru Koruldi, s nádhernými výhledy na masív Ushba-Chatin (4.710 m n. m.) a okolní skalnaté svahy. Transfer do Ušguli (UNESCO) - skupina čtyř vesnic rozložených ve vysoko položeném údolí na horním toku Enguri, známá architekturou obranných věží (jde údajně o nejvýše položené trvale obydlené vesnice v Evropě). Přenocování v Ušguli. (V případě nepříznivého počasí změna programu vyhrazena!)

8. den

tříhodinový výlet k ledovci Shkhara 2.400 m n. m., kde vyvěrá řeka Enguri. Celou cestu před sebou budeme mít nejvyšší horu Gruzie Shkhara (Šchara) 5.193 m n. m., jízda zpět do Ušguli. Kostel Lamaria – kostelní komplex z 12. století, odkud se nabízí jeden z nejkrásnějších pohledů na horu Shkhara. Přesun do Mestie

9. den

transfer do Martvili Canyon, 2 km dlouhého a 40-70 metrů hlubokého, kde jsou vodopády dosahující i 70 m. Zde podnikneme oblíbenou plavbu kaňonem na člunech a navštívíme největší gruzínskou jeskyni – Prometheovu jeskyni (Kumistavi), která byla objevena v roce 1984 (uvnitř jeskyně jsou podzemní jezera, řeky, vysoká vlhkost a žije zde velké množství netopýrů). Transfer do Kutaisi.

10. den

Kutaisi – druhé největší město Gruzie, prohlédneme si katedrálu Bagrati z 11. století (UNESCO), přesun do Kazbegi (dnes se nazývá Stepancminda) 1.750 m n. m., ležící na Gruzínské vojenské cestě, která pokračuje do Ruské federace. Uvidíme slavnou siluetu kostela sv. Trojice (kostel Cminda Sameba) ze 14. století na pozadí zasněženého kužele velehory Kazbeg (5.047 m n. m.)

11. den

přejezd do vesnice Juta – krátký výlet do skalního masivu Chaukhi, tříhodinový výlet do míst dosud málo známých pro cizince. Masív Chaukhi se skládá ze 7 ostrých vrcholů, přičemž Asatiani je 3.820 m vysoký. Masív je obklopen travnatými kopci, které dosahují 3.500 m n. m.. Oběd v Zeta camping a přejezd do Tbilisi

12. den

prohlídka Tbilisi, jež se rozprostírá na pahorcích kolem řeky Mtkvari (Kura). Nejlepší výhled na město nabízí starobylá pevnost Narikala s vysokými obrannými zdmi a nedávno obnoveným kostelem svatého Mikuláše. Za pozornost stojí novodobá katedrála Nejsvětější Trojice – Sameba, třetí největší pravoslavná katedrála světa; kostel Metechi se sochou krále zakladatele Vachtanga I. a z nové architektury unikátní Most míru a budova koncertní síně. Na zdejších tržnicích dobře nakoupíte drobné dárky. Odpoledne volný program, doporučujeme noční koupání v tradičních sirných orientálních lázních. Po půlnoci odjezd na letiště

13. den

odlet z Tbilisi v časných ranních hodinách, let přes Varšavu do Prahy, přílet do Prahy cca v 08:30 hod

Popis ubytování

UŽIJTE SI KOMFORT MALÉ SKUPINY

Tento zájezd je určen pro skupiny 10 - 15 klientů. Menší skupinky umožní průvodci více prostoru pro osobnější přístup, podrobnější výklad a větší flexibilitu samotného programu dle přání skupiny.

Poznámka

Jednolůžkové pokoje nejsou v tomto zájezdu k dispozici (jednotlivce slučujeme).

Cena obsahuje

10x nocí ve dvoulůžkových pokojích v hotelech a guesthousech, 10x snídaně, 11x oběd, 10x večeře včetně jedné večeře s folklórním programem, letenku Praha - Kijev - Tbilisi vč. všech poplatků, transfery v zahraničí z letiště a na letiště, ochutnávku vín, přepravu mikrobusem nebo terénními vozy (Tusheti, Kazbegi a Svanétie), 2x vstupy do muzeí, vstup do kaňonu a jeskyně vč. zapůjčení lodí, místního průvodce po celou dobu zájezdu, služby českého nebo slovenského průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění, příplatek za nocleh poslední odletovou noc, vstupné a kapesné (150 EUR nebo USD - v Gruzii směníte na místní měnu lari - GEL)

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 15

Tento zájezd pořádá Quicktour s.r.o. (IČO: 28115244)

Gruzie -
© Dreamstime.com
Gruzie -
© Dreamstime.com
Gruzie -
© Dreamstime.com
Gruzie -
© Dreamstime.com
Gruzie -
© Dreamstime.com
Gruzie -
© Dreamstime.com
Gruzie -
© Dreamstime.com
Gruzie -
© Dreamstime.com
Gruzie -
© Dreamstime.com
Gruzie -
© Dreamstime.com
Gruzie -
© Dreamstime.com
Gruzie -
© Dreamstime.com
Gruzie -
© Dreamstime.com
Gruzie -
© Dreamstime.com
Gruzie -
© Dreamstime.com
Gruzie -
© Dreamstime.com
© Dreamstime.com
Gruzie -
© Dreamstime.com
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz