icoKal
icoKal

Gruzie - za památkami, přírodou a gastronomií v zemi pod Kavkazem 

fantastický poznávací zájezd s českým průvodcem

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj
37 000 Kč/osobu
letecky
Hotel

Program zájezdu

1. den

let Praha – Tbilisi (hlavní město Gruzie), po příletu transfer na ubytování (dle časových možností seznámení s centrem města a částí program z druhého dne)

2. den

Tbilisi: třetí největší pravoslavná katedrála světa – katedrálu Nejsvětější Trojice (Cminda Sameba), lanovka na horu Mtacminda s pevností Nariqala a s 210 metrů vysokým televizním vysílačem, socha Matka Gruzie, pěší procházka kolem sirných lázní a mešity zpět do Starého Města; ulička Sharden s útulnými kavárničkami a s obchody se suvenýry, katedrální chrám ze Sioni z 18. století (posvátný kříž svaté Niny), kostel Ančischati ze 6. století s věží s hodinami před loutkovým divadlem Reza Gabriadzeho, přechod přes řeku Mtkvari (Kuru) po moderním mostě Míru (elegantní lávka ze skla a oceli) kolem prezidentského paláce a koncertní síě. Fakultativně možnost návštěva gruzínského národního muzea. Ubytování.

Doporučujeme: objednat si na večer návštěvu historických sirných lázní Abanotubani, které jsou v provozu již kolem 300 let. Ubytování v Tbilisi

3. den

Tbilisi – Mtskheta – Gori – Uplistsikhe, Kutaisi: Mccheta (UNESCO) - duchovní centrum Gruzie - chrám Svetichoveli, chrám Samtavro a pevnost Bebrisciche; klášter Džvari (v překladu kříž) s chrámem ze 7. století. Gori – rodiště J.V.Stalina ( museum z roku 1957,  železniční vagon, kterým Stalin cestoval na konference na Jaltě a do Postupimi). Uplisciche – jeskynní město založené kolem roku 1000 př.n.l. Nocleh v Kutaisi (2. největší gruzínské město), kde  podle legendy Jason a argonauti hledali Zlaté rouno.

4. den

Kutaisi – Bagrati - Mestia: Kutaisi - katedrála Bagrati z 11. století (UNESCO); místní krytá tržnice - prodávají se zde sýry, koření, bylinky, zelenina a ovoce a také čurčchela: vlašské a lískové ořechy navlečené na niti a máčené v karamelu vyrobeném ze směsi čisté šťávy z hroznů s cukrem a trochou mouky. Mestia - vysokohorské letovisko Svanétie, zastávka u přehrady na řece Inguri. Nocleh.

5. den

Mestia (UNESCO), centrum Svanetie - etnografické muzeum z r. 1936; lanovka na hřeben Zuruldi (2.348 m) a po hřebeni pohodový trek na vrchol Mentaši (2.473 m)., odkud se nám naskytne nádherný pohled na vrchol Ušby (4700 m) a Svanský hřeben. Dalšími možnostmi jsou turistika k ledovci Čalaadi (6-7 hodin), možnost využít terenních taxíků, nebo půldenní pěší túra ke Kříži (cca 5 hodin), úchvatné pohledy na dva vrcholy Ušby, možnost si připlatit na terénní vozy. Návrat do Mestie, nocleh.

6. den

Mestia – Ušguli – Mestia: jízda terénními vozy 4x4 dojedeme do Ušguli, nejvýše položená vesnice je Žibiani (kostel Lamaria s vlastní obrannou věží a s působivými nástěnnými freskami z 12.století). možnosti turistiky: a) trek k ledovci pod horou Šchara 2.400 m n.m. (pěšky 8 km cca 6 hodin chůze s menším převýšením); b) se zájemci vystoupáme na hřeben Lamaria (2.989 m) s fantastickým výhledem na masiv Šchary (5.193 m), nejvyšší hory Gruzie. Po skončení turistiky návrat do Mestie, nocleh.

7. den

Mestia – Zugdidi – Batumi: muzeum paláce Dadiani v Zugdidi. Batumi - procházka kolem Černého moře, možnost koupání (kamenité pláže), ubytování.

8. den

Batumi – prohlídka hlavního města autonomní republiky Adžárie (Batumský bulvár, obří kolo, Abecední věž, jezero s Tančícími fontánami), lanovka na vrch Anuria s nádherným výhledem na město;  největší a nejstarší botanická zahrada (1880) na jižním Kavkazu; návrat do Batumi. Ubytování v Batumi.

9. den

Tbilisi - Ananuri – Kazbegi: Ananuri - architektonický komplex a bývalá residence knížat Argveti; Žinvalská přehrada. Pokračování Gruzínskou vojenskou cestou do Kazbegi pod horou Kazbek (5.033 m), která je 7. nejvyšší horou Kavkazu, přenocování v Stepantsmindě.

10. den

Kazbek: túra v národním parku Kazbegi – magický kostelík sv.Trojice Cminda Sameba pod majestátnou horou Kazbek (2.170 m), lehká pěší túra, přenocování v Stepantsmindě.

11. den

Kazbegi - Telavi: Přejezd do Cinandlali, kolébky gruzínských vín a residence gruzínských knížat (anglická zahrada, muzeum a vinný sklep prince Chavchavadze, básníka 19. století. Ochutnávka vín ve vinařství Shumi. Krátká procházka malebnými uličkami starého Telavi, fotopauzy. Ubytování v Telavi.

12. den

Kachetie – vinařská oblast: Gremi – královská residence ze 16. století a hlavní město království Kachetie – jedno z nejnavštěvovanějších míst Gruzie. Návštěva vinařství Khareba, které je situováno do vytesaného tunelu ve skále, klášter Bodbe, místo, kde byl pohřben sv. Nino, který Gruzii přivedl ke křesťanství ve 4. století n.l. Signagi – královské město, město lásky, jedna z křižovatek na Velké Hedvábné stezce. Město chránilo 23 obranných věží. Ubytování v Telavi

13. den

odjezd z Telavi přes průsmyk Gombori do Tbilisi, ev. volno, odjezd na letiště, let do Prahy, přílet v nočních hodinách ev. v ranních hodinách 14. dne

 

Poznámka: Cena může být navýšena v případě, že cena letenky bude odlišná od ceny letenky roku 2021, program může být pozměněn, v případě, že se uskuteční letecký spoj Praha/Katovice – Kutaisi a zpět. Přesný termín zájezdu je závisí také na leteckých společnostech, které v době stanovení zájezdu ještě neměly vypsané termíny na rok 2022 (bude známo k  1.2.2022).
Při přihlášení: nevratná záloha za letenku 10.000,-Kč.

 

Cena obsahuje

letenku Praha – Tbilisi – Praha, 12x ubytování v hotelech/gasthausech ve dvoulůžkových pokojích, 12x snídaně, dopravu mikrobusem/4x4 auty, služby místního rusky/anglicky mluvícího průvodce, vstupenky dle itineráře, ochutnávky vín ve vinařstvích, českého průvodce

Cena neobsahuje

cestovní pojištění AXA vč. storna (20% spoluúčast), do 70 let 1.079,-Kč, nad 70 let 2.145,-Kč
Příplatek pro osobu v 1-lůžkovém pokoji 3.800,-Kč

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 15

Tento zájezd pořádá CK Karel Úlovec - Přeštice - tour (IČO: 14735458)

Tbilisi - Most míru od Normana Forstera
Tbilisi s řekou Kurou
Tbilisi - turecké lázně
Tbilisi - celkový pohled na město
mapa Gruzie
Ušguli
Ušguli
Ušguli
Ušguli
Kavkaz - západ slunce
Kavkaz
Kazbegi
Kutaisi - UNESCO
ledovec Skhara
Mskcheta
gruzínská vína
oranžové gruzínské víno
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...

 

České Budějovice
+420 606 600 907
rezervace@quicktour.cz