icoKal
icoKal

Nejkrásnější Normandie

autobusem
snídaně
Hotel

Program zájezdu

1. den

odjezd ráno, přejezd přes území SRN a Francie, ubytování, nocleh.

2. den

po snídani přejezd do Giverny s možností návštěvy Fondation Claude Moneta (návštěva domu a zahrady malíře) nebo Musée d’Art Americain (muzeum amerických umělců, kteří byli inspirováni zdejším pobytem). Zastávka v údolí Seiny u středověkého hradu Gaillard, položeného nad údolím řeky Seiny; poté návštěva Rouenu - hlavního města Normandie a prohlídka jeho historického centra – gotická katedrála Notre-Dame, starodávné hrázděné domy, kostel Aitre Saint Maclou, náměstíčko Vieux Marché, kde byla upálena Johanka z Arku, Hodinová brána; následuje volný čas.

3. den

po snídani prohlídka přímořských lázní Étretat, které jsou proslaveny skalními útesy, západním směrem se vypíná Falaise d’Aval, ze kterého můžete zahlédnout i Le Havre, východním směrem je Falaise d’Amont. Odpoledne zavítáme do přístavu Honfleur (starý vnitřní přístav Vieux Bassin, úzké uličky, nábřeží s malíři, dřevěný kostel Clochet de Ste-Catherine). Exkurze do palírny Calvadosu.

4. den

po snídani přejezd do oblasti vylodění spojeneckých vojsk a návštěva některých z pláží: Sword, Juno, Gold, Omaha a Utah. Zastávka v Arromanches – uměle vytvořený přístav Mulberry neboli „Port Winston“. Na hlavním náměstí nedaleko moře můžete navštívit Musée du Débarquement, kde si připomenete pomocí modelů, strojních mechanismů a filmů, co se asi dělo v den D neboli 6. června 1944. Pointe du Hoc – zbytky německých bunkrů s hlubokými šrámy po granátech. Návštěva nejrozsáhlejšího amerického hřbitova v Colleville-sur-Mer blízko Pointe du Hoc. Nocleh.

5. den

po snídani prohlídka opatství Mont Saint-Michel – architektonický celek sestávající z kostela s vysokou věží a gotických budov, jimž se od roku 1228 přezdívá La Meveille. Přejezd k Paříži. Návštěva katedrály v Chartres, která patří k nejúžasnějším příkladům gotické architektury v Evropě. Nocleh.

6. den

snídaně a přejezd do Paříže – okružní jízda městem, během níž uvidíte nejznámější památky. V průběhu dne budete mít příležitost k osobnímu volnu a průvodce Vám poskytne doporučení k individuální návštěvě některé z památek či muzea. K nevšedním zážitkům přispěje i fakultativní výlet lodí po Seině s neobvyklým pohledem na pařížská nábřeží a dominanty města. Cesta zpět do ČR.

7. den

návrat v dopoledních hodinách.

Cena obsahuje

5 nocí v hotelu (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), 5x snídani, dopravu autobusem, průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění, vstupné do navštěvovaných objektů a MHD (cca 80 €), projížďka lodí po Seině

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Tento zájezd pořádá INEX - cestovní kancelář s.r.o. (IČO: 26392763)

Francie - hora Saint-Michel
© Dreamstime.com
Francie - Rouen - místo upálení Jany z Arku
© Dreamstime.com
Francie - Normandie
© Dreamstime.com
Francie - Paříž - Eiffelova věž
© Dreamstime.com
Francie - Rouen
© Dreamstime.com

Seznam článků k tomuto zájezdu

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz