icoKal
icoKal

Paradiski

Paradiski je jedna z nejoblíbenějších lyžařských oblastí vůbec. Nachází se v srdci francouzských Alp, v údolí Tarentaise a skládá se ze tří propojených resortů: La Plagne, Les Arcs a Peisey-Vallandry.

Oblast je známá dvěma ledovci, které propojuje dvoupatrová lanovka Vanoise Express – největší kabinová lanovka na světě. Střediska jsou propojena od roku 2003. Celá oblast zahrnuje 425 kilometrů sjezdovek s nejvyšším bodem 3417 m.n.m.  – na vrcholu ledovce Bellécote. Zhruba 70% sjezdových tratí leží v nadmořské výšce přes 2000 metrů a celkový počet sjezdovek je 248. Kromě nadmořské výšky se pyšní vysokým procentem zasněžování, takže o dobré sněhové podmínky nebývá nouze.  Pro freeridery jsou zde také výborné možnosti lyžování mimo sjezdové tratě a pro milovníky klasického lyžování je připraveno 160 kilometrů běžeckých stop. Nabízí také osm snowparků, z nichž tři jsou boarder-cross, dva half-pipes a také U-rampu. Nabídka aprés-ski aktivit je též dostačující, ale liší se od místa ubytování. V Arc 1800, Arc 2000 a La Plagne se můžete těšit na bazén. Při pobytu v La Plagne je možné navštívit 1,5 kilometru dlouhou olympijskou bobovou dráhu. 

  • olympijská bobová dráha (jízda ledovým korytem na čtyř-bobu nebo na moto-bobu)
  • rozmanité lyžování zahrnující ledovec Glacier de Bellecôte (3.417 m.n.m.)
  • v celém areálu La Plagne je dostatek zábavy i pro snowboardisty a vyznavače volných terénů

Plagne Bellecôte

Bellecôte je oblíbený komplex residencí nacházející se ve středisku La Plagne. Leží v nadmořské výšce 1930 metrů. Středisko obklopuje  nádherná okolní příroda a krásné prostředí okolních hor. Je to ideální výchozí místo pro celou oblast Paradiski. Z Bellecôte je také výborné spojení na ledovec Glacier de Bellecôte. Kromě lanovky Vanoise Express oblast propojuje i místní skibus, který se dá využít každý den zdarma. 

244 km modrých sjezdovek 425 km sjezdovek
117 km červených sjezdovek
64 km černých sjezdovek

 

141 lanovek / vleků 153 km běžeckých tratí

 

Vzdálenost do střediska z:
Prahy 1.150 km
Českých Budějovic 1.100 km
Brna 1.350 km
Nebyly nalezeny žádné výsledky.

 

České Budějovice
+420 606 600 907
rezervace@quicktour.cz