icoKal
icoKal

Trpanj

Městečko Trpanj je situováno v malebné oblasti Jižní Dalmácie, na jihozápadní části poloostrova Pelješac. Toto místo nabízí svým návštěvníkům nezaměnitelný středomořský ráz s nádhernou panenskou přírodou a průzračným čistým mořem.

Trpanj je město se zajímavou historií a je zde k vidění mnoho kulturních a historických památek. Můžete zde nalézt pozůstatky z dob římských, zbytky středověké pevnosti Kačićů z Omiše, které se nacházejí na kopečku u města, kostel Panny Marie Karmelské s cenným renesančním oltářem nebo kostel Sv. Rocha, který stojí v horách nad městem.

Jako snad ve všech nádherných historických městech na pobřeží Jadranu, i v Trpanji najdete klidné stinné uličky s romantickými zákoutími, cukrárnami a kavárnami zvoucími k posezení a ochutnání výborné středomořské kuchyně a svěžího pelješackého vína.

Na okraji Trpanje je pěkná oblázková pláž, vhodná i pro rodiny s dětmi díky pozvolnému vstupu do vody. Pláž nabízí i stinná místa pod stromy. Ti, kdo hledají vlastní soukromí, mají možnost si najít vlastní pláž dál na pobřeží.

Kdo má rád výlety, může se jet podívat na ostrov Korčula, který je spjat se jménem slavného Marca Pola, krásný ostrov Hvar, za návštěvu nepochybně stojí NP Mljet nebo delta řeky Neretvy. Určitě byste si neměli nechat ujít návštěvu města Dubrovník, které je zapsáno na seznamu památek UNESCO

Chorvatsko - Jižní Dalmácie - Trpanj - letecký pohled
Chorvatsko - Jižní Dalmácie - Trpanj - letovisko a tzv.
Chorvatsko - Jižní Dalmácie - Trpanj - promenáda a přístav
Nebyly nalezeny žádné výsledky.

 

České Budějovice
+420 606 600 907
rezervace@quicktour.cz