icoKal
icoKal

Orebič/Perna

Městečko Orebič a blízké letovisko Perna  se nachází v jihozápadní části poloostrova Pelješac, jižně od Makarské. Leží naproti ostrovu a městu Korčula, v srdci slavné vinařské oblasti. Je to turisty vyhledávané místo s krásnou přírodou a křišťálově čistým mořem. Převažují oblázkové pláže s pozvolným vstupem do vody, na kraji Orebiče je známá písčitá pláž Trstenica. Pláže jsou lemovány bohatou zelení, rostou zde stoleté borovice, cypřiše, olivovníky. Nad pobřežím se majestátně vypíná horský masív s nejvyšším vrcholem Sveti Ilja (961 m n. m.). Od historicky cenného františkánského kláštera z 15. st. nad městečkem jsou nádherné výhledy na Pelješacký průliv a Korčulu.

Nejrušnějším místem Orebiče je pochopitelně přístav, odkud odplouvá trajekt na Korčulu. Z přístavu směrem k pláži Trstenica vede podél moře pěší promenáda, která ožívá zejména ve večerních hodinách, najdete zde restaurace, pizzerie, kavárny... Budovy v historickém centru s kostelem pocházejí z 15.-17. st. Bohatou historii zdejšího loďařství lze spatřit v místním Námořním muzeu na městské promenádě.

Orebič i Perna jsou ideálními místy pro strávení klidné a příjemné dovolené. Perna je oblíbené místo pro surfování (je zde surfařská základna). Pobyt a lenošení u moře si můžete zpestřit výlety: na ostrov Korčula, do stejnojmenného starobylého města s hradbami, malebnými uličkami, obchůdky, trhy a typickým přístavem se dostanete snadno lodí nebo trajektem (15 min. plavby). Také se nabízí celodenní výlet na okolní ostrůvky Badija a Vrnik, spojený s koupáním na písečné pláži Lumbarda na ostrově Korčula. Dále můžete navštívit lodí, busem nebo vlastním autem vyhlášený historický Dubrovník, město UNESCO. Oblíbený je také lodní výlet na ostrov Mljet, národní park UNESCO – po dvouhodinové plavbě strávíte den příjemnou procházkou kouzelnou přírodou, plavbou lodí po jezeře ke klášteru a koupáním ve slano-sladkém jezírku.

Chorvatsko - Jižní Dalmácie - Orebič - přehled kapacit
Chorvatsko - Jižní Dalmácie - Orebič a korčulanské ostrovy
Chorvatsko - Jižní Dalmácie - Orebič a poloostrov Pelješac
Chorvatsko - Jižní Dalmácie - Orebič s františkánským kllášterem
Chorvatsko - Jižní Dalmácie - Orebič pláž Trstenica
Nebyly nalezeny žádné výsledky.

 

České Budějovice
+420 606 600 907
rezervace@quicktour.cz