icoKal
icoKal

Poutní místa Orlických hor, Neratovské poutní slavnosti a zámek Litomyšl

dvoudenní zájezd s duchovním programem

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj 2+0
1 890 Kč/osobu
pokoj 3+0
1 790 Kč/osobu
autobusem
snídaně
Penzion

Program zájezdu

1. den

odjezd z Prahy , klienti z Českých Budějovic můžou využít rychlík Ex 542 v  5:57 s příjezdem do Prahy 7:56, odjezd busu z Prahy hl.nádraží v 8:15 hod.  do Orlických hor: Koclířov - sídlo Českomoravské Fatimy (poutní místo u Svitav), prohlídka poutního areálu (přesná kopie Anděla, který se nachází v portugalské Fatimě na památku jeho zjevení třem malým pasáčkům před zjevením Panny Marie; Lurdský park (zahrady s Lurdskou jeskyňkou, vybudované školskými sestrami sv.Františka), Memoriál Fatimy (unikátní památník na památku putování sochy Panny Marie Fatimské, který představuje dvě cesty - cesta ke kříži vyzývá k pokání a cesta zpět od kříže k naději), Památník biskupa Josefa Hloucha (biskup českobudějovický), Socha sv. Jana Pavla II., Křížová cesta (cesta je zakončena na vrcholku nad celým areálem poutního místa a nabízí krásný výhled na údolí obce Koclířov a dva kostely). Oběd (není v ceně zájezdu). Odjezd do Litomyšle - rodiště Bedřicha Smetany, Zámek Litomyšl (UNESCO), zámek Doudleby nad Orlicí (zámek je unikátní díky kobercovému sgraffitu, které pokrývá nejenom vnější zdi, ale i zdi nádvoří a komíny), odjezd na ubytování.

2. den

snídaně, odjezd do Neratova, který byl od 2. pol. 17. století významným poutním místem a každoročně se zde konají Neratovské poutní slavnosti (letos 14. - 16.8.) s duchovním i kulturním programem, které letos budou více zaměřeny na program duchovní. Neratovský barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie  v roce 1945 po zásahu střelou Rudé Armády vyhořel. Jen zázrakem nebyl v době totality zcela srovnán se zemí. Zaniklo poutní místo a po odsunu německých obyvatel téměř vymřela i samotná vesnice. V roce 1992 založil kněz Josef Suchár Sdružení Neratov, jehož cílem byla obnova vesnice a poutní tradice. Kostel opravili netradičně, část střechy je skleněná. Kostel je otevřený stále a všem, nikdy se nezavírá. Sdružení Neratov se stará o lidi s mentálním postižením, kterým nabízí práci a chráněné bydlení. Zúčastníme se Neratovských poutních slavností, seznámíme se s poutním místem, aktivitami, které zde Sdružení Neratov pořádá, a budeme mít příležitost ochutnat pivo, které zde vaří. Odjezd zpět do Prahy. Dle časových možností zastávka u dalších poutních míst - Kostel sv. Jana Nepomuckého, Kostel sv. Jana Křtitele v Orlickém Záhoří nebo Kostel sv. Máří Magdaleny v Bartošovicích v Orlických horách.

Cena obsahuje

doprava busem, ubytování v penzionu ve 2 - 3-lůžkových pokojích se snídaní, služby průvodce, 1-lůžkový pokoj na vyžádání

Cena neobsahuje

cest. pojištění včetně pojištění proti stornu zájezdu ze zdravotních důvodů, vstupné do navštívených objektů cca 300 Kč

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz