icoKal
icoKal

Turistika a zabijačka v Krkonoších

hory a folklór

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj (společné soc. zařízení)
3 900 Kč
3 650 Kč/osobu
pokoj (vlastní soc. zařízení)
4 300 Kč
4 050 Kč/osobu
Vybavení: příslušenství
autobusem
polopenze
Penzion

Program zájezdu

1. den

odjezd z Českých Budějovic v ranních hodinách; trasa přes Prahu dále do Tanvaldu. Úsek Tanvald - Kořenov překonáme po ozubnicové dráze, která svou malebností a krásnými úseky patří mezi nejromantičtější trasy po železnici v ČR. V Kořenově si prohlédneme Muzeum ozubnice (historická budova, výtopna a jízda důlním vlakem po speciální trase). Zastavíme se i u zdejší Tesařovské kaple. Dále budeme pokračovat autobusem do Harrachova – návštěva významného střediska hlavně zimních sportů (skokanské můstky, sjezdové tratě). V létě lákají návštěvníky turistické a cyklistické trasy. Lanovkou se svezeme na  Čertovu horu a od výstupní stanice absolvujeme pěšky trasu na Janovu skálu – Studenov rozcestí – Rýžoviště – a Mumlavský vodopád (10 m vysoký s Čertovými oky). Trasa je dlouhá 7 km a základní doba chůze cca 2.30 hod. Odjezd na ubytování, večeře.

2. den

po snídani od 8.00 zabijačka v areálu naší horské chaty, během dne, pokud nebudete holdovat jen jídlu a pití, se nabízí možnost vycházek po okolí: doporučujeme vycházku na Hnědý vrch 1.207 m s nejvýše položenou rozhlednou v Krkonoších (31 m) a s nádhernými výhledy do údolí do Pece pod Sněžkou, na Černou horu a na hlavní krkonošský hřeben - na Studniční, Luční, Růžovou horu a samozřejmě na Sněžku, nejvyšší česku horu (1.602 m). Tato trasa má cca 5 km.

3. den

po snídani v cca 11.00 pěší lehká túra na Černou horu (1.299 m) přes Černohorské rašeliniště a dolů do Janských Lázní lanovkou. Pro ty, jenž již nechtějí turistiku, bude určen odjezd od horské chaty (v cca 12.45 ) a busem se přesuneme do Janských Lázní. Společně s turistickou skupinou si budeme moci projít stezku Cesta korunami stromů (trasa 1.500 m, výška věže 45 m). Po skončení prohlídky návrat do Prahy (Černý Most cca v 21.15) a Českých Budějovic (cca 23.45).

Popis ubytování

Horská chata Seibert leží v Krkonoších nad Pecí pod Sněžkou v oblasti Zahrádek ve výšce cca 1.100 m n. m. Její poloha je ideálním místem v létě na turistické túry (Černá hora, Sněžka atd.) v zimě pak na sjezdové lyžování (leží přímo v polovině sjezdovky), tak i na běžecké lyžování.

Chata disponuje 74 lůžky, kterou jsou ve 2-5 lůžkových pokojích se společným sociálním zařízením na patře a šesti 2-4 lůžkovými pokoji s vlastním sociálním zařízením. Pobyty s domácími mazlíčky nejsou dovoleny. Možnost parkování osobních aut u chaty po vyřízení povolení v Peci pod Sněžkou.

V jídelně se návštěvníci stravují formou polopenze (snídaně a večeře), v přízemí je také k dispozici malý bar.

Vedení horské chaty je z Valašska, na přání je možné se zúčastnit pečení typických valašských koláčů - frgálů, včetně přednášky. Pro kolektivy nad 20 osob je možné zajistit tradiční zabijačku, kdy si účastníci odvážejí i malou výslužku. Nechte se přesvědčit pohostinností personálu a užijte si pobyt v srdci nejvyšších českých hor – Krkonoš. Jste srdečně zváni.

Náš názor: Útulné a příjemné ubytování. Milý personál Vás překvapí svojí srdečností a ochotou.

Cena obsahuje

dopravu busem, 2 noci ubytování v horské chatě, 2x polopenzi (večeře, snídaně), služby průvodce, zabijačka, malá výslužka

Cena neobsahuje

cestovní pojištění, místní taxu (20 Kč/noc platí osoby starší 18ti let na místě), vstupné do navštěvovaných objektů (cca 480,- Kč)

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 35

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

Horská chata Seibert
Ze zabíjačky
© Hořínek S.
Chata Seibert (v pozadí Sněžka)
Rozhledna na Hnědém vrchu - pohled do okolí a na Sněžku
Stezka Cesta korunami stromů
Krkonoše, Sněžka
© Dreamstime.com
Mumlavský vodopád
© Dreamstime.com
Krkonoše, Sněžka
© Dreamstime.com
Krkonoše, Sněžka
© Dreamstime.com
Zabíjačka
© Dana Hořínková
Zabíjačka
© Dana Hořínková
Zabíjačka
© Dana Hořínková
ze zabíjačky
© Hořínek S.
ze zabíjačky
© Hořínek S.
ze zabíjačky
© Hořínek S.
Zabíjačka
© Pixabay.com
Krkonoše, Pec pod Sněžkou, Horská chata Seibert
Krkonoše, Pec pod Sněžkou, Horská chata Seibert
Krkonoše, Pec pod Sněžkou, Horská chata Seibert
Krkonoše, Pec pod Sněžkou, Horská chata Seibert
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz