icoKal
icoKal

Za poznáním života B. Němcové a polského pohraničí

s českou stopou

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj
2 500 Kč/osobu
Vybavení: příslušenství
autobusem
polopenze
Hotel

Zajímavým kulturním zájezdem roku do východních Čech bude poznávání života Boženy Němcové, jejíž výročí narození proběhlo v loňském roce, roce, kdy turistika byla téměř umrtvena. K velkému zájmu o Boženu Němcovou určitě nově přispěl i úspěšný 4dílný televizní seriál Božena. Druhý den se podíváme i do míst v okolí, a to do oblasti Českého koutku Polsku, který patří mezi příjemná místa těsně za hranicí naší země.

 

6:00 České Budějovice - Mariánské náměstí 2.500,- Kč
6:45 Soběslav - motorest Paluba 2.500,- Kč
7:15 Tábor - před vlakovým nádražím 2.500,- Kč
7:45 Votice - Lídl, parkoviště u hlavní silnice 2.500,- Kč
8:45 Praha - Černý Most - parkoviště směr z centra 2.500,- Kč

Program zájezdu

1. den

odjezd v ranních hodinách, první zastávkou bude Česká Skalice – prohlídka 2 muzejních areálů: muzea Boženy Němcové a Barunčiny školy. Dále budeme pokračovat do Ratibořic (prohlídka zámku v době vévodkyně Zaháňské) a Rudrova mlýna. Po prohlídce program v Babiččině údolí – (národní kulturní a přírodní památka – takto bylo údolí označeno lékařem a spisovatelem Otakarem Jedličkou již v roce 1878), bude pokračovat přes Staré Bělidlo, Viktorčin splav, Rýzmburský altán a rozhlednu Žernov (možnost výstupu) do obce Žernov, kde pěší trasa po cca. 5 km končí a kde nás bude čekat autobus. Je možné si udělat i vlastní program pouze v okolí zámku. Po procházce odjezd do Dobrušky, večeře.

2. den

po snídani vyrazíme do tzv. Českého koutku v Polsku – území, kde naši předchůdci zanechali mnoho stop v životě i kultuře. Czermna – prohlídka třetí největší kostnice na světě. Dále navštívíme zdejší historický pohyblivý betlém (250 figurek) pana Františka Štěpána a uvidíme i jeho již dnes restaurované dřevěné varhany. Fotopauza u památníku Anny Svídnické (3. manželky Karla IV., která pocházela ze zdejšího Dolního Slezska; vypráví se, že Anna byla za mlada jedna z nejkrásnějších evropských šlechtičen). Dále uvidíme památník 3 kultur (kultury polské, české a německo-pruské), které se zde potkávaly. Pstražna – návštěva malého skanzenu, nabízí se ochutnávka toho, co je tradicí obce, a to čerstvého pstruha. Poslední zastávkou budou Bludné skály (Bledne Skaly) – cca hodinová vycházka ojedinělým skalním bludištěm v Národním parku Stolové hory (Góry Stolowe).  Návrat do Českých Budějovic po stejné trase do 22.30.

Cena obsahuje

dopravu busem, 1x ubytování v hotelu v Dobrušce (ve dvoulůžkovém pokoji s možností 1 přistýlky), polopenzi (večeře a snídaně), služby průvodce

Cena neobsahuje

cestovní pojištění, vstupné do navštěvovaných objektů (dospělí cca 500,- Kč a 45 ZL, senioři nad 65 let cca 400,- Kč a 30 ZL; pstruh v Polsku lze platit i v korunách v roce 2020 to bylo 100,- Kč)

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 30

Tento zájezd pořádá Amico travel s. r. o. (IČO: 07615621)

Zámek Ratibořice
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...

 

České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz