icoKal
icoKal

Valašsko: naučně poznávací exkurze 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj
5 990 Kč/osobu
Vybavení: příslušenství
apartmán
5 990 Kč/osobu
Vybavení: příslušenství
autobusem
polopenze
Hotel

Hotel Rajka****

Poloha: plně zrekonstruovaný hotel, navazující na více než čtyřicetiletou tradici Restaurace Rajka v obci Valašské Meziříčí ve Zlínském kraji, která od 70. let 20. století patřila k nejznámějším a zákaznicky nejlépe vnímaným restauračním zařízením na Valašsku.

Vybavení hotelu: bar, restaurace, nepřetržitě otevřená recepce, konferenční místnost pro 6-20 osob, oddělený restaurační salonek pro 40 osob, pokojová služba a bezplatné WiFi. Soukromé parkoviště je k dispozici za příplatek.

Gastronomie: v hotelu je stylová restaurace, která patří mezi stálice v gastronomii ve Valašském Meziříčí, koncept restaurace vychází z tradičního zaměření na klasickou českou kuchyni, propojenou s moderními trendy současnosti, a to jak oblíbené italské kuchyně, tak i lehkého bistra s akcentem na nejmodernější technologie, kvalitní a čerstvé suroviny, poctivé receptury a profesionální kolektiv. Restaurace disponuje kapacitou 98 míst, z nichž 40 lze oddělit a tento prostor tak využít pro privátní akce ať již se jedná o firemní, či soukromé akce. Restaurace Rajka disponuje také kvalitní vinotékou.

Pokoje: hotel nabízí ubytování ve 2-lůžkových pokojích a dvou apartmánech pro 4 osoby (2 oddělené dvoulůžkové ložnice: Severní a Jižní apartmán, všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem nebo vanou a bidetem, TV se satelitním příjmem, minibarem, fénem, apartmány jsou vybaveny klimatizací.

Okolí hotelu a volný čas: malebné město Valašské Meziříčí je právem přezdívané Valašské Athény a je vstupní bránou do Moravskoslezských Beskyd, kousek od hotelu se nachází zámek Žerotínů a zámek Kinských, dále jsou v blízkosti skanzen Rožnov pod Radhoštěm, Štramberský hrad a Trúba, Pustevny, hrad Hukvaldy, v okolí se nacházejí cyklistické stezky.

Program zájezdu

1. den

ráno odjezd z Prahy v 6:45  (příjezd vlaku Vltava od Č.Budějovic v 6.27). První zastávkou bude Zbrašovské aragonitové jeskyně – prohlídka jedinečných jeskyní, které vynikají vzácnou aragonitovou výzdobou. Teplice nad Bečvou – procházka lázněmi. Vycházkou z Teplic (celkem 2 km) se dostaneme k Hranické propasti, cesta povede k jedné z nejhlubších propastí na světě (zatím naměřeno 473,5 metru). Lešná u Valašského Meziříčí – prohlídka zámečku Kinských, který byl v nedávných letech restaurován. Ubytování ve Valašském Meziříčí, večeře.

2. den

po snídani odjezd do Frenštátu pod Radhoštěm - návštěva jedinečného pohankového mlýna v ČR. Zanícený výklad pana Šmajstrly je vždy velkým zážitkem (možnost nákupu). Ráztoka – zdejší dvousedačkou se dostaneme z Trojanovic na Pustevny 1.018 m, stojí zde dřevěné stavby „Libušín“ a „Maměnka“, postavené v lidovém slohu podle projektu architekta Dušana Jurkoviče. Nově na nás čeká Stezka v korunách stromů s názvem Valaška. Od Pusteven se vydáme po naučné stezce Radegast (modrá turistická značka). Naše první zastavení je hned po 500 metrech u vyhlídkového altánu Cyrilka, odkud máme mimo jiné pěkný pohled na stavby na Pustevnách.  Asi po kilometru se ocitneme u sochy Radegasta, pohanského boha pohostinnosti, plodnosti a úrody. Pokračujeme přes rozcestí Radhošť-hřeben na vrchol Radhošť (1 129 m), kde se vypíná dřevěný kostel sv. Cyrila a Metoděje a před ním sochy těchto dvou věrozvěstů. Vrchol nám poskytuje krásné výhledy na Beskydy, Valašsko, Jeseníky (Praděd), Malou a Velkou Fatru. Cesta nám bude trvat pohodlně 2,5 hodiny. Návrat na ubytování večeře.

3. den

po snídani gurmánská prohlídka v Muzeu řeznictví při MP Krásno, Vizovice, kde nás čeká exkurze a degustace ve zdejší v palírně Rudolf Jelínek. Jasenná – Sirákov – Širákovské sedlo se po 3 kilometrech dostaneme na vrchol Vartovny, odkud je z rozhledny překrásný výhled na Vizovickou část Valašska, ale při štěstí na počasí až na Malou Fatru či Jeseníky. Dále sestoupíme směr na Liptál po části chodníku valašského malíře Jana Kobzáně. Návrat na ubytování večeře.

4. den

po snídaní Rožnov pod Radhoštěm – prohlídka Valašského muzea v přírodě a to dvou části skanzenu: Mlýnská dolina (komentovaná prohlídka ) a pak individuální  prohlídka Valašského městečka.  Nad skanzenem si prohlédneme novou Jurkovičovu rozhledna – unikát mezi našimi rozhlednami, byla totiž postavena až 100 let po vypracování plánu Dušana Sama Jurkoviče. Trasa pěší cca. 2,5 km. Návrat do Prahy k vlakovému přípoji do Českých Budějovic: spoj R 733 Vltava ve 20.31

Cena obsahuje

3 noci v hotelu ***, 3x polopenzi, dopravu busem, služby průvodce

Cena neobsahuje

kapesné, lanovky, vstupy, cestovní pojištění, příplatek za klimatizaci 420 Kč

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Tento zájezd pořádá Amico travel s. r. o. (IČO: 07615621)

Valašsko - lázně Luhačovice
Valašsko - Stezka korunami stromů na Pustevnách
Valašsko - secesní architektura Dušana Jurkoviče na Pustevnách
Valašsko - zámek Lešná u Valašského Meziříčí
Zbrašovské aragonitové jeskyně
Zbrašovské aragonitové jeskyně - detail
logo R.Jelínek
návštěvnické centrum firmy R.Jelínek
z exkurze ve firmě R.Jelínek
degustační centrum firmy R.Jelínek
destiláty firmy R.Jelínek
Valašsko - hotel Rajka ve VAlašském Meziříčí
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...

 

České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz