icoKal
icoKal

Valašsko gurmánsko-poznávací 

poznáváme krásy Moravy

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj
5 990 Kč/osobu
Vybavení: fén, minibar, příslušenství, TV/SAT
autobusem
polopenze
Hotel

Program zájezdu

1. den

ráno odjezd z Prahy (cca v 7:00; z Českých Budějovic je možné využít vlak – není v ceně zájezdu); Zbrašovské aragonitové jeskyně – prohlídka jedinečných jeskyní, které vynikají vzácnou aragonitovou výzdobou; Teplice nad Bečvou – procházka lázněmi; Hranická propast a naučná stezka Hůrka – naše cesta povede k jedné z nejhlubších propastí na světě (zatím naměřeno 473,5 metru). Během cesty naučnou stezkou Hůrka (4 km) se nám naskytnou pěkné vyhlídky na řeku Bečvu. Lešná u Valašského Meziříčí – prohlídka zámečku Kinských, který byl v nedávných letech restaurován. Ubytování ve Valašském Meziříčí, večeře.

2. den

po snídani odjezd do Frenštátu pod Radhoštěm – návštěva jedinečného pohankového mlýna v ČR. Zanícený výklad pana Šmajstrly je vždy velkým zážitkem (možnost nákupu). Ráztoka – zdejší dvousedačkou se dostaneme z Trojanovic na Pustevny 1.018 m, stojí zde dřevěné stavby „Libušín“ a „Maměnka“, postavené v lidovém slohu podle projektu architekta Dušana Jurkoviče. Nově na nás čeká Stezka v korunách stromů s názvem Valaška. Od Pusteven se vydáme po naučné stezce Radegast (modrá turistická značka). Naše první zastavení je hned po 500 metrech u vyhlídkového altánu Cyrilka, odkud máme mimo jiné pěkný pohled na stavby na Pustevnách. Asi po kilometru se ocitneme u sochy Radegasta, pohanského boha pohostinnosti, plodnosti a úrody. Pokračujeme přes rozcestí Radhošť-hřeben na vrchol Radhošť (1 129 m), kde se vypíná dřevěný kostel sv. Cyrila a Metoděje a před ním sochy těchto dvou věrozvěstů. Vrchol nám poskytuje krásné výhledy na Beskydy, Valašsko, Jeseníky (Praděd), Malou a Velkou Fatru. Cesta nám bude trvat pohodlně 2,5 hodiny. Návrat na ubytování, večeře.

3. den

po snídani gurmánská prohlídka v Muzeu řeznictví při MP Krásno, Vizovice, kde nás čeká exkurze a degustace ve zdejší v palírně Rudolf Jelínek. Jasenná - Sirákov – Širákovské sedlo – po 3 kilometrech se dostaneme na vrchol Vartovny, odkud je z rozhledny překrásný výhled na Vizovickou část Valašska, v případě dobrého počasí až na Malou Fatru či Jeseníky. Dále sestoupíme směrem na Liptál po části chodníku valašského malíře Jana Kobzáně. Návrat na ubytování, večeře.

4. den

po snídani Rožnov pod Radhoštěm – prohlídka Valašského muzea v přírodě, a to dvou části skanzenu: Mlýnská dolina (komentovaná prohlídka) a pak individuální prohlídka Valašského městečka. Nad skanzenem si prohlédneme novou Jurkovičovu rozhlednu – unikát mezi našimi rozhlednami, byla totiž postavena až 100 let po vypracování plánu Dušana Sama Jurkoviče. Trasa pěší cca. 2,5 km. Návrat do Prahy k vlakovému přípoji do Českých Budějovic.

Popis ubytování

Poloha: plně zrekonstruovaný hotel Rajka****, navazující na více než čtyřicetiletou tradici Restaurace Rajka v obci Valašské Meziříčí ve Zlínském kraji, která od 70. let 20. století patřila k nejznámějším a zákaznicky nejlépe vnímaným restauračním zařízením na Valašsku.

Vybavení hotelu: bar, restaurace, nepřetržitě otevřená recepce, konferenční místnost pro 6-20 osob, oddělený restaurační salonek pro 40 osob, pokojová služba a bezplatné WiFi. Soukromé parkoviště je k dispozici za příplatek.

\Gastronomie: v hotelu je stylová restaurace, která patří mezi stálice v gastronomii ve Valašském Meziříčí; koncept restaurace vychází z tradičního zaměření na klasickou českou kuchyni, propojenou s moderními trendy současnosti, a to jak oblíbené italské kuchyně, tak i lehkého bistra s akcentem na nejmodernější technologie, kvalitní a čerstvé suroviny, poctivé receptury a profesionální kolektiv. Restaurace disponuje kapacitou 98 míst, z nichž 40 lze oddělit a tento prostor tak využít pro privátní akce ať již se jedná o firemní, či soukromé akce. Restaurace Rajka disponuje také kvalitní vinotékou.

Pokoje: hotel nabízí ubytování ve 2-lůžkových pokojích a dvou apartmánech pro 4 osoby (2 oddělené dvoulůžkové ložnice); všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem nebo vanou a bidetem, TV/SAT, minibarem, fénem, apartmány jsou vybaveny klimatizací. 

Okolí hotelu a volný čas: malebné město Valašské Meziříčí je právem přezdívané Valašské Athény a je vstupní bránou do Moravskoslezských Beskyd, kousek od hotelu se nachází zámek Žerotínů a zámek Kinských, dále jsou v blízkosti skanzen Rožnov pod Radhoštěm, Štramberský hrad a Trúba, Pustevny, hrad Hukvaldy; v okolí se nacházejí cyklistické stezky.

Cena obsahuje

dopravu busem, 3 noci v hotelu, 3x polopenzi, služby průvodce

Cena neobsahuje

cestovní pojištění, kapesné na vstupy a lanovky (cca 1.300,- Kč)

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

Pustevna
Pustevny  - Stezka v korunách stromů
© stezkavalask
Zámek Lešná
© zámek Lešná
Zámek Lešná
© zámek Lešná
Zámek Lešná
© zámek Lešná
Zámek Lešná
© zámek Lešná
Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě
© Valašské muzeum v přírodě
Rožnov pod Radhoštěm - Valašské muzeum v přírodě
© Valašské muzeum v přírodě
Hotel Rajka****, Valašské Meziříčí
Hotel Rajka****, Valašské Meziříčí
Hotel Rajka****, Valašské Meziříčí
Hotel Rajka****, Valašské Meziříčí
Hotel Rajka****, Valašské Meziříčí
Hotel Rajka****, Valašské Meziříčí
Hotel Rajka****, Valašské Meziříčí
Hotel Rajka****, Valašské Meziříčí
Hotel Rajka****, Valašské Meziříčí
Hotel Rajka****, Valašské Meziříčí
  • bar
  • konferenční místnost
  • parkoviště placené
  • recepce 24/7
  • restaurace
  • WiFi ve veřejných prostorách zdarma
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz