icoKal
icoKal

To nejlepší z Krkonoš (vlastní dopravou)

Pec pod Sněžkou

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj (společné soc. zařízení)
5 590 Kč/osobu
pokoj (vlastní soc. zařízení)
6 390 Kč/osobu
Vybavení: příslušenství
bez dopravy
polopenze
Penzion

Program zájezdu

1. den

příjezdový den, individuálně doporučujeme navštívit Harrachov - významné turistické místo Krkonoš. Projdeme se k Mumlavským vodopádům (cca 45 min.) a podíváme se do zdejšího Ski muzeum a na zdejší legendární  mamutí skokanský můstek. Odpoledne příjezd na ubytování nad Pecí pod Sněžkou, na Zahrádkách, večeře.

2. den

po snídani vyrazíme od chaty na trasu, která povede přes Pražskou a Kolínskou boudu přes Černohorské rašeliniště až k rozhledně na Černé hoře (1.299 m). Trasa má základní délku cca 7 km (s naučnou stezkou celkem 10 km). Z Černé hory sjedeme do Jánských Lázní lanovkou, kde se můžeme občerstvit a v odpoledních hodinách navštívíme jednu z nejkrásnějších Stezek korunami stromů v Evropě (trasa měří 1.500 m a výška věže je 45 m). Odjezd na ubytování večeře.

3. den

po snídani se vydáme na Sněžku (1.602 m n. m. – nejvyšší hora České republiky), naše trasa je plánovaná následovně: Velká Úpa, (svezeme se lanovkou na Portášovy Boudy 1.050 m) a odtud přes Růžohorky na Sněžku, dále po hřebeni, kde za pěkného počasí uvidíme fantastická panorama českých i polských Krkonoš, přes Obří hřeben, Svorovou horu a Jelenku, kde se napojíme na NS Jelení hajného Robátka, která nás přivede do Malé Úpy na Pomezní Boudy. Odměnou za celodenní putování bude třeba cílové pivo Trautenberk ze zdejšího horského pivovaru. Trasa měří cca 14 km a bude na ni celý den, ať si to vychutnají všichni, bez rozdílu výkonnosti. Ubytování a večeře.

4. den

volný program; možnost vycházky na rozhlednu na Hnědém vrchu (1.207 m, výška rozhledny 31 m) nebo putování po okolních boudách či výlet do Pece pod Sněžkou. Odpoledne může být při zájmu vyhrazeno gastronomické přednášce při částečném zapojení se do pečení frgálů (valašských koláčů), na které má kuchařka svou vlastní recepturu, chráněnou ochrannou známkou.

5. den

po snídani se přesuneme autobusem do Špindlerova Mlýna a lanovou dráhou se přesuneme na Medvědín. Odtud naše trasa povede k Labské boudě do výšky 1.340 m n. m. s odbočkou až k pramenu řeky Labe. Dále budeme pokračovat Labským dolem, který je obdařen spoustou vodopádů, jako např. Labským, Pudlavským či Medvědínským. Celá trasa bude zakončena u údolní stanice lanovky na Medvědín. Trasa měří 14 kilometrů a pro Ty, kteří budou chtít vidět i prameny Labe, tak cca. 16 km. Večer odjezd na ubytování, večeře.

6. den

po snídani navštívíme okresní město Trutnov, vycházka po bojišti bitvy u Trutnova (součást prusko – rakouské války v roce 1866, kterou jako jedinou vyhráli Rakušané). Z vyhlídky u památníku generála Gablenze se nám otevře krásný pohled na Krkonoše. Dělostřelecká věž Stachelberg - největší dělostřelecká tvrz v Čechách, součástí areálu je i nedávno otevřená rozhledna Eliška.

Popis ubytování

Horská chata Seibert leží v Krkonoších nad Pecí pod Sněžkou v oblasti Zahrádek ve výšce cca 1.100 m n. m. Její poloha je ideálním místem v létě na turistické túry (Černá hora, Sněžka atd.) v zimě pak na sjezdové lyžování (leží přímo v polovině sjezdovky), tak i na běžecké lyžování.

Chata disponuje 74 lůžky, kterou jsou ve 2-5 lůžkových pokojích se společným sociálním zařízením na patře a šesti 2-4 lůžkovými pokoji s vlastním sociálním zařízením. Pobyty s domácími mazlíčky nejsou dovoleny. Možnost parkování osobních aut u chaty po vyřízení povolení v Peci pod Sněžkou.

V jídelně se návštěvníci stravují formou polopenze (snídaně a večeře), v přízemí je také k dispozici malý bar.

Vedení horské chaty je z Valašska, na přání je možné se zúčastnit pečení typických valašských koláčů - frgálů, včetně přednášky. Pro kolektivy nad 20 osob je možné zajistit tradiční zabijačku, kdy si účastníci odvážejí i malou výslužku. Nechte se přesvědčit pohostinností personálu a užijte si pobyt v srdci nejvyšších českých hor – Krkonoš. Jste srdečně zváni.

Náš názor: Útulné a příjemné ubytování. Milý personál Vás překvapí svojí srdečností a ochotou.

Cena obsahuje

5x ubytování v horské chatě, 5x polopenzi (večeře, snídaně), služby průvodce

Cena neobsahuje

cestovní pojištění, vstupy (cca 990,- Kč), místní poplatek (20,- Kč/osoba/den - platí starší 18ti let na místě), dopravu busem

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 35

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

Krkonoše, cesta na Sněžku
Krkonoše, Pec pod Sněžkou
Krkonoše, Sněžka
© Dreamstime.com
Krkonoše, Sněžka
© Dreamstime.com
Mumlavský vodopád
© Dreamstime.com
Krkonoše, Pec pod Sněžkou, Horská chata Seibert
Krkonoše, Pec pod Sněžkou, Horská chata Seibert
Krkonoše, Pec pod Sněžkou, Horská chata Seibert
Krkonoše, Pec pod Sněžkou, Horská chata Seibert
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz