icoKal
icoKal

To nejlepší z Českého ráje a výlet do Krkonoš 

cestování po Česku

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj
5 590 Kč/osobu
Vybavení: fén, klimatizace, minibar, příslušenství, sada pro přípravu čaje a kávy, telefon, trezor na pokoji, TV, WiFi zdarma
autobusem
polopenze
Hotel

Program zájezdu

1. den

odjezd ráno z Českých Budějovic přes Prahu, poznávání České ráje začneme turistikou z Vesce u Sobotky údolím Plakánku (oblíbené místo spisovatele a básníka Fráni Šrámka). Na okraji Vesce je Cimrmanova lavička, kde byl 26.7.1914 naposledy Cimrman spatřen. Po cca 6 km dojdeme k hradu Kost ze 14.století (prohlídka jednoho z nejzachovalejších hradů v ČR). V malé roklince za hrází Bílého rybníka je zajímavý psí hřbitov, nechybějí zde ani zdobené náhrobní kameny. Poté budeme pokračovat do Rovenska pod Troskami, zde poznáme malou, ale jedinečnou památku nejen v ČR – zvonici s obrácenými zvony, foto pauza pod hradem Trosky (zříceniny hradu, který je symbolem Českého ráje), ubytování, relaxace, večeře.

2. den

po snídani další poznávání pískovcových skal, tentokrát Hruboskalska – hrad Valdštejn (možnost individuální prohlídky hradní ruiny i interiérů, cca. 1 hod), dále bude následovat vyhlídka U Lvíčka, arboretum Bukovina z 19.století (park vzácných dřevin převážně ze severní Ameriky). Uvidíme Adamovo lože (skalní dutinu, která je známá z filmové pohádky princ Bajaja). Mariánská vyhlídka – nejhezčí a nejnavštěvovanější skalní vyhlídka s výhledem na Trosky a zámek Hrubá Skála (individuálně možnost prohlídky zámku). Skalním útvarem Myší díra pěšky do klimatických lázní Sedmihorky, kde na nás bude čekat autobus. Před návratem na ubytování krátká prohlídka města Jičín (náměstí s Valdickou věží atd), večeře

3. den

celodenní výlet do Krkonoš s návštěvou Sněžky. Po snídani pojedeme autobusem na sever směrem do Krkonoš, naše trasa povede přes Jičín, Novou Paku a Trutnov do Velké Úpy, odkud se svezeme lanovkou na Portášovy boudy a odtud půjdeme pěšky přes Růžohorky k lanovce Růžová hora. Na nejvyšší horu ČR Sněžku (1.602 m n. m.) se dostaneme buď pěšky nebo lanovou dráhou. Přes vrchol Sněžky prochází česko-polská hranice. Prohlédneme si kapli sv. Vavřince, z vrcholu jsou krásné výhledy do Obřího dolu, směrem na Luční boudu a do Polska. Odtud půjdeme přes Obří hřeben, Svorovou horu na Jelenku. Zde se napojíme na naučnou stezku Jelení hajného Robátka, která nás přivede do Malé Úpy. Odměnou za celodenní putování bude třeba cílové pivo Trautenberk ze zdejšího horského pivovaru. Trasa měří cca. 14 km a bude na ni celodenní prostor, ať si to vychutnají všechny výkonnostní skupiny. Ubytování, večeře

4. den

po snídani krátká prohlídka centra Jičína s typickou dominantou Valdickou bránou, města známého nejen z pohádek o Rumcajsovi. Poté navštívíme Prachovské skály, které jsou naším nejnavštěvovanějším pískovcovým skalním městem; již roku 1933 byly prohlášeny za státní přírodní rezervaci. Podle svých sil můžete zvolit:

  • a) Malý okruh (1,5 km/ cca. 45 minut), na trase půjdeme Císařskou chodbou, nejmohutnější a nejromantičtější roklí v Prachovských skalách, nádherné pohledy se nám naskytnou z Vyhlídky Českého ráje a vyhlídky Míru.
  • b) Velký okruh (3,5 km / cca 2 hodiny), zde uvidíme Pechovu vyhlídku (podobná jako Vyhlídka Českého ráje), uvidíme i vyhlídku Míru z malého okruhu, nádherné pohledy jsou také z Hlaholské vyhlídky.

Pro zájemce možnost koupání v Jinolických rybnících – Oborský a Němeček. Večer návrat přes Prahu do Českých Budějovic.

Popis ubytování

Poloha: zrekonstruovaný Hotel reSTART**** (původně Hotel Start) se nachází v centru významného střediska turistického ruchu města Jičín, v nejvyhledávanější oblasti Českého ráje.

Vybavení hotelu: nepřetržitě otevřená recepce, restaurace, pokojová služba, hlídané parkoviště (zdarma), transfery, úschovna zavazadel, trezor na recepci, praní a žehlení prádla, půjčovna kol, služba buzení, dětská herna, půjčovna automobilů, fitness centrum, bar, WiFi zdarma, letní zahrádka, přilehlý Aquapark Jičín s bazénem, dětským brouzdalištěm, tobogánem, divokou řekou, 2 whirpooly.

Gastronomie: oddělená restaurace pro snídaně je k dispozici v přízemí hotelu, hned vedle recepce. Součástí hotelu je i restaurace La Favorita – originální italská pizzerie a salonky pro 100 a 40 osob, které jsou vhodné k pořádání různých firemních i rodinných akcí, restaurace nabízí českou a italskou kuchyni. Do restaurace (ale i hotelu) je možné se dostat také bezbariérově skrze vstup do Aquaparku Jičín.

Pokoje: hotel nabízí svým hostům 44 komfortně a designově zařízených pokojů s vlastním sociálním zařízením, s posezením a pracovním stolem. Klimatizované pokoje jsou vybavené televizí s plochou obrazovkou, telefonem, trezorem, rychlovarnou konvicí, antialergickými matracemi a minibarem. Koupelna zahrnuje vanu nebo sprchu, fén a bezplatné toaletní potřeby, ve všech pokojích je bezplatné bezdrátové internetové připojení.

Okolí hotelu a volný čas: město Jičín je významným střediskem turistického ruchu a vstupní branou do přírodní rezervace Prachovské skály, za vidění určitě stojí Valdštejnovo náměstí, zámek Albrechta z Valdštejna, vysoká Valdická brána, 1,5 kilometru vzdálená Valdštejnská lodžie, zřícenina hradu Veliš, hrad Kost, 12 kilometrů vzdálená zřícenina hradu Trosky a další zajímavá místa. Za návštěvu určitě stoji i Aquapark Jičín, který se nachází v přilehlé budově. Pro děti je na místě dětské hřiště. Okolí hotelu je oblíbeným cílem cyklistů.

Cena obsahuje

dopravu busem, 3x ubytování v hotelu, 3x polopenzi (večeře, snídaně), služby průvodce

Cena neobsahuje

cestovní pojištění, vstupy, kapesné, lanovky

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 35

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

Hrad Kost
Hrad Kost
Hrad Kost z údolí Plakánku
© QUICKTOUR archiv
údolí Plakánku od hradu Kost
Jičín - náměstí s Valdickou věží
© QUICKTOUR archiv
Jičín - město pohádek
© QUICKTOUR archiv
Vesec u Sobotky
© QUICKTOUR archiv
Vesec - Cimrmanova lavička  Cimrman zde byl naposledy spatřen 26.7.1914
© QUICKTOUR archiv
zámek Humprecht u Sobotky
© QUICKTOUR archiv
zámek Humprecht u Sobotky
hrad Valdštejn
© QUICKTOUR archiv
Hruboskalní město - Mariánská vyhlídka
© QUICKTOUR archiv
Hruboskalní město - Mariánská vyhlídka
© QUICKTOUR archiv
Prachovské skály
Prachovské skály
Trosky
© QUICKTOUR archiv
Jinolické rybníky
© QUICKTOUR archiv
© Dreamstime.com
Sněžka
© Dreamstime.com
Sněžka
© Dreamstime.com
Hotel reSTART****, Jičín
Hotel reSTART****, Jičín
Hotel reSTART****, Jičín
Hotel reSTART****, Jičín
Hotel reSTART****, Jičín
Hotel reSTART****, Jičín
Hotel reSTART****, Jičín
Hotel reSTART****, Jičín
Hotel reSTART****, Jičín
Hotel reSTART****, Jičín
Hotel reSTART****, Jičín
Hotel reSTART****, Jičín
Hotel reSTART****, Jičín
Hotel reSTART****, Jičín
Hotel reSTART****, Jičín
Hotel reSTART****, Jičín
  • bar
  • fitness
  • parkoviště zdarma
  • recepce 24/7
  • restaurace
  • trezor na recepci
  • WiFi ve veřejných prostorách zdarma
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz