icoKal
icoKal

Šumava - Modrava (vlastní dopravou)

se zaměřením na turistiku

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
dvoulůžkový pokoj
5 990 Kč
4 090 Kč/osobu
Vybavení: sdílené sociální zařízení (pro 2 pokoje)
třílůžkový pokoj
5 990 Kč
4 090 Kč/osobu
Vybavení: sdílené sociální zařízení (pro 2 pokoje)
bez dopravy
snídaně
Penzion

Program zájezdu

1. den

po příjezdu volný program, doporučujeme pěší túru z Modravy na Březník (bývalá hájovna na začátku Luzenského údolí, jednoho z nejpůsobivějších na Šumavě), ubytování je možné po 15 hodině 

2. den

Modrava – ve zdejším malém muzeu Dřevák se seznámíme s využitím dřeva v historii, a pak již nastoupíme trasu na Tříjezerní slať (zajímavá 250 metrů dlouhá naučná stezka, která název dostala podle tří jezírek uprostřed vrchoviště, z nichž největší má rozlohu 7 arů a hloubku 2 m) – Kostelní vrch - Hauswaldská kaple (obnovené poutní místo), seznámíme se zde také s Vchynicko – tetovským plavebním kanálem, trasu ukončíme v Srní (celkem 12 km). Jihovýchodně od Srní v návštěvnickém centru Vlčí výběh (ve výšce 3-4 metry nad výběhem se nachází 300 m dlouhá lávka s pozorovacími přístřešky). Návrat na ubytování.

3. den

a) náročná trasa: autobusem na Kvildu, pěšky na Bučinu 1.162 m n.m. (bývalá nejvýše položená osada v Čechách), Alpská vyhlídka, pod hotelem expozice Železné opony. Dále k Pramenům Vltavy a přes Vyhlídku na Pramen Vltavy pod Černou horou kolem Černohorské nádrže na Modravu

b) lehčí varianta: autobusem na Kvildu, pěšky na Horskou Kvildu, návštěvnické centrum NP Šumava (možnost pozorovat jeleny a rysy), Jezerní slať (rašeliniště, pěkné výhledy z dvoupodlažní pozorovatelny a zpět přes Filipovu Huť na Modravu.

4. den

Trasa Kašperskohorskem – hrad Kašperk, který založil král Karel IV. a v posledních letech je známý z pohádky Anděl páně, která se zde částečně natáčela. Prohlédneme si základní hradní okruh.

a) po prohlídce můžeme autem zajet do Albrechtic a odtud pěšky po červené značce na rozhlednu na Sedle 902 m., kde nás ze zdejší 28 m vysoké rozhledny čekají nádherné výhledy (celkem 3 km);

b) návrat do Kašperských hor, ve městě si budete moci prohlédnout muzeum Šumavy a absolvovat naučnou stezku kolem Kašperských hor (NS Cestou zlatokopů a NS Strážců hranic); návrat na Modravu.

5. den

Prášilsko – celodenní pobyt s možností výběru tras:

trasa A: Prášily – Prášilské jezero (ledovcové jezero 3,7 ha) – Slunečná – Prášily (cca. 9 km). Po turistice lze navštívit botanickou zahradu s bizony nebo aktivně relaxovat ve zdejším lanovém centru.

trasa B: vede po trase A k Prášilskému jezeru, potom na vrchol hory Poledník (1.315 m), rozhledna 37 m - upravená z bývalé pozorovatelny protivzdušné obrany státu (bohužel v r. 2020 pro rekonstrukci nepřístupná); dále budeme pokračovat přes místo U bývalé roty a Frantův most do Prášil (17,5 km). Návrat na Modravu, ubytování.

6. den

odjezdový den: po snídani ukončení pobytu do 10:00 hod. Autobusem do Čeňkovy pily a potom pěší výlet To nejlepší v Povydří:

základní trasa A: Čeňkova pila (na soutoku Vydry a Křemelné vzniká řeka Otava) – možnost prohlídky malé vodní elektrárny, event. ve vodní elektrárně Vydra navštívit stálou expozici „Šumavská energie“; Turnerova chata (roubená turistická chata z r. 1934), Antýgl (bývalý královácký dvorec z 15. st.); trasa z Čeňkovy pily do Antýglu měří 7 km

trasa B: pokračováním z Antýglu podél řeky Vydra přes Hradlový most na Modravu, rozšířená trasa měří 11 km

odpočinková trasa: naučná stezka Modrava – Filipova Huť a zpět po Klostermannově cestě

Popis ubytování

Poloha: Penzion U Pstruha se nachází v samém srdci obce Modrava v Národním parku Šumava. Svou polohou je Modrava vyhledávaným turistickým místem po celý rok. Obec Modrava a celá Šumava jsou rovněž úzce spjaté s českým kriminálním seriálem Policie Modrava, ve kterém si vedle známých herců zahráli i zdejší obyvatelé, ale především tamní úžasná krajina.

Spojení: autobusem: autobusové spojení ze Sušice a z Vimperka, přímé autobusové spojení z Prahy; autem: k penzionu, parkoviště je uvnitř rozlehlého areálu (parkování pro hosty zdarma).

Vybavení hotelu: penzion se skládá ze dvou obytných a několika technických budov; vybaven je jídelnou/společenskou místností s barem, hernou s televizí a herní konzolí, kulečníkem, stolním tenisem, šipkami a stolním fotbálkem, dětským hřištěm, venkovním posezením s grilem, sluneční terasou, WiFi zdarma, půjčovnou a úschovnou horských kol.

Gastronomie: hostům je k dispozici vybavená kuchyňka se sporákem, lednicí, mikrovlnnou troubou a varnou konvicí, cca 200 od penzionu se nachází restaurace Pivovar Lyer a další restaurace v blízkém okolí, možnost dokoupení snídaní v penzionu

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (s možností přistýlky) – příslušenství a společné sociální zařízení je sdíleno vždy dvěma pokoji; z některých pokojů se otevírá výhled do zahrady nebo na řeku.

Okolí hotelu a volný čas: obec Modrava nabízí mnoho možností pro zimní i letní radovánky - pěší, nebo cyklistickou turistiku: Březník – samota, která se nachází v širokém údolí Luzenského potoka, Luzenským údolím ve středověku vedla Zlatá stezka; Rozhledna Poledník v blízkosti česko-německé hranice na vrcholu Poledník nad Prášilským jezerem s nejkrásnějším výhledem na celou Šumavu; Tříjezerní slať – název dostala podle tří jezírek uprostřed vrchoviště, z nichž největší má rozlohu 7 arů a hloubku 2 m. Slať je dostupná jak pro pěší, tak pro cyklisty 3 km od Modravy; Hrad Kašperk, zřícenina Pustý hrádek, Rozhledna Boubín a další přírodní a historické zajímavosti Šumavy.

Cena obsahuje

5x ubytování v pensionu, 5x snídaně, služby delegáta

Cena neobsahuje

pojištění storna, místní poplatek (cca 19,- Kč/osoba/den - platba na místě), vstupy (cca 600,- Kč), dopravu busem

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 35

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

Modrava - Roklanský potok před Modravou
© archiv QUICKTOUR
Modravský potok nad Modravou
© archiv QUICKTOUR
Roklanský potok v části Modrava - Pivovar (vlevo hotel a restaurace Lyer)
© archiv QUICKTOUR
Modrava - infocentrum
© archiv QUICKTOUR
Antýgl - královácký dvorec
© archiv QUICKTOUR
Vydra pod Antýglem
© archiv QUICKTOUR
Kašperk - středověký hrad ze 14.století
© archiv QUICKTOUR
Kašperské hory - náměstí, kostel, v pozadí radnice
© archiv QUICKTOUR
Srní - místní kostel
© archiv QUICKTOUR
Šumava - pension U pstruha
Šumava, Modrava, pension U pstruha
Šumava - pension U pstruha
Šumava, Modrava, pension U Pstruha
Šumava, Modrava, pension U Pstruha
Šumava, Modrava, pension U Pstruha
Šumava, Modrava, pension U Pstruha
Šumava, Modrava, pension U Pstruha
Šumava - pension U pstruha
Šumava - Pension U pstruha
Šumava, Modrava
Modravský potok vedle pensionu
  • bar
  • dětské hřiště
  • parkoviště zdarma
  • stolní tenis
  • WiFi ve veřejných prostorách zdarma
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz