icoKal
icoKal

Škola v přírodě: Šumava - Modrava

vhodné pro ZŠ1, ZŠ2 a SŠ

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
osoba
3 390 Kč/osobu
Vybavení: WiFi zdarma
autobusem
plná penze vč. pitného režimu
Penzion

TOTO JE POUZE VZOROVÝ ZÁJEZD - NEREZERVUJTE!

V případě zájmu o konkrétní zájezd nebo konkrétní termín nás prosím kontaktujte na některém z následujících emailů:

Popřípadě na některém z telefonních čísel:

  • - 386 350 220 (České Budějovice)
  • - 224 827 100 (Praha)

Program zájezdu

1. den

odjezd ráno od školy, první zastávkou bude: pro : jihočeská vesnice Bošice u Vimperka, v rodinné tkalcovně Na vlně se nabízí „ochutnávka“ venkovského života. Seznámíte se starými technikami, jak se zpracovávala ovčí a kozí vlna, co je to kolovrátek a jak se dříve tkalo. Podíváte se i na živá domácí zvířata; ZŠ i SŠ: hrad Kašperk u Kašperských hor (založil ve 14. století císař Karel IV.); hrad Rabí u Sušice ze 14. století patří k nejrozsáhlejším hradním komplexům v republice, odpoledne ZŠ i SŠ dojedeme na Šumavu do Povydří, seznámíme se s královským dvorcem Antýgl, ZŠ i SŠ: pěšky 4 km cesta Antýgl – Hradlový most – pokračuje zde naučná stezka s informačními tabulemi až na Modravu, ubytování (seznámení s blízkým okolím)

2. den

ráno si na Modravě prohlédneme Návštěvnické centrum dřevařství, kde se dozvíme vše o dřevě, o jeho vlastnostech, použití i o historii. Odjezd do SrníZŠ i SŠ: Vlčí naučná stezka, návštěvnické centrum je věnované životě vlků a jeho soužití s člověkem. Součástí venkovního areálu je vlčí výběh o rozloze 3 ha s vyhlídkovou 300 m dlouhou lávkou, která je vyvýšená 3-4 m nad terénem (cca 3 km a 3 hodiny). Žáky nižšího stupně ZŠ zaujme Mravenčí stezka. Je to vlastně procházka lesem, která je zpestřena malými herními prvky s nenápadnou výukou přírodovědy. Stezka kombinuje naučné tabule s drobnými atrakcemi pro děti i jednoduchými úkoly, které mohou plnit (3-4 km, 2-4 hodiny)

3. den

a) ZŠ1: Kubova Huť – Boubín (1.362 m) – rozhledna, zpět stejnou cestou (pěšky 9 km)

b) ZŠ2, SŠ: Zátoň - Boubínský prales kolem Boubínského jezírka výstup na Boubín (13 km), ZŠ1-2, SŠ: Borová Lada (sovinec), Františkov (pomník králům Šumavy)

c) ZŠ, SŠ: Kvilda – 2,5 naučný okruh s pozorováním jelenů

d) SŠ: Klášterec u Vimperka (stanice pro handicapovaná zvířata Správy Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava)

4. den

a) ZŠ1: Horská Kvilda – Jezerní slať (rašelinná slať), Kvilda – Svinná Lada - sovinec (soví voliéra – největší v ČR) – Nové Hutě (pěšky 6 km)

b) ZŠ2, SŠ: Kvilda, pěšky na Prameny Vltavy (zde pramení naše nejdelší česká řeka) a na Bučinu 1.162 m (dříve nejvýše položená osada v Čechách, Alpská vyhlídka a expozice železné opony), dále přes zaniklou dřevorubeckou osadu Knížecí Pláně do Borových Lad (cca 17 km) ev. stejně dlouhá je i cesta zpět na Kvildu

5. den

a) ZŠ1, ZŠ2: Kašperské hory (muzeum Šumavy nebo 8 km dlouhá naučná stezka zlatokopů – seznámí nás, jak se zde těžilo a zpracovávalo zlato) – hrady Kašperk nebo Rabí (prohlídka hradu)

b) ZŠ2, SŠ: pěšky 7 km po trase Povydřím: Antýgl – Turnerova chata – Čeňkova Pila na soutoku říček Vydry a Křemelné (exkurze v elektrárně Vydra), návrat v odpoledních, podvečerních hodinách

V případě v rozšířeného programu o 1 den se nabízí návštěva Březníku, Prášil, Prášilského jezera a hory Poledník 1.315 m (pěšky 17 km), odkud z místní 37 m vysoké rozhledny je jeden z nejkrásnějších výhledů na českou i bavorskou Šumavu.

Popis ubytování

Penzion U Pstruha se nachází ve středu Modravy v Národním parku Šumava. Obec Modrava a celá Šumava jsou rovněž úzce spjaté s českým kriminálním seriálem Policie Modrava, ve kterém si vedle známých herců zahráli i zdejší obyvatelé. Penzion je vybaven jídelnou/společenskou místností s televizí, stolním tenisem, dětským hřištěm a sluneční terasou. WiFi je zdarma. Penzion nabízí dvou až čtyřlůžkové pokoje se společným sociálním zařízením. Celkem je zde 77 lůžek.

Poznámka

- příplatek za odjezd autobusu ze severních nebo východních Čech: 150,- Kč/os.
- příplatek za odjezd autobusu z Moravy: 250,- Kč/os.
- možnost rozšíření pobytu o 1 den (s nástupem v neděli): 550,- Kč/os.
- sleva při zájezdu bez průvodce: 350,- Kč/os.

Denní programy mohou být časově kombinovány a upraveny podle zájmu, fyzických možností žáků a aktuálního počasí. Ne všechny památky a přírodní centra jsou otevřeny již od dubna a do října.

Podmínkou dodržení ceny je sestavení kolektivu min. 35 žáků, max. 70 žáků, při menším počtu 18-34 osobách příplatek 150,-Kč/žák.

Na každých 15 platících osob poskytujeme 1 pedagoga zdarma.

Cena obsahuje

autobusovou dopravu z Prahy nebo vybraných krajů: (JČ, SČ, ZČ; ostatní kraje za příplatek), 4x ubytování s plnou penzí vč. pitného režimu, (místo oběda obědový balíček), služby průvodce

Cena neobsahuje

vstupné do historických objektů, přírodních center a ev. exkurzi do elektrárny (cca 120,-Kč)

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 35

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

Šumava - řeka Vydra
Šumava - kostel v Srní
Šumava - Tříjezerní slať
Šumava - Modrava
Šumava - královský dvorec Antýgl
Šumava - náměstí v Kašperských Horách
Šumava - Vlčí stezka u Srní
Šumava - rozcestník Tříjezerní slať
Šumava - Povydří
Šumava
Šumava - Povydří
Šumava - Vlčí stezka u Srní
Šumava, Modrava, Penzion U Pstruha
Šumava, Modrava, Penzion U Pstruha
Šumava, Modrava, Penzion U Pstruha
Šumava, Modrava, Penzion U Pstruha
Šumava, Modrava, Penzion U Pstruha
Šumava, Modrava, Penzion U Pstruha
Šumava, Modrava, Penzion U Pstruha
Šumava, Modrava, Penzion U Pstruha
Šumava, Modrava, Penzion U Pstruha
Šumava, Modrava, Penzion U Pstruha
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz