icoKal
icoKal

Krušné hory: turistika 

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj
5 750 Kč/osobu
Vybavení: příslušenství
mezonetový pokoj
4 990 Kč/osobu
Vybavení: příslušenství
apartmán
4 990 Kč/osobu
Vybavení: příslušenství
autobusem
snídaně
Hotel

Ubytování v Horní Blatné – hotel Ochsendorf: k dispozici jsou dvoulůžkové pokoje, mezonetové 3-lůžkové pokoje, 2x apartmány se 2 ložnicemi

Program zájezdu

1. den

odjezd z Prahy v 7:45,  (vlakový přípoj od Č. Budějovic přijede do Prahy 7:27); první zastávka bude v Libyni – prohlídka unikátního muzea vitráží v kostele sv. Jiljí, poté procházka na rozhlednu Vochlice (cca 2km). Chyše – novogotický zámek (prohlídka), zámecký pivovar (ochutnávka zámeckého piva), přejezd místa ubytování Horní Blatné. Pěší turistika přes Vlčí jámy (propadlina po středověkých cínových dolech), dále výstup na Blatenský vrch 1.043 m n. m. (rozhledna – „Zitina vyhlídka“, odkud je rozhled na nejvyšší vrcholky Krušných hor (Klínovec a Fichtelberg), dále na Tisovský vrch, Doupovské vrchy, horu Plešivec a Horní Blatnou. 

2. den

ráno vlakem do Nových Hamrů. Odsud výstup na rozhlednu Pajndl na Tisovském vrchu 960 m n. m. (rozhledna otevřena bez časového omezení) (pěšky 9 km cca 3,5 hodiny); sestup pěšky do Nejdku (jedno z nejstarších hornických měst v Krušnohoří v údolí řeky Rolavy, krátká fotopauza u Nejdecké skalní hradní věže, Rotava – vycházka ke geologickému unikátnímu přírodnímu výtvoru: tzv. čedičovým varhanům (trasa Rotavská myslivna - Rotava cca 4 km). 

3. den

autobusem do německého městečka Cranzahl, odkud přejezd romantickou krušnohorskou železnicí do lázní Oberwiesenthal. Zastávka u skokanských můstků, na kterých vítězil Jens Weissflog. Přesun na nejvyšší horu Krušných hor Klínovec 1.244 m n.m. (možnost návštěvy rozhledny), odsud pěšky do Božího Daru přes Boží vyhlídku. Návštěva Božídarského rašeliniště, v okolí hory Špičák, vede zde 3,2 km dlouhá naučná stezka s 12 informačními tabulemi (1,5 km od Božího Daru). Další možností je návštěva místního muzea a Ježíškovy poštovny.

4. den

ráno odjezd autobusem do Kyselky (prohlídka nového Mattoniho muzea), poté pěší okruh (cca 5km) kolem minerálních pramenů a Mattoniho romantického vodopádu na vrch Bučina, odkud jsou krásné výhledy z místní rozhledny na Doupovské vrchy aj. Horní hrad (Hauenštejn) – návštěva zdejšího hradu a zámku. Vykmanov u Ostrova nad/Ohří – prohlídka národní kulturní památky Rudá věž smrti – jedna z památek UNESCO hornického regionu Krušné hory (těžba uranové rudy v 50. letech 20.století). Fotopauza v Jáchymově.

5. den

Abertamy: důl Mauritius na Hřebečné (návštěva největšího cínového dolu v českém Krušnohoří) a rukavičářského muzea. Výjezd lanovou dráhou na horu Plešivec 1.028 m n. m., odsud sestup naučnou stezkou do Abertam. Odjezd odpoledne s návratem do Prahy v 19 hodin.

Cena obsahuje

4 noci v hotelu Ochsendorf ***, 4x snídani, dopravu busem, služby průvodce

Cena neobsahuje

večeře, kapesné na exkurze, prohlídky a lanovky (cca 700 Kč a 10 EUR)

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Tento zájezd pořádá Amico travel s. r. o. (IČO: 07615621)

Krušné hory
okolí Horní Blatné
Krušné hory
mapa oblasti Krušné hory
Krušné hory
Blatenský vrch
Krušné hory
rozhledna na Blatenském vrchu
Krušné hory
skalní útvary - Vlčí jámy u Horní Blatné
Krušné hory
Blatenský příkop
Krušné hory
hrad v Nejdku
Krušné hory
Vykmanov - Rudá věž smrti
Krušné hory - zámek Chyše
Novogotický hrad Chyše
copyright: S.Hořínek
Krušné hory - Horní Blatná hotel Ochsendorf
Krušné hory - Horní Blatná hotel Ochsendorf
Krušné hory - Horní Blatná hotel Ochsendorf
Krušné hory - Horní Blatná hotel Ochsendorf
Krušné hory - Horní Blatná hotel Ochsendorf
Krušné hory - Horní Blatná hotel Ochsendorf
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...

 

České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz