icoKal
icoKal

Jižní Morava a Slovácko s posezením ve sklípku 

autobusem
polopenze
Hotel

Jste zváni všemi smysly vnímat tradice regionu Slovácko. Folklór zde není představením pro turisty, ale skutečnou součástí života. Písničky jsou veselé i zadumané, tak jako život lidí, kteří je zpívají. Krása krojů, lahodný zvuk cimbálové muziky, jiskřivé vínko a něco dobrého „na zub“, to je skutečně zážitek pro všechny Vaše smysly.

Vítejte v nejkrásnějším areálu vinných sklepů Moravy - souboru původních vinných sklepů Plže, který byl vyhlášen památkovou rezervací lidové architektury. Nachází se asi 4 km jihovýchodně od Strážnice a 14 km od Hodonína. Při procházce malebnými uličkami můžete obdivovat zajímavé modré zdobení sklepů, které je pro tuto obec zcela unikátní. V areálu je okolo 80 vinných sklepů budovaných od 15. století. Sklepy budovali sami vinaři. Vinné sklepy vytvářejí ulicovou zástavbu se dvěma náměstíčky.

Program zájezdu

1. den

Odjezd v dopoledních hodinách, odpoledne příjezd do Hodonína – ubytování, potom odjezd do Petrova u Strážnice. Vycházka památkovou rezervací, tzv. Petrovskými Plži – ojedinělé uspořádání 80 vinných sklípků z 15. století. Na večeři bude v motorestu servírovaná slovácká specialita Strážnický verbuňk, po večeři se přesuneme do vinného sklepa, degustace vín s vinařem, posezení ve vinném sklepě vinařství Svoboda, pohoštění (studené obložené mísy), neomezená konzumace vína. K poslechu bude hrát cimbálka. V noci odjezd na ubytování.

2. den

po snídani odjezd z Hodonína do Lednice – prohlídka lázeňského areálu (kolonáda s fontánou) a zámecký areál (doporučujeme prohlídku Zámeckého tropického skleníku), volno, přejezd do Rakouska - Retz (centrum rakouského vinařství), prohlídka vinných sklepů v podzemí pod náměstí vč. ochutnávky vína s českým průvodcem. Příjezd do jižních Čech cca v 18:00 hod., do Prahy kolem 22:00 hod.

Poznámka

V případě zájmu o prohlídku podzemí v Retzu, uveďte prosím tuto skutečnost do poznámky.

Cena obsahuje

1 noc v hotelu (dvoulůžkové pokoje s možností 1 přistýlky), 1x večeře, 1x snídaně, ochutnávka vín se sklepmistrem, posezení ve sklípku, neomezená konzumace vína, cimbálová hudba, občerstvení – studené mísy, doprava busem, služby průvodce

Cena neobsahuje

komplexní cestovní pojištění, vstupy Lednice skleník 60,- Kč, Retz prohlídka podzemí cca 8 EUR, vstup na radniční věž cca 2 EUR

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

Slovácko s posezením ve sklípku
© Dreamstime.com
Slovácko s posezením ve sklípku
© Dreamstime.com
Slovácko s posezením ve sklípku
© Dreamstime.com
Slovácko s posezením ve sklípku
© Dreamstime.com
Slovácko s posezením ve sklípku
© Dreamstime.com
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz