icoKal
icoKal

Český ráj s výletem do Krkonoš 

cestování po Česku

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
pokoj
6 990 Kč/osobu
Vybavení: minibar, příslušenství, telefon, TV, WiFi zdarma
autobusem
polopenze
Hotel

Program zájezdu

1. den

odjezd z Českých Budějovic (cca v 5.45 hod) směr Tábor, Praha (Černý Most); první zastávkou bude zámek Loučeň s netradiční kostýmovou prohlídkou, která je vedená vždy některou z postav zámeckého života. Po skončení prohlídky návštěva anglického parku, který je proslulý dvanácti zahradními labyrinty (bludišti), místem vhodným pro zábavu i relaxaci. Bude následovat turistická trasa tzv. cestou Drábských světniček - čeká nás trasa o délce cca 8 km s návštěvou zříceniny skalního hradu Valečov (možnost individuální prohlídky), Klamorna (skalní hrad v Příhrazských skalách), Staré hrady u Příhraz (zbytky středověkého hrádku). Ubytování a večeře.

2. den

po snídani další poznávání pískovcových skal, tentokrát Hruboskalska – hrad Valdštejn (možnost individuální prohlídky hradní ruiny i interiérů, cca. 1 hod ), dále bude následovat vyhlídka U Lvíčka, arboretum Bukovina z 19.století (park vzácných dřevin převážně ze severní Ameriky) . Uvidíme Adamovo lože (skalní dutinu, která je známá z filmové pohádky princ Bajaja). Mariánská vyhlídka – nejhezčí a nejnavštěvovanější skalní vyhlídka s výhledem na Trosky a zámek Hrubá Skála (individuálně možnost prohlídky zámku). Skalním útvarem Myší díra pěšky do klimatických lázní Sedmihorky, kde na nás bude čekat autobus. Před návratem na ubytování krátká prohlídka města Jičín (náměstí s Valdickou věží atd), večeře.

3. den

výlet do Krkonoš: Janské Lázně – prvním bodem našeho poznání bude Stezka korunami stromů (atrakce, která od roku 2017 přitahuje tisíce turistů ročně). V další části dne se lanovkou přesuneme na Černou horu, kde můžeme navštívit rozhlednu a pokračovat dále na Václavák – rozcestí, naučná stezka okruh Černohorská rašeliniště s vyhlídkovou plošinou, celkem cca 6,5 km. Pro zájemce je možný pěší sestup do Janských Lázní tzv. Zvonkovou cestou od hotelu Černá bouda. Návrat na ubytování, večeře

4. den

turistika z Vesce u Sobotky půjdeme kolem Cimrmanovy lavičky (zde byl údajně naposled spatřen Jára Cimrman 27.6.1914), údolím Plakánku cca 6 km k hradu Kost ze 14.století (prohlídka jednoho z nejzachovalejších hradů v ČR). V malé roklince za hrází Bílého rybníka je zajímavý psí hřbitov, nechybějí zde ani zdobené náhrobní kameny. Návrat na hotel, pro zájemce koupání v Jinolických rybnících.

5. den

„Cesta rozhleden“, první zastávkou na 3km trase bude rozhledna na hradě Kumburk, dále popojedme k nástupišti na trasu Pekloves - Alanova věž z roku 1862,  která byla postavena kousek od pramene Cidliny a nese jméno po knížeti z rodu Rohanů; odtud na vrch Tábor, kde se nachází Tichánkova rozhledna a zároveň i restaurace s možností občerstvení, dále trasa povede přes Košov na skokanské můstky v Lomnici nad Popelkou, kde byla postavena unikátní vyhlídková věž s výškou 28 metrů (roku 2007 získala věž Cenu sympatie v soutěži Stavba roku). Konec túry bude pod můstky. Trasu lze obohatit o odbočku s návratem k pramenu Cidliny na žluté značce kousek pod Alanovou vyhlídkou. Celkem měří základní trasa cca. 10 km s odbočením k pramenu řeky Cidliny celkem cca.11,5 km. Pro zájemce podnikneme malý bonus dne: z rozcestí Bradačka půjdeme k Rumcajsově jeskyni a zřícenině hradu Brada odkud jsou krásné výhledy na celou krajinu a do hotelu se již vrátíme po své pěší ose. Tato turistická vložka je v délce 3,5 km.

6. den

po snídani odjezd do Rovenska pod Troskami, zde poznáme malou, ale jedinečnou památku nejen v ČR . tzv. Zvonici s obrácenými zvony; Trosky - návštěva zříceniny hradu, který je symbolem Českého Ráje; odpoledne Prachovské skály, které jsou naším nejnavštěvovanějším pískovcovým skalním městem; již roku 1933 byly prohlášeny za státní přírodní rezervaci. Podle svých sil můžete zvolit:

 • a) Malý okruh (1,5 km/ cca. 45 minut), na trase půjdeme Císařskou chodbou, nejmohutnější a nejromantičtější roklí v Prachovských skalách, nádherné pohledy se nám naskytnou z Vyhlídky Českého ráje a vyhlídky Míru.
 • b) Velký okruh (3,5 km / cca 2 hodiny), zde uvidíme Pechovu vyhlídku (podobná jako Vyhlídka Českého ráje), uvidíme i vyhlídku Míru z malého okruhu, nádherné pohledy jsou také z Hlaholské vyhlídky.

Návrat do Prahy a Českých Budějovic ve večerních hodinách.

Popis ubytování

Poloha: hotel Brada *** se nachází kousek od Jičína v části Rybníček, v hotelu najdete rodinný servis tříhvězdičkového hotelu s wellness službami, tradiční českou gastronomií, konferenční služby a k tomu nádherné prostředí Českého ráje, Prachovských skal, hradů Trosky, Kost a Valdštejn, těch nejkrásnějších míst České republiky.

Vybavení hotelu: recepce, restaurace, konferenční místnost, WiFi zdarma v celém hotelu, úschovna zavazadel, venkovní dětské hřiště, stolní fotbálek, úschovna kol a lyží, půjčovna kol, bezplatné parkoviště pro hotelové hosty, květinové služby, catering a party servis, taxi a transfery, wellness centrum, v letních měsících slouží hostům zahrada s venkovním bazénem a dětským hřištěm.

Wellness centrum: vířivka (pro až 4 osoby), sauna (pro až 6 osob), masérna (relaxační masáž, masáž horkými lávovými kameny, indická masáž)
Gastronomie: restaurace je zaměřená na evropskou kuchyni, snídaně formou bufetu, možnost večeří rovněž formou bufetu.

Pokoje: všechny pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, koupelnou se sprchou, umyvadlem a toaletou. Pokoje mají moderní vybavení s účelným nábytkem, televizí a telefonem. Všechny pokoje jsou nekuřácké. K dispozici jsou pouze 2 pokoje s možností jedné přistýlky.

Okolí hotelu a volný čas: v nedalekém Jičíně je množství kulturních památek a zajímavostí (za zmínku určitě stojí Valdštejnský zámek s expozicí díla výtvarníka Radka Pilaře), naučné stezky Bitva u Jičína, Rumcajsova stezka, největší atrakcí je Český ráj se stezkami pro pěší i cyklisty, Prachovské skály, zřícenina Trosky, hrad Kost, Valdštejn. V létě je možné koupání ve venkovním bazénu nebo v blízkém přírodním koupališti.

Cena obsahuje

dopravu busem, 5 nocí v hotelu, 5x polopenzi (večeře, snídaně), služby průvodce

Cena neobsahuje

cestovní pojištění, kapesné na vstupy, lanovky

Minimální počet klientů pro uskutečnění zájezdu: 38

Tento zájezd pořádá QUICKTOUR s.r.o. (IČO: 28115244)

Český ráj - Hruboskalsko, Mariánská vyhlídka
@ archiv QUICKTOUR
Český ráj - Drábské světničky
Český ráj - zámek Loučeň
Český ráj - labyrint v zámeckém parku Loučeň
Český ráj - labyrint v zámeckém perku Loučeň
Český ráj - Jičín, Valdická věž
@ archiv QUICKTOUR
Jičín - město pohádek
@ archiv QUICKTOUR
Jičín - Rumcajsova ševcovna
@ archiv QUICKTOUR
Jinolické rybníky
@ archiv QUICKTOUR
Vesec u Sobotky
@ archiv QUICKTOUR
Vesec - Cimermanova lavička 27.6.1914
@ archiv QUICKTOUR
zámek Humprecht u Sobotky
@ archiv QUICKTOUR
údolí Plakánek od hradu Kost
@ archiv QUICKTOUR
Hrad Kost z údolí Plakánek
@ archiv QUICKTOUR
hrad Kumburk
@ archiv QUICKTOUR
hrad Kumburk
@ archiv QUICKTOUR
hrad Kumburk - pohled z rozhledny
@ archiv QUICKTOUR
Krkonoše - Janské lázně, Stezka v korunách stromů
@ archiv QUICKTOUR
Krkonoše - Janské lázně, Stezka v korunách stromů
@ archiv QUICKTOUR
Sněžka
@ archiv QUICKTOUR
Hotel Brada, Jičín
Hotel Brada, Jičín
Hotel Brada, Jičín
Hotel Brada, Jičín
Hotel Brada, Jičín
Hotel Brada, Jičín
Hotel Brada, Jičín
Hotel Brada, Jičín
Hotel Brada, Jičín
Hotel Brada, Jičín
Hotel Brada, Jičín
Hotel Brada, Jičín
Hotel Brada, Jičín
 • konferenční místnost
 • parkoviště zdarma
 • recepce 24/7
 • restaurace
 • sauna
 • vířivka
 • wellness
 • WiFi ve veřejných prostorách zdarma
PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Vykukující lachtánek České Budějovice
+420 387 311 225
cb@quicktour.cz
Praha
+420 224 828 236
praha@quicktour.cz